Geriausiems šalies studentams – vardinės prezidentų stipendijos

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Geriausiems šalies studentams paskirtos vardinės Lietuvos prezidentų stipendijos. Kazio Griniaus, Antano Smetonos, Aleksandro Stulginskio, Jono Žemaičio ir Algirdo Brazausko stipendijos ateinančiais mokslo metais už puikius akademinius pasiekimus atiteks dvidešimt aštuoniems universitetų ir kolegijų studentams. Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė pasirašė įsakymą, kad šios stipendijos būtų skiriamos 2015–2016 studijų metais.

Gaus trisdešimt studentų

Gabiausiems valstybinių aukštųjų mokyklų studentams kasmet numatoma iki trisdešimt vardinių stipendijų – po penkias kiekvienai iš šešių studijų sričių. Technologijos mokslų studentams skiriamos Jono Žemaičio, socialinių mokslų –Algirdo Brazausko, biomedicinos mokslų – Kazio Griniaus, fizinių mokslų – Aleksandro Stulginskio, o humanitarinių mokslų ir meno studijų šakos atstovams skiriama Antano Smetonos vardo stipendija.

Iš universitetų studentams šiemet paskirtų 24-ių stipendijų po septynias gaus Vilniaus ir Kauno technologijos universiteto studentai, trys keliaus į Šiaulių universitetą, po dvi į Lietuvos sveikatos mokslų ir Vytauto Didžiojo universitetus, po vieną stipendiją atiteks studentams iš Klaipėdos ir Mykolo Romerio universitetų bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos.
Iš keturių kolegijoms skiriamų stipendijų po dvi pelnė Kauno ir Vilniaus kolegijų studentai.
Iš kiekvienai studijų sričiai numatytų penkių vardinių stipendijų po vieną skiriama kolegijų studentui (190 eurų – 5 bazinės socialinės išmokos dydžių), po dvi – siekiantiems bakalauro laipsnio universitetuose (190 eurų) ir po dvi – magistrantūros studentams (266 eurai – 7 BSI).

Vertina ekspertai

Kandidatūras stipendijoms teikia aukštosios mokyklos, jas vertina Lietuvos mokslų akademijos ekspertai.
Prezidentų stipendijos skiriamos vieniems studijų metams už gerus akademinius pasiekimus ir aktyvią mokslinę veiklą. Kandidatai stipendijoms atrenkami atsižvelgiant į mokymosi rezultatus, studijų, mokslinės ir meninės veiklos įvertinimus, dalyvavimą konkursuose, ekspedicijose, mokslinės praktikos projektuose, paskelbtus mokslo darbus ir kt.
Prezidentų vardines stipendijas, siekdama pagerbti Lietuvos Respublikos prezidentus ir paskatinti geriausius studentus, Švietimo ir mokslo ministerija įsteigė 1995 metais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto