Geriausiųjų dešimtuke – Žemaitės dramos teatro spektaklis „Vėina kėima pablūdėmā“

Lapkričio 17–19 dienomis Telšių Žemaitės dramos teatre vyko XXVI Lietuvos suaugusiųjų mėgėjų teatrų regioninė apžiūra-šventė „Atspindžiai“. Joje dalyvavo septyniolika teatrų, kurie komisijai pristatė devyniolika spektaklių.

Regioninėje apžiūroje-šventėje „Atspindžiai“ Žemaitės dramos teatras parodė tris spektaklius: H. Levino „Žaidimų aikštė, arba Visi nori gyventi“, K. Harding „Dvi seserys“ ir „Vėina kėima pablūdėmā“ pagal Žemaitę ir G. Petkevičaitę-Bitę. Visų spektaklių režisierius Donatas Žilinskas.

Visus teatro žanrus puoselėjanti apžiūra-šventė „Atspindžiai“ – didžiausias mėgėjų teatrų renginys. Jame dalyvauja ryškiausi Lietuvos regionų miestų, rajonų centrų, kaimų ir miestelių suaugusiųjų teatrai. Šiemet regioninėse apžiūrose parodyti 95 spektakliai, kuriuose vaidino beveik tūkstantis teatralų mėgėjų. Tarp geriausiųjų spektaklių komisijos sprendimu pateko ir šventės laureatu tapo Telšių Žemaitės dramos teatro spektaklis „Vėina kėima pablūdėmā“.

Gruodžio 1–3 dienomis Pasvalio kultūros centre žiūrovai išvydo geriausiai įvertintus devynių Lietuvos teatrų spektaklius pagal lietuvių ar užsienio dramaturgiją. Baigiamajame „Atspindžių“ renginyje laureatams, diplomantams ir geriausių spektaklių režisieriams įteikti diplomai ir prizai. Specialus šventės diplomas skirtas Vilniaus dienos centro „Šviesa“ teatro studijai.

Baigiamojoje „Atspindžių“ šventėje dalyvavo Vilniaus jaunimo teatras „Arlekinas“, Mažeikių kultūros centro Juozo Vaičkaus Skrajojamasis teatras, Kauno kultūros centro Kazio Binkio teatras, Anykščių kultūros centro teatras, Kauno rajono Samylų kultūros centro Rokų teatras, Rokiškio kultūros centro liaudies teatras, Telšių Žemaitės teatras, Klaipėdos žydų bendruomenės teatras „Šatil“ ir Kupiškio kultūros centro Skapiškio padalinio mėgėjų teatras „Stebulė“.

Anot režisieriaus D. Žilinsko, kas dvejus metus rengiama mėgėjų teatrų šventė-apžiūra „Atspindžiai“ – galimybė ne tik parodyti savo spektaklius, bet ir pasižiūrėti į kolegų darbus: „Kadangi šiais metais regioninė apžiūra-šventė vyko Žemaitės dramos teatre, turėjome galimybę parodyti ir naujausius pastatymus. Manau, kad tinkamai atstovavome Žemaitės dramos teatrui, o parodyti trys skirtingų tematikų, žanrų spektakliai įrodė, kad esame ieškantis ir nebijantis klysti teatras.“

Režisieriui itin džiugu, jog spektaklis „Vėina kėima pablūdėmā“ tapo laureatu. Jo manymu, vaidinimas komisiją papirko žemaičių tarme, charakteriais ir iš dalies lengvu, suprantamu pjesės siužetu.

„Mums – žemaičiams, teatrui, svarbu nešti žemaitiškumo dvasią, taip grįžtant prie savo ištakų. Šis spektaklis teatro repertuare atsirado dėl to, kad būtent ši pjesė 1907 m. (pirmas viešas vaidinimas Telšiuose) po Parcinkulės atlaidų ir buvo viešai suvaidinta. Svarbūs ir kiti spektakliai, kuriuos pristatėme apžiūroje-šventėje – „Žaidimų aikštė, arba Visi nori gyventi“ ir „Dvi seserys“. Kiekvienas spektaklis kuriamas ne dėl kažkokio įvertinimo, žinoma, įvertinimas malonu, bet pirmiausia kuriame dėl žiūrovų, o jei jie lanko spektaklį, tai ir yra pagrindinis įvertinimas. Dėkoju visų trijų spektaklių aktoriams ir visiems, prisidėjusiems prie šių spektaklių pastatymo! Baigiamojoje teatrų apžiūroje-šventėje „Atspindžiai“ Pasvalio kultūros centre įsitikinome, kad „teatro kalbą“ tikrai visi supranta“, – kalbėjo D. Žilinskas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto