Geležinkelininkai ruošiasi bausti pažeidėjus

Trečiadienį mažeikiškiams buvo dalijamos saugaus elgesio geležinkeliuose atmintinės. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Mažeikiuose saugumo sumetimais užtvėrus perėjimus per geležinkelį tvora, pasak geležinkelininkų, užvirė tikras karas. Tai paskatino juos imtis prevencijos – trečiadienį mažeikiškiams buvo dalijamos saugaus elgesio geležinkeliuose atmintinės.


Pažeidėjus tramdys baudomis 

Pareigūnams prevenciniais tikslais dalijant atmintines dalyvavo ir žiniasklaida. 
„Tokias priemones rengiame jau ne pirmą kartą, o Mažeikiuose, kur geležinkelio stoties rajone kone kas metai įvyksta po tragišką atsitikimą, tai yra būtinybė. Mums vieniems sunku stabilizuoti padėtį – geležinkelio stotyje daug kelių, stovi sąstatai, o žmonės lenda pro jų apačią, lipa per viršų, rizikuodami savo gyvybėmis. Šiandien apsiribojame prevenciniu darbu, bet jau sutarta su Mažeikių policija, kad vyks bendri reidai, ir tada jau bausime pažeidėjus piniginėmis baudomis – už vaikščiojimą ten, kur tai draudžiama, gresia bauda nuo šimto iki dviejų šimtų litų“, – informavo Šiaulių geležinkelio infrastruktūros vyriausiojo inžinieriaus pavaduotojas Arūnas Juknevičius.
Jis pažymėjo, kad Mažeikiuose traukiniai važiuoja nesustodami aštuoniasdešimt kilometrų per valandą greičiu, sąstato stabdymo kelias –  kilometras.
„Traukinys – ne mašina, gatvėje juk yra taisyklės, pėstieji nekerta jos ten, kur šauna į galvą. Tai kodėl negalima įsisąmoninti, kad ir geležinkelį galima pereiti tik tam skirtose vietose. Dabar jau prie stoties yra įrengta saugi perėja, dar dvi perėjos įrengtos prie pervažų“, – mažeikiškių neatsakingumu stebėjosi pareigūnas.


Tvora mažeikiškiams – ne kliūtis 

Geležinkelininkai pažymi įgyvendinę vieną svarbią saugos priemonę – įrengę segmentinę tvorą. 
„Deja, Mažeikiuose vyksta tikras karas su pažeidėjas, to nėra nė viename kitame mieste – kone kiekvieną dieną tvorą tenka tvarkyti. Ji yra piktybiškai niokojama – išlaužiami segmentai, nukerpamos spynos ir trosai. Štai po antradienio aptikome išlaužyta trijose vietose, ir tai dar nėra daug – per parą aptinkamos šešios ar aštuonios išlaužtos vietos“, – piktinosi geležinkelininkų atstovai.
Kaip problemiškiausią geležinkelininkai įvardijo ruožą nuo geležinkelio stoties Židikų pervažos link, kur yra garažų masyvai. Anot jų, jau tvarkant išlaužtas vietas, iš garažų replikuojama, kad be reikalo – esą žirklės visada paruoštos. Tokiems pažeidėjams ir bus rengiami bendri reidai su policija, skiriamos baudos.


Pažeidėjai skaičiuojami šimtais 

Geležinkelio stoties rajone būriavosi nemažas būrys pareigūnų, tačiau žmonės nieko nepaisydami vis tiek žengė į draudžiamą zoną. 
„Argi čia tuo pakraščiu negalima eiti iki perėjos? Einant palei tvorą Stoties gatve yra nemažas automobilių judėjimas, šaligatvių nėra, visur purvynai“, – priekaištus rajono valdžiai išsakė pagyvenusių mažeikiškių pora.
Pasak rajono Savivaldybės vietinio ūkio skyriaus vedėjo Alfonso Žiulpos, buvo planuojama Stoties gatvę rekonstruoti pasinaudojant europinių projektų lėšomis, tada būtų buvę įrengti ir šaligatviai.
„Vėliau šis projektas persikėlė į rezervą, tad kada jis bus pradėtas – neaišku. Spręsime šį klausimą, manau, kad vienas iš greičiausių sprendimų būtų įrengti šioje gatvėje kelio ženklą „Gyvenamoji zona“, kur pirmenybė būtų teikiama pėstiesiems“, – sakė A. Žiulpa.
Pasak geležinkelininkų, pastebimi dvejopi pažeidimai – kirtęs įrengtą tvorą leistinoje vietoje, toliau žmogus žengia skersai geležinkelio bėgių stoties link, trumpindamas kelią. Tokių pažeidėjų per dieną suskaičiuojama iki dviejų šimtų, nemažai tarp jų moksleivių.
Neretai įrengtoje perėjoje žmonės stengiasi kirsti geležinkelio bėgius vos ne prieš pat artėjantį traukinį. Geležinkelininkai primena, kad, pamačius ar išgirdus besiartinantį traukinį, būtina pasitraukti nuo geležinkelio bėgių ne mažesniu kaip penkių metrų atstumu.

31 Atsakymas į "Geležinkelininkai ruošiasi bausti pažeidėjus"

 1. Komentatoriui parašė:

  Tai, pasirodo, ne tik kojines uostai, bet ir lavonus turi kur karts nuo karto apuostyti, nes gali sulyginti, kuom jų kojinės kvepia? Ale visai iškypęs esi… Na, nebent tik dirbi laidojimo namų direktoriumi arba kokiu daraktoriumi.

 2. Komentatorius parašė:

  O kas tau trukdo eiti į valdžią ir vogti kartu? Žmonės skursta? Tai kieno čia problema? Valdžios ar žmonių? Jei žmonės tokie buki ir laukia kaip prie ruso, kol ateis ir pasiūlys jiems darbo, nors net šluotos pajudinti nesugeba neišgėrę 100g, tai tada tokie gali skursti ir kuo greičiau nusibaigti. Mažeikiuose nuo vieno miesto galo iki kito galima nueiti per 1:10h, neturi pinigų mikruškei? Vaikščiok. Tingi vaikščioti, nusipirk dviratį. Vogti dabar daug nekainuoja, nors niekada jie daug nekainavo. Kartoju, šiltoje kėdėje aš nesėdžiu, ją šildo tik šalia esantis radiatorius, o už šilumą susimoku pats. Ir iniciatyvinės grupės kojinių neuosčiau, jie smirda iš tolo lavono smarve, nes nieko nesugeba, tik putoti kaip kokie nusibaigiantys alkoholikai prie smertį. Ir jų bučiuoti nereikia, juos reikia ant tų tvorų pamauti, kur prie geležinkelio pastatyta. Juozai, dar kartą pakartosiu: niekas kitas nekaltas, kad žmonės dirba už minimumą. Nepatinka, eik kitur? Nepriima? Oho, tai gal reiktų pasimokyti šiek tiek, kad žinių turėtum, o ne šikną augintum prie teliko gulėdamas.

 3. tadas parašė:

  Apsaugos darbuotojai,kartu su policijos pareigūnais yra jau užfiksave daugiau kaip 14 asmenų kurie gadino tvorą,karpė spynas,bet jų nesulaikė,o renka daugiau faktų,kad galėtų kelti baudžiamasas bylas tiems asmenims.Manau kažkas sulauks staigmenos.

 4. Komentatoriui parašė:

  Tu uostei iniuciatyvinės grupės kojines?! Ale galingai! Dar šiknas jiems reikėjo išbučiuoti už daromą darbą.

 5. Juozas parašė:

  komentatoriau,zmones pyksta ,nes VALDZIA VAGIA,o zmones skursta !!! bet aiskiai matosi, kad ir jus sedite siltoje kedeje,todel nesuvokiate realios situacijos zmoniu,kurie kasdien eina pestute,kurie gauna minimuma,kurie negali sau leisti vazinetis mikriukais,nes tai i diena susidarytu 4.60 lt,o per 20 darbo dienu-92 lt !! minimuma gaunantiems-tai dideli pinigai. todel nerasinekite nesamoniu..geda skaityti.. nusiimkite rozinius akinius..

 6. Neringa parašė:

  Ne visai tiesa, kad kituose miestuose nėra geležinkelio, dalijančio miestą į dvi dalis. Yra. Pavyzdžiui, kad ir Klaipėdoje. Ten 2 vietose galima saugiai praeiti : per perėją, įrengtą po geležinkelio tiltu ir per tiltą, pastatytą virš geležinkelio. O ruože, kur geležinkelis neaptvertas, įvyksta ir ten tų nelaimių. Tik ten kažkodėl tų diskusijų šia tema nevyksta, nes yra betoninėt tvora, kurios nesukarpysi, nesudraskysi ir niekur nedingsi – pėdini palei ją ten, kur leidžiama, o ne skersai išilgai.

 7. akve parašė:

  Teisinga, kad vaikščioti reikia per perėjas. Bet tvora problemos dar neišsprendžia, nes VIS DAR reikia bausti. Paimtų SAVIVALDA ir APDRAUSTŲ stoties rajoną pas draudikus nuo nelaimingų atsitikimų… Ne tik tvora, bet ir 3 viadukai mikliai atsirastų..

 8. Komentatorius parašė:

  Žmonės pyksta, nes nebėra taip, kaip buvo. Jei prie sovieto galėjo vogti, o dabar nebegali, vadinasi valdžia kalta ir bloga; jei seniau iš naftos galėjo parsivežti bačkutę vieną kitą, o dabar nebegali, vadinasi ne tie nusipirko naftą; jei žmonės per daug kvaili ir nesupranta, kad nešdami pinigus į kvailių banką rizikuoja, tai jie kaltina valdžią. Jei nebegali praeiti ten, kur vaikščiojo visada – blogai, taip negali būti. Gera pastaba buvo dėl kiemo, kad užsitveria, kad neitų. Tai gal tie vaikščiojantys norėtų, kad per jų kiemus vaikščiočiau? Iškart iškviestų policiją, ar bent į galvą pasiūlytų. O čia vaikšto kiek nori ir dar nepatenkinti. Todėl bausti ir dar kartą bausti. Taisyklės ne tam, kad jas laužytų.

 9. Gugis parašė:

  Man tiesiau butu eiti per privacias valdas,bet ten sumontuota tvora,tad paklusniai apeinu aplink .Taip ir su gelezinkeliu,tai juk bendroves teritorija ir nera ko ten vadalotis.

 10. Nikas parašė:

  Tvora yra tam,kad saugotu zmoniu gyvybes.Tvora yra tam,kad parodytu ziopliam,kur negalima pedinti.Tvora yra tam,kad butu tvarka,o ne balaganas:Kur noriu ten einu.

 11. Komentatorius 2 parašė:

  Geriausias tai Žulpa,- pastatysim ženklą, kad tipo gyvenama zona ir visos problemos išsispręs, kam reikalingas tas šaligatvis…

 12. Idiotas parašė:

  „Asiliškas“ sprendimas užtverti geležinkelį … Nemanau , kad tvoros pastatymas išspręs problemą … Na ir kam gi turėtumėme padėkoti , dėl „konclagerinės“ tvoros ?

 13. Komentatorius parašė:

  Aš ne vieną mėnesį kasdien einu per tą vietą ir einu ten, kur leidžiama, o ne kur vaikšto avinų bandos. Ir mano vaikas bei anūkas nepapuls nei narkomanui, nei traukiniui, nes jis auklėjamas taip, kad suprastų, jog eiti ten negalima ir geriau išeiti iš namų 5 minutėmis anksčiau, nei po to visą gyvenimą būti stumdomam vežimėlyje dėl amputuotų kojų, rankų ar kitokių padargų. Ir mano kėdė visai ne šilta. Ji per daug kieta.

 14. .. parašė:

  Komentatoriau šneki ir nusišneki. Pavaikščiok bent mėnesi pėstute per ta geležinkeli ir po to kalbėk. Nei vienam mieste tokios problemos nėra tik mažeikiuose sprendžiama ji taip. Darželinukai geresnius projektus parengia miesto labui. O jei tu sėdi šiltoj kėdutei tai pagalvok apie savo vaikų ar anūkų ateitį, nemanau kad norėtum jog per kaškokia tvorą jis papultu narkomanam į rankas kurių pilna garažo masyvuose ar dar blogiau bandydamas kirsti bėgius per išlaužyta tvorą papuls po tuo traukiniu neivertines savo galimybiu. Ir ta policija turi ką veikti mažeikiuose ir be geležinkelio saugojimo nestovės ir negaudys kiekviena minutę tų žmonių.

 15. amat parašė:

  kokia gelezinkelio ekonomine nauda Mazeikiams?

 16. Komentatorius parašė:

  Kokie juokingi tie komentatoriai, kurie sapalioja apie šiltas kėdes ir tuos, kurie ten sėdi bei nieko nemato ir nieko nesupranta. Tai ko patys tokiose kėdėse nesėdit? Košės makaulėje neužtenka? Tai patys kalti dėl to, kad iš snukelių nesimato, jog galite važiuoti mašina ar valgyti ne kruopas ir makaronus kasdien. O kas dėl baudų, tai be jokių įspėjimų dėti ir be gailesčio. Traukinys neįspėja, jei jau trenkia, tai taip, kad antro karto nebereiktų. O tie, kas tingi šiknas pajudinti ir tikisi, kad pastatys 5 perėjas, tai sėkmės laukiat. Linkiu jums kuo greičiau pasigauti kokį traukinuką ir netekti kojytės, rankytės, gal ir galvytės.

 17. :)) parašė:

  Absurdas ir tiek. Gelezinkelio problema sprendziama beveik 30 metu ir atrastas genialus sprendimas aptverti ir tvoros pazeidejus bausti baudomis:) Mazeikiai padalinti,kaip Vokietija po II-ojo Pasaulinio karo,Berlyno siena pastatyta:)))

 18. na parašė:

  jei aptvėrė,tai saugo žmonių gyvybes,nes juk labai nemažai žuvo po rtaukinio ratais,o tuos,kurie vaikšto tai reikia pirmą kartą įspėtio paskui bausti,nes joks normalus žmogus nekarpys,o juk yra policija,kodėl nepavaikščiojus kelias dienas po aptvertą teritoriją ir sutikus ten einantį bausti už nukarpytą tvorą,kitą kartą nebenorės eiti

 19. mazeikiskis parašė:

  bausti visus be isimties. jug tai vienas zingsnis iki nelaimes.

 20. komentatoriui parašė:

  o jums ,komentatoriau,noreciau pasakyti tik tiek : nesiulykit baudu tokiu,kad zmones 2 men badautu,nes nezinia kiek ir taip jie sotus…. tie kurie SOTUS,matos is veidu ir is automobiliu..jie per gelezinkeli pestute nevaiksto.. jie tik kuria idiotiskus projektus sededami siltoje kedeje ir nesuvokdami realios situacijos :( GEDA JUMS !!

 21. mama parašė:

  nei tvora nei policija nesustabys zmoniu… ir tikrai si tvora neaapsaugos nuo tragiskos mirties gelezinkelio atkarpoje..paprasciausiai pirma reikejo galvoti apie gyventoju patoguma,apie saligatvius ! bet gal dabar dar geriau-busit zmones ir papildysit savo ir valdzios kisenes..

 22. z parašė:

  Kada bus baudziami valdininkai kurie nedirba savo darbu o ne zmones, pereja padarita kur o kur stotis tiek gelezinkelio tiek autobusu, sudaret labai nepatogu susiekima su sitom istaigom

 23. sara parašė:

  gerai reikia baust,zmones visai nesaugo savo gyvybes

 24. Komentatorius parašė:

  Gerbiamoji „gyventoja“, visų pirma išsiaiškinkite kas yra pinigų plovimas, o tik po to sapaliokite. Mažiau žiūrėkite abipus sienos, nuo iki, ar dar kokių tai jaunutienių. Jei neįmanoma nueiti, važiuoja mikruškės, prašome, ir jokių problemų. Neturite pinigų? Tikrai ne LG bėdos, kad nesugebate uždirbti tiek, kad vaikas galėtų pasinaudoti mikruškės paslaugomis. Į žmones niekada nereikia atsižvelgti, jie patys į save turi žiūrėti. O kai nežiūri, tada vienam kojas traukinys nukerta, kitą pertrenkia, o dar kokia sugalvoja stabdyti traukinį ir taip baigti gyvenimą.

 25. gyventoja parašė:

  Tai pasiūlykit geriausia varianta kaip reikia vaikam neturintiem teises vairuoti automobili o gyvenant žaliojoj žemaitės valančiaus gatvėje gryžti namo, nes iki pervažos židikų neimanoma daeiti, tuo labiau kad artėja pavasaris. Gal dar jiem pasiūlykit eiti aplinkui visą miestą kad galėtu gryšti namo? Plaunat pinigus su tom savo tvorom ir žiūri valdžia katik jiem butu geriau o į žmones niekada nebuvo atsižvelgta ir neatsižvelgs.

 26. Komentatorius parašė:

  Gaila, kad prie tvorų nepajungė įtampos, galėtų būti iškepinti visi, kurie tik prisiliestų prie jos. O šiaip tokios baudos per menkos. Žmonių bukumą reiktų gydyti tokiomis baudomis, kurios priverstų du mėnesius badauti. Gal tada suprastų, kad reikia eiti ten, kur padarytas praėjimas, o ne ten, kur patogiau. Ten, kur nori, šika tik palaidi šunys, o Mažeikiuose vaikščioja daug kas. Mielai prisidėčiau prie tokių, kurie gaudo tokius ligonius ir skiria baudas. Tegul miestas būna padalintas į 5 dalis, bet yra tvarka, kuri privaloma visiems. Tegul atbunda visokios iniciatyvinės grupės smirdančiom kojinėm ir pradeda vėl sekti pasakas apie požemius, apie padebesiais skraidančius traukinius ir parkus dabartinio geležinkelio vietoje. Nors rinkimai dar negreit. Reiktų dar vienos kitos nutrenktos bobulytės ir tada vėl galės spygauti visi, kas netingi. Vilniuje prie stotelių stovi mikruškės, į kurias kontrolė veda tuos, kurie važiuoja be bilieto, čia reiktų pastatyti autobusą ir tai neužtektų vietos visiems, kurie būtų pagauti per valandą einantys ten, kur normalūs žmonės nevaikšto.

 27. egl parašė:

  Lietuvoje kaip visada viskas vyksta atbulai – manau, kad jie geriau sudėtų už milijoną kameras pažeidėjams gaudyt, o ne naują perėją.
  beje, dauguma žmonių yra partrenkami būtent perėjoje.

 28. Tadas parašė:

  Tokios tvoros yra tik juokas. Pažiūrėkit, kas liko iš tokios tvoros prie Kalnėnų mokyklos. Aš už nuobaudų taikymą pažeidėjams, vaikščiojantiems ar kertantiems geležinkelį neleistinose vietose. Tačiau griežtai turi būti baudžiami ir tie, kas sąstatus pastato miesto ribose. Kadangi geležinkelis daliną miestą į dvi dalis, geležinkelis yra miesto centre, bet koks vagonų laikymas, sąstatų formavimas miesto ribose turi būti kategoriškai uždraustas.

 29. Vardas (privalomas) parašė:

  Dabar jau tirkai Mažeikiai padalinti į dvi dalis: šiapus ir anapus. Turbūt taip nėra nė viename mieste. Kai beveik neliko traukinių, stoties, miestas užtvertas. Buvo kalbėta, kad stoty nestovės naftos vagonai – viskas įtvirtinus nepriklausomybę liko atvirkščiai. Įdomu kur vienas uolus veikėjas, kuris dar sąjūdžio laikais aiškino: geležinkelį ant rankų išnešim už miesto. Neliko nė veikėjo, nė uoliųjų sąjūdininkų, nė tvarkos.

 30. As parašė:

  juokinga ta tvora….reikejo jau kaip reikiant…kokia blokine tvora pastatyt,k kaip dvi kadaise Vokietijos buvo padalintos. Per metus zusta1-2 ziopli senoliai, taciau dauguma zmoniu vaiksto tvarkingai.

 31. taip gali buti tik Mazeikiuose parašė:

  Tie baudimai yra visiska nesamone. geriau tas lesas, kurios buvo isleistos lankstinukams, kaip ale saugiai vaikscioti – butu prideje prie kitu lesu ir bent parase projekta antrai perejai salia pacios gelezinkelio stoties. Cia tas pats, kas Mazeikiuose uzdaryti visus kelius ir palikti tik viena, o kad per ji nepatogu vaziuoti – niekieno beda. As manau mes visi puikiai suvokiame, kad gelezinkelis naudojamas 99% del Mazeikiu naftos, tai negi tokio dydzio imonei butu gaila pafinansuoti dar viena pereja arba viaduka? Patiems butu ramiau, kai traukiniu masnistai nebijotu, jog is kiekvieno kampo gali isbegti zmogus. Zinokit rimtai, sukele juoka, nusprende zmones lankstinukais paprotint …. Gal skaityti pirma ismokinkit, nes ne visi ir tai moka …

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto