Geležinkeliu į Rengę susirūpino Europos Komisija

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Europos Komisija susirūpino, kad AB „Lietuvos geležinkeliai“, išmontavusi ruožo į Latviją Bugeniai–Rengė bėgius, galbūt riboja konkurenciją Lietuvos ir Latvijos geležinkelių rinkose. Jeigu toks įtarimas bus įrodytas, gali tekti atstatyti geležinkelį arba sumokėti baudą, kuri siektų iki 10 procentų bendrovės metinės pasaulinės apyvartos.
Europos Komisija pabrėžia, kad Europos Sąjungos antimonopolinės taisyklės draudžia piktnaudžiauti dominuojančia padėtimi rinkoje. Komisija informavo, kad „Lietuvos geležinkeliams“ išsiuntė prieštaravimo pareiškimą, kuris yra formalus žingsnis atliekant antimonopolinius tyrimus. Gavusi atsakymus, Komisija spręs dėl tyrimo metu nustatytų faktų atitikties Europos Sąjungos teisei.
Oficialų tyrimą dėl „Lietuvos geležinkelių“ veiklos Europos Komisija pradėjo 2013-ųjų kovą. Skundą dėl ruožo išmontavimo 2011 metais jai pateikė Lenkijos naftos koncernas „PKN Orlen“.

Plačiau skaitykite „Santarvės“ laikraštyje.

17 Atsakymų į “Geležinkeliu į Rengę susirūpino Europos Komisija”

 1. apas parašė:

  Po karo tuo geležinkeliu į Rygą važiuodavo būriai žmonių,net į Laižuvą buvo galima nuvažiuoti,nes sustodavo minutėlei ir atrodo sustodavo Auksūdžio geležinkelio stotyje.Tai buvo seniai ir dabar sunkiai prisimenu.

 2. Del miesto vadovo parašė:

  Jusu pasiulymas primena islamistu sventiko ikalta minti Paryziaus berasciams – eikite ir zudykite ir as tada jus gerbsiu. Nepamenu tiksliai kas vadovavo rajonui kai buvo isardyti begiai, Macevicius ar Dziugelis, bet realiai Jus kaltinat skruzdeles, del statybininku isardyto pesciuju tako. Pagalvokit pries rasydami, Jusu mintis skaito ne tik runkeliai islamistai…

 3. Vaidas parašė:

  Perskaiciau Santarveje, ka apie atsakos i Ryga nebuvima mano Mazeikiu verslininku „prezidente“, tai kazko graudu pasidare. Mazdaug, ai tik naftininkams gelezinkelis tereikalingas??? Kad meras panasiai kalba, tai cia viskas normaliai, nes pas mus biurokratinis aparatas apie kazkoki patraukluma verslo investicijoms, turbut net negirdejo…Bet kaimuose visada taip buvo, svarbiausia mano bulves uzderejo…

 4. Dėl miesto vadovo parašė:

  Jei jis, kai išaiškėjo, jog geležinkelis ardomas, būtų nuvažiavęs į Vilnių ir už tai atsakingai ministerijai plyta iškūlęs langą, šiandien gerbčiau jį labiau nei už šinkasubinišką pratylėjimą. Va taip va yra su tuo miesto vadovu; keblu :) .

 5. Apolinarui parašė:

  Apies siūlymą kaltuosius patraukti atsakomybėn dėl geležinkėlių nuardymo girdžiu pirmą sykį. Gal galima plačiau?

 6. Vardas (privalomas) parašė:

  Mizerija tu rugusio pieno :) o ne vardas privalomas :) Miesto vadovo pasigedai? Lietuvos gelezinkeliai begius ardo o tu kaltini miesto vadova, del nepatogumu i Ryga nuvaziuoti, silkiu nusipirkti. Bent jau savo neismanymo nedemonstruotum :) Gali dar pasiskusti miesto vadovu, kad kol keitei Lt centus i euro centus, ilgai eilej stovejai, o per ta laika kazkas jau spejo konteinerius prasukuoti. Na nieko, rinkimai ant nosies, galesi savo mera issirinkti, jis tau pasalpas be eiles pastu siuntines :)

 7. Apolinaras parašė:

  Aš jau prieš pora metų sūliau, asmenis priėmusius sprendimą išardyti paminėtą geležinkelį patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Tačiau tyla. Nors nusikaltimo sudėtis akivaizdi.

 8. aisku parašė:

  visi supranta,kad taip LG psididino pelna Orlen saskaita

 9. gb parašė:

  pagaliau gal kazkas pajudes is vietos ir destruktoriai susimokes didziules baudas ir ateiciai zinos

 10. Vardas (privalomas) parašė:

  Kodėl valdinininkams visai nerūpi miesto žmonių poreikiai? Visiems buvo pstogu keliauti traukiniais i Rygą,Vilnių. Deja,ponams svarbu susižerti pinigus ,viską išdraskius! Kada Mažeikiai turės tikrą savo miesto Vadovą?

 11. nesalta parašė:

  tai kad jau senai i vainode gelezinkelis nuardytas tai kaip tu i ta klaipeda zadi nuvaziuoti?

 12. Nesvarbu parašė:

  Tikrai praverstų geležinkelio ruožas į Rygą…vien dėl oro uosto jau verta, manau, būtų pakankamai daug keliaujančių.

 13. Ginte parašė:

  Tiems komentatoriams, kuriems trūksta geografinių žinių ir tiems kurie skelbiasi, kad “ sovietmečiu vos ne kasdien ten važiuodavom“ , drįstu priminti, kad vadinamas geležinkelis į Renges ir yra tas pats geležinkelio ruožas į Rygą tik taip vadinasi pagal pirmą Latvijoje esančią geležinkelio stotį (jei galima ją taip pavadinti), o man įdomu ar kas ir kada nors susirūpins geležinkelio ruožu į Klaipėda. Oficiali uždarymo priežastis (kaip buvo paskelbta kiek pamenu), pasienio ir muitinės kontrolės didėlės sąnaudos ir užtikrinimo sunkumai, kurios dabar nebėra nes esam ES sudėtį taip pat Šengeno susitarimo erdvėje , o tie komentatoriai kurie “ sovietmečiu vos ne kasdien ten važiuodavo“ turėtu prisiminti, kad tokiu pačiu traukinuku kaip dabar vykstame į Šiaulius (Mažeikiai-Radviliškis), vykdavome į Klaipėda , prie jūros, pas gydytojus, į studijas ar net apsipirkti po parduotuves pavaikščiot ir vakare tuo pačiu traukinuku grįždavom namo. Kiek pamenu vagonai būdavo pilni keleiviu. Taip pat tuo ruožu vykdavo krovininiai sąstatai ypač iš Mažeikių Naftos , ir mažiau būdavo apkrautas Mažeikių miesto pravažiavimas. Kada ir kas susidomės ar susirūpins tuo geležinkelio ruožu? Ir kas suras ir nubaus kaltuosius padariusius tokia nesamonę.

 14. Tadas parašė:

  Š… ta Rengė, į Ryga geriau padaro.

 15. Aistė parašė:

  Norim geležinkelio į Rygą!

 16. Jolanta parašė:

  O į Ryga kur geležinkelis? Pats geriausias maršrutas iš Mažeikių buvo, sovietmečiu vos ne kasdien ten važiuodavom, o dabar nebėra tokios galimybės. Kam čia taip užkliuvo tie bėgiai, kad išardyt reikėjo?

 17. Vardas (privalomas) parašė:

  O kas išardė kažkada tą geležinkelį? raudonsnukių išverstaskūrių amb vagių gauja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto