Geležinkelio tvora drausmins pėsčiuosius

Šiais metais mūsų rajone geležinkelio ruože žuvo du, buvo sužeistas vienas žmogus. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Permainos pastebimos Mažeikių miestą į dvi dalis skiriančio geležinkelio teritorijoje – tveriama tvora, kuri neleis bet kaip ir bet kuriose vietose vaikščioti bėgiais.

Perėja liks

Jau kuris laikas prie miestą į dvi dalis skiriančio geležinkelio dirba AB „Lietuvos geležinkeliai“ darbuotojai – statomi metaliniai stulpai ir tveriama tinklinė metalinė tvora, kuri neleis pašaliniams laisvai vaikščioti po geležinkelio teritoriją, jį bus galima kirsti tik per netoli geležinkelio stoties esančią perėją.
Kaip paaiškino rajono Savivaldybės architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Daiva Štakonaitė, pagal projektą, geležinkelininkai teritoriją aptvers tinkline tvora nuo Algirdo gatvės ties šiaurine geležinkelio teritorija iki geležinkelio stoties naujojo pastato, kitas ruožas – nuo linijų atsišakojimo netoli Laisvės gatvės – tvora tęsis 155 metrus į rytų pusę.
„Pietinėje (mikrorajono) pusėje tvora pradedama apie 250 metrų nuo Algirdo gatvės ir tęsiama į rytus iki pat Laisvės gatvės. Perėja ties Bažnyčios gatve, o nuo senamiesčio – ties Mindaugo gatve paliekama, tvoros ten nebus, nebus ir vartų“, – informavo skyriaus vedėja.

Tvora – būtinybė

Šiurpą kelianti statistika rodo, kad tokia tvora yra būtina. Ir šiais metais mūsų rajone geležinkelio ruože žuvo du, buvo sužeistas vienas žmogus.
Šiuo metu jau aptvertoje vietoje, Algirdo gatvėje, balandį traukinys traumavo 28 metų vyrą, kuriam buvo sužeisti pirštai ir galva. Birželio pabaigoje Mažeikių geležinkelio stoties rajone, perėjoje,  traukinys parbloškė ir mirtinai traumavo pagyvenusią moterį. Dar viena 36-erių metų rajono gyventoja žuvo netoli Reivyčių liepos pabaigoje, kai ėjo geležinkelio bėgiais.
Praėjusiais metais per miestą besidriekiantis geležinkelis pareikalavo dviejų žmonių gyvybių, užpernai aukų išvengta, tik vienas žmogus buvo sužeistas. 2009 metais rajone ant geležinkelio bėgių įvyko net penkios tragedijos.
„Buvo būtinybė aptverti tvora šį geležinkelio ruožą, perpus skiriantį Mažeikius – žmonės lenda pro vagonų apačią, eina kur pakliūva, todėl ir iki tragedijų netoli. Bus viena perėja ties Bažnyčios gatve, jokių kitų įrengti neketiname. Šalia Viekšnių pervažos yra geriausia perėja, po to platūs šaligatviai, galima iš mikrorajono pėsčiomis pasiekti senamiestį. Bet ir perėjose reikia būti atsargiems, traukinių mašinistai duoda garsinį signalą, todėl būtina saugotis“, – įspėjo AB „Lietuvos geležinkeliai“ Eismo saugos Šiaulių skyriaus darbuotojai.

Reklama: tvora

36 Atsakymai į “Geležinkelio tvora drausmins pėsčiuosius”

 1. Gerda parašė:

  Šiaip tikrai gerai ta tvora, ne tik žmones apsaugoja, bet ir gyvūnus. Labiau džiaukitės, kad atliktas toks tvoros įrengimas, o ne burbėkite, juk nori apsaugoti jus. Viskas dėl žmonių.

 2. Statybos aikštelė parašė:

  Pagaliau AB „Lietuvos geležinkeliai“ nusprendė aptverti būsimą statybos aikštelę geležinkelio tunelio statybai. Greitai bus organizuojamas šventinis kapsulės įkasimo ceremonija, kuriame dalyvaus aukšti dabartiniai ir būsimi Valstybės, bei Seimo valdžios atstovai. Dabar AB „Lietuvos geležinkeliai“ rengia viešąjį konkursą ceremonijos organizavimui ir statybos priežiūrai (konkursą baigia laimėti K.B),

 3. Taip jums, mažeikiškiai, ir reikią! parašė:

  Renkate konservatorius, kurie jums pensijas nurėžia, renkate „socdemus“, kurie „įkiša“ ranką į mūsų kišenę: prikuria LEO Lt, elektros skirstomuosius tinklus VP Market beveik už dyką atiduoda. Renkate MAFIJĄ sau į valdžią, renkate valdžion tuos, kurie jis d…a. S a d o m a z o ch i s t a i! Renkate valžion tuos, kurie jus „pratraukia“….

  Mano širdis – kai medumi tepta! Taip ir norisi pasakyti: „O dabar giedokite, ožiai!“.

 4. >Irena parašė:

  Tai ir organizuok! Įsiskaityk į „Susirinkimų įstatymą“ (lrs.lt > teisės aktų paieška), čia dar gali paskelbti savo kontaktinius duomenis – gal atsiras prisijungsiančių, o gal – aš tiesog pabūsiu protinga, kitus pakurstysiu, pati pasislėpsiu? Gi tai taip lietuviška, oij!

 5. bauda nuo 200 iki 500 litų parašė:

  Dabar bus tiek (nuo 200 iki 500 LTL, administr. teisių pažeidimo kodeksas), jei ką pričiups „vidinėje“ tvoros pusėje, o „gaudyti“ bus lengva – prie „skylių“

 6. mi parašė:

  Jokiu vadalojimosi kur nereik, o perejos nebijokit – prozektoryje yra kamera, kur policija seka situacija.

 7. tvoros megejams parašė:

  Visiska nesamone. Pritarti gali tik tie, kuriems nereikia daznai per ta gelezinkeli vaikscioti. Nejaugi daznas is jusu noretumete eiti 15 minuciu ilgiau, nes jusu kelyje i darba/mokykla pastate tvora? Mazesni vaikai ir pasiklysti gali eidami aplinkeliais.
  Beje, tures kur pinigus nusukti, nes ,mano nuomone, ta tvora bus sugadinta greit, o ja taisys ne viena desimti kartu.
  Ir man net juokinga – nori isvengti auku, kai gelezinkelis visiems pestesiems yra tiesiogine to zodzio prasme viduryje kelio. Padarykit perejas virs gelezinkelio patogiose vietose, o ne vienoje ir ant zemes.

 8. komentatoriui parašė:

  Matyt pats avino ir ozkos misrunas,ne kitaip…

 9. Gerai parašė:

  kad is pamoku pasimokom, o seniai tokiu veiksmu imtis reikejo! Zmoniu kaltinti nereiketu ir ozkom ar avinais vadint taipogi. Gyvenimo tempo ar mastysenos ir tvoromis nepakeisim. Atsiras „lipanciu“.

 10. Komentatorius parašė:

  Susirinkit, protestuokit, aš kokią bombikę numesiu, kad visi avinai su ožkomis išsitaškytų ir pamatytų kur yra teisybėėėėėėėė. Prisvilusiom subinėm sėdi ir tingi pasijudinti, kad paeitų kelis metrus daugiau.

 11. O as manau, parašė:

  kad bedarbius Sideikiene ir Sungaila reikia prie tu pereju pastatyti, kad jie turetu ka veikti, galetu sau kaip kontrolieriai marsiruoti, tvora tikrinti ir informuoti kas ka ir ne taip daro. Bent jau siokia tokia nauda butu…

 12. Komentatorius parašė:

  Pagaliau, pagaliau. Jau prieš 5 metus klausiau kada bus tvora. Pagaliau. Vis mažiau avinų ir ožkų per bėgius eis kur panorėję

 13. UPS parašė:

  Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos pareigūnai, atlikdami ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo vykdant viešuosius pirkimus Mažeikiuose ir surinkę pakankamai duomenų, įtarimus dėl netinkamo tarnybos pareigų atlikimo pareiškė Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui Romaldui Paradnikui, Statybos ir remonto skyriaus vedėjui Arūnui Knystautui ir buvusiam Juridinio skyriaus vyr. specialistui G. G.

  Įtariama, kad šie Mažeikių rajono savivaldybės tarnautojai, privalėję įgyvendinti 290 000 litų vertės projektą „Mažeikių senamiesčio parko kompleksinis sutvarkymas“ ir būdami Savivaldybės viešųjų pirkimų komisijos nariai, netinkamai atliko savo pareigas, t. y. pažeisdami Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatas neteisėtai priėmė sprendimą vykdyti neskelbiamas supaprastintas derybas su vieninteliu tiekėju, pritarė jo pasiūlytai kainai ir sudarė sutartį.

 14. Vardas (privalomas) parašė:

  Visada buvo ir bus nepatenkintų, tačiau sprendimai turėtų būti logiški, apgalvoti. Nors galbūt ir yra naudinga aptvert geležinkelį tvora juk jeigu ją gyventojai nudraskys, bus galima josios remontui dar litų nurašyt, tvoros tiesėjai turės darbelio. Jeigu vagiai prie to geležinkelio moteriškaites užpuldinės, policinykai turės darbo. Valio! Valdžiai gerai, valdžia laiminga ir neigiamų faktų girdėti nenori.

 15. Linartas parašė:

  Pasiūlymas nepatenkintiems statoma tvora .Yra Mažeikiuose „aktyvūs teisingų sprendimų propaguotojai“Šideikienė ir Sungaila.Abu kol kas bedarbiai,tad paprašykite jų ir nuardys tą tvorą.Nauda abipusė,nes neliks tvoros ir nenorintiems dirbti bus realus užsiėmimas.Viskas paprasta………o jeigu realiai tai kas ką Mažeikiuose bedarytų – nepatenkintųjų visada pilna

 16. vizija parašė:

  Izvelgiu dar viena aspekta,kas paneigs ,kad tamsesniu paros metu si tvora padare meskos paslauga ‘piemenims’ kurie atimineja is moteru rankinukus.Dabar jie zinos kur ju tykoti,nes tera viso labo tik dvi vietos kur gali pereiti pestieji(zidiku perv.neskaitau,ten labiau atomobiliams).Panasi situacija buvo kai anais laikais ,kai naftininkai gaudavo algas grynais sugalvodavo gryzti i namus ,sutrumpindami kelia is Draugystes gatves link Kalnenu pagrindines(buvusios rusu mokyklos 4),tuo ‘koridoriumi’ tarp darzeliu ir mokyklos ir nemazai ju ten ir ‘palikdavo’ tuos atlyginimus..Kaip bus dabar ,kas ten zino..Bukite atsargus.

 17. Sukilti reikia! parašė:

  Geriausia savo argumentus būtų dėstyti vietiniai valdžiai kokiam mitinge ar dar kur. O dabar burnojame komentaruose, o iš to jokios naudos. Kol tylėsim kaip vandens į burnas prisisėmę, tol ir išdarinės nesąmones.

 18. arunui parašė:

  Prieš rašydamas komentarus, baik bent tris klases.

 19. Tadas parašė:

  Tie, kas sumanė pastatyti tokią tvorą,matyt,nevaikšto pėsčiomis ir nežino, ką su tokia tvora padarė paaugliai prie „Kalnėnų“ mokyklos.Pats asmeniškai du kart nuvijau visą“šaiką“, kai jie įsibėgėję spardė ją kojomis vasarą. Ji ir dabar sulaužyta,suplėšyta. Lygiai tas pats bus ir su šia. Tvora gerai. Tik ne tokia. Kad užtikrinti saugumą toje atkarpoje,reikia uždrausti bet kokio geležinkelio transporto,vagonų,išskyrus keleivinio,stovėjimą miesto ribose ir įrengti požeminę perėją arba pėsčiųjų estakadą užtveriant tvora ruožą nuo Židikų iki Viekšnių gatvės pervažos aklinai.

 20. arunas parašė:

  lielieji nou tarakonu nieko neatversit bus sulauzita sulankstyta nu jus baikit pinigus pustit valstybes geriau rupinkites saugumo reikalais kad zmogus galetu gryst saugei namo o ne tvoras statykit nou parazitu ai ai mazeikiai greit sunis laikysit kad niekas nelauzytu tvoras

 21. valanciaus g parašė:

  Dabar mazai vaikstau pesciomis, bet tikrai absurdas visa vaikyste vaiksciojau per si gelezinkeli i mokykla, nejaugi dabar vaikams reikes eiti aplink kad pasiekti mokykla, nors ir taip anksti keltis.. O Zidiku pervaza neskirta pestiesiems.. Tai kaip is vakaru gatves patekti i ventos gatve?? Eiti per aplink per senamiesti????

 22. irenai parašė:

  Irena,reikia rinkti zmones ir mitinga daryti,tikrai pritariu.

 23. kriaukle parašė:

  dar vienas absurdas. jei tvoras statot, tai bent statykit garsa izoliuojancias. linkiu, kad kuo greiciau tos tvoros butu sukarpytos.

 24. skundas3 parašė:

  zidiku gatves ir aplinkinei tikrai netyles,kaip vaikscioti? turi buti dar dvi perijos ties zidiku gatve ir peckauskaites, o algirdo gatveje esanti pereja nera pritaikita vaikscioti zmones,ten dar pavojingiau jundri gatve,nesamone spreskit beda,aciu

 25. Irena parašė:

  Stai tau boba ir devintines.. Va ka reiskia musu skundai del gelezinkelio viaduko, ar del tunelio butinybes! Skundziates?! Sekit jums tvora! Siulau rinktis i koki mitinga pries tos tvoros pastatyma, juk simtai zmoniu kasdien i senamiesti vaiksto! Kas imsis organizuoti? Butinai paskelbkite laika spaudoje!

 26. Skundas nr 2 parašė:

  kaip jusu manymu moksleiviai iryte, bei po pamoku turi eiti i mokyklas,is pvz vakaru,ar kokios zagareles gatves? negi turesime vaikscioti puse senamiescio tam,kad po to galeciau vel praeiti puse mikrarajono,kad atsidurciau ventos gatveje? apsurdas, su sia tvora bus lygiai tas pats kas ir su kalnenu mokyklos tvora,tik cia bus baisesni variantai,nes nakti si tvora nebus mantoma, bei apsviesta,taigi siulau irenkti dar viena pereja, arba jusu valdiski pinigai ir vel nueis suniui ant uodegos

 27. skundas parašė:

  Kaip jūs siūlote dabar žmonėms pereiti geležinkelį, kurie turi iš mikrarajono gryšti i kokia vakarų gatvę ar bent jau i tą puse senamiesčio, kai perėja yra tik prie stoties o iki židiku perėjos nėra nė menkiausio takelio.. Absurdas ta tvora manote, kad ji ilgai išbus sveika. Žmonės vistiek ir toliau mins jau išminta takeli ir tvora bus tikrai ne kliūtis pereiti geležinkeli.

 28. Suderino parašė:

  Kaip savivaldybės architektė Daiva Štakonaitė suderino projektą tvoroms nepasirūpindama patogiu ir saugiu taku pėstiesiems Geležinkelio gatve prie Merseno link Viekšnių arba Židikų gatve nuo Algirdo g. pervažos? Gi galėjo reikalauti iš Lietuvos geležinkelių palei tvoras įrengti takus pėstiesiems, kaip reikalauja prekybos centrams investuoti į miesto infrastruktūrą. Kur Ji žiūri? Ką veikią ir žiūri meras Tenys, bei vicemeras Bartkevičius, kuris kovoja… siekia… , bet nieko nedaro Mažeikių miesto labui.

 29. reikia parašė:

  reikia dar vienos perėjos. nes pvz kas gyvena ventos gatvėje ir nori patekti į senamiestį reikia labai didelį ratą daryti.

 30. Mantas Veselis parašė:

  na nežinau kaip ištiesų bus, bet manau kad maždaug po poros ar gal mėnesio vietomis šios tvoros nebus. atsiras tokių žmonių kuriems ji trugdys ir tikrai jeigu prireiks jie ja pereis.. Gal būt padėtu kelios stebėjimo kameros išvengti nuostoliu bet nemanau :D Tai įlenks tai dar kanors padarys ilgai ji ten nestovės ;D

 31. genute parašė:

  Jeigu jau dėl žmomiu saugumo ta tvora, tai kodėl ne garso izoliacijos,nes juk šalia yra namai,ir kodėl niekas dėl žmoniu nesirupina dėl apšvietimo ,Šviesu Geležinkelio gatvėje tik kai traukinys keleivinis atvažiuoja.Idomu kiek ši tvora kainavo?…..

 32. prajuokino parašė:

  Geras patarimas straipsnyje „Šalia Viekšnių pervažos yra geriausia perėja, po to platūs šaligatviai, galima iš mikrorajono pėsčiomis pasiekti senamiestį“…Taip ir matau, kaip visi gyvenantys mikrorajone eina plačiais šaligatviais…

 33. to Kaži ar drausmins... parašė:

  Prie didziuju sviestuvu ,kurie yra LG teritorijoje, yra prikabintos stebejimo kameros,jei nores sugaudys tuos gudrucius kurie megins tvora sudarkyti.

 34. J parašė:

  Pritariu O 100proc,
  Arba keliu turi eiti arba zvyruotu taku palei begius, kuriais traukiniai vaziuoja greiciau nei galima gyvenvieteje(bent vizualiai taip atrodo,kalbu apie tuos silumvezius kurie sastatus traukia).
  O ta bala prie medinio namo ,tai vaiku dziaugsmas ,tiek pasipliuskenti ,tiek ziema paciuozyneti.

 35. O parašė:

  Kaip perėjus perėją eiti toliau? Prie namo, kur batų taisykla ir dėvėtų rūbų parduotuvė – didžiulė bala, amžinai patvinę, purvina. Kada ten bus sutvarkyta? Juk kažkada buvo pažadėta, kad kai bus tvarkoma Mindaugo gatvė, tai bus ir čia sutvarkyta, apšviesta…O ir einant Stoties gatve, link Socialinių paslaugų skyriaus gatve, nėra normalių šaligatvių, tai koks čia saugumas ir patogumas…?

 36. Kaži ar drausmins... parašė:

  Nesąmonė kažkokia ta tvora. Patys rašote, kad šiemet žuvo dvi moterys – viena iš jų perėjoje, kita išvis kažkur pamiškėje link Reivyčių, vyras sužeistas ties Algirdo gatve. Tai kuris iš jų lindo po tuo traukiniu siekdamas trumpinti kelią? O ir šiaip, vagonai dabar mažai laikomi miesto teritorijoje. Abejotina ar tvora padės drausminti pėsčiuosius, nes, kaip sakant – jei pats savęs nepasaugosi, nieks kitas to už tave nepadarys. Nepatogumo atžvilgiu, faktas, kad nepatogu eiti tiesiai per aplinkui. Na, bet kitas klausimas, ar nepradės žmogeliai tos tvoros ardyti, neapsikentę to nepatogumo. Pavyzdys: renovuotos Kalnėnų pagrindinės mokyklos tvora, kurią ištąsyti ilgai netruko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto