Geriausi Lietuvos informatikai demonstravo žinias ir pramogavo

Padėkos raštai ir prizai – iš Švietimo skyriaus vedėjo Apolinaro Stonkaus rankų. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Keturias paskutiniąsias praėjusios savaitės dienas Mažeikių Gabijos gimnazijoje vyko 23ioji Lietuvos mokinių informatikos olimpiada, į kurią atvyko apie 90 dalyvių iš Lietuvos ir užsienio.
Mokiniai Mažeikiuose ne tik rungtyniavo spręsdami uždavinius: jiems buvo numatyta ir turininga pramoginė programa.

Svečiai – ir iš užsienio

Olimpiados organizavimo komisijos pirmininkė Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centro specialistė Liliana Rukienė „Santarvei“ sakė, kad vieta, kur rengti olimpiadą, kasmet pasirenkama kita: taip siekiama, kad vaikai pamatytų šalį, susipažintų su vis kitos vietovės vertybėmis, kad kuo daugiau regionų pamatytų, kaip olimpiados organizuojamos.
Gabijos gimnazijoje savaitgalį viešėjo daug olimpiados dalyvių: per 50 mokinių, jų mokytojų, studentų, profesorių, mokslo daktarų iš Lietuvos, Jungtinės karalystės, Norvegijos.
Renginiai vyko pačioje gimnazijoje bei viešbutyje „Palma“, kuriame olimpiados dalyviai buvo apsistoję.
„Beje, galime pasigirti: informatikų olimpiada Vilniuje vyko dviejose mokyklose, nes viena mokykla neturėjo tiek kompiuterinės technikos“, – pasidžiaugė  gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Liuda Braslauskienė.

Paskutiniame etape – du mažeikiškiai

Seminarus vedė, paskaitas skaitė, uždavinių sprendimo varžybas organizavo Vilniaus universiteto studentai, įvairių bendrovių, centrų darbuotojai. Mokinių darbus vertino kompetentinga 18 narių komisija, kurią sudarė mokslininkai iš Lietuvos bei užsienio.
L. Rukienė pasakojo, kad informatikų olimpiada vyksta keturiais etapais, tad šiame galutiniame etape dalyvavo patys geriausi Lietuvos mokiniai informatikai, tarp jų ir du mažeikiškiai: tai dvyliktokai Rokas Urlakis iš Gabijos gimnazijos (mokytojas Sigitas Kažukalovas) ir Mantas Beniušis iš Merkelio Račkausko gimnazijos (mokytojas Darius Kėvišas).
R. Urlakis buvo vienas iš vienuolikos mokinių, iškovojusių Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos pagyrimo raštą.
Iš viso olimpiadoje laimėti 4 aukso, 5 sidabro ir 5 bronzos medaliai.

Programa įvairi

Laisvalaikiu dalyviams buvo numatyta turininga pramoginė programa: varžybos „Boulingo take“, ekskursija į bendrovę „ORLEN Lietuva“, olimpiados dalyviai muziejuje apžiūrėjo parodą „Mažeikių kraštas: tarp kuršių, žiemgalių ir žemaičių“ , mokytojams labai patiko edukacinis užsiėmimas, kurio metu jie mokėsi tošininkystės pradmenų.
Gimnazijoje buvo surengtos draugiškos tinklinio varžybos, vienas įsimintiniausių renginių mokiniams – iki trijų nakties trukusi robotiada, kurios metu vyko įnirtingiausi mūšiai su pačių sukurtais robotais.
„Programą įvykdėme „nuo –  iki“. Visi viešnage Mažeikiuose liko patenkinti, dėkojo mums. Savotiškai pasisekė ir Mažeikių muziejui: parodą apie baltus pamatę mokytojai iš visos Lietuvos sakė paraginsią savo kolegas su vaikais čia apsilankyti“, – sakė pavaduotoja L. Braslauskienė.

Negailėjo padėkų

Pasibaigus olimpiadai viešnia iš Vilniaus L. Rukienė džiaugėsi, kad tokio nuoširdaus dėmesio, kaip Mažeikių Gabijos gimnazijoje, retai tenka sulaukti.
„Ačiū gimnazijos direktoriui Stasiui Šiurkui, pavaduotojoms Liudai, Irenai, Živilei, gimnazijos mokytojams Sigitui, Linai, bibliotekos vedėjai, kitiems mokytojams ir, žinoma, savanoriams bei Mažeikių rajono savivaldybei už buvimą kartu ne tik keturias dienas, kol vyko 23ioji Lietuvos mokinių informatikos olimpiada, bet ir vėlyvais vakarais, kai lydėjo olimpiados dalyvius į gimnaziją, kai fotografavo ir buvo kartu viso renginio metu, už darbą paskutinę naktį, kai spausdinome diplomus, ruošėme dovanas. Dėkui mokytojai, sukūrusiai stilizuotą olimpiados emblemą“, – padėkos žodžių negailėjo L. Rukienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto