Geriausiai besimokantiems „sodiečiams“ – ekskursija

Mokyklos albumo nuotr.

Geriausiai besimokantiems Sodų vidurinės mokyklos mokiniams surengta pažintinė ekskursija į  Šiaulius.


Išbandė amatus

Dviračių mieste mažeikiškiai apsilankė Šiaulių „Aušros“ muziejuje ir dalyvavo keliose edukacinėse programose. Viena jų supažindino su archeologinio kostiumų ir virvučių vijimo su akmenukais ypatumais, antroji pasakojo apie puodų lipdymą senoviniais būdais, trečiosios metu mokiniai supažindinti su monetų istorija, jų kolekcionavimu ir kaldinimu.  

Mokyklos albumo nuotr.

„Vaikams labai patiko patiems savo rankomis išbandyti šiuos senovinius amatus, tad vieni pynė virvutes, kiti bandė sulipdyti puodą, kai kam pasisekė nusikaldinti sau monetą“, – pasakojo Sodų vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jūratė Terasienė.


Vaikščiojo po  miestą

Žaliūkių malūnininko sodyboje vaikai apžiūrėjo restauruotą vienintelį Šiauliuose išlikusį XIX a. II pusės Lietuvos tradicinės medinės architektūros statinį – Žaliūkių vėjo malūną bei atkurtą malūnininko trobą. Paragavę Žaliūkių malūnininko sodyboje keptos duonos, ekskursantai aplankė  Dviračių muziejų, kuriame galima susipažinti su šios ekologiškos transporto priemonės  atsiradimo istorija ir raida. 
Vakarėjant mažeikiškiai pasivaikščiojo po Šiaulių miestą, aplankė Šiaulių katedrą, Saulės laikrodžio aikštę, Talšos ežero pakrantę ir joje stūksančią Metalinę lapę, grožėjosi Šiaulių bulvaro  architektūra.
„Tokias ekskursijas savo gerai besimokantiems mokiniams organizuojame kasmet – jų metu jie ne tik pabendrauja kitokioje aplinkoje, bet ir daug ką pamato ir sužino“, – teigė J. Terasienė.

Mokyklos albumo nuotr.

Mokyklos albumo nuotr.

One Reply to “Geriausiai besimokantiems „sodiečiams“ – ekskursija”

  1. Rasa parašė:

    Ir toliau būkite tokie šaunūs!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto