Gerumas į namus – iš moksleivių rankų

Moksleivių kepti sausainiai pasiekė 40 laižuviškių namus. Kristinos Grybauskienės nuotr.

Įprasta, kad advento laikotarpiu seniūnijos, kaimo bendruomenės, kultūros centrai organizuoja įvairius labdaringus renginius, gerumo akcijas. Lanko vienišus, sunkiai besiverčiančius žmones.
Gražią tradiciją kuria į gerumo akciją įsijungę laižuviškiai moksleiviai – jie prikepė kalėdinių sausainių, sukūrė atvirukų ir aplankė apie keturiasdešimt kaimo gyventojų.

Tokios iniciatyvos autorė – Laižuvos Antano Vienažindžio pagrindinės mokyklos mokytoja Edita Vasiliauskienė „Santarvei“ teigė, kad mokykla gerumo akcijoje dalyvauja ne pirmus metus. Nelikti nuošalyje paskatino rajone vykstanti, bendruomenę telkianti socialinė akcija „Sušildykim sielas“.
Pirmais metais  mokyklos bendruomenės atstovai lankė vienišus, sunkiai besiverčiančius žmones, ligonius. Kitais metais prisijungė bendruomenės pirmininkas Antanas Taučius, dar vėliau prisijungė seniūnija, kultūros centras.
„Kai žmones lankydavome apsijungę, savotiškai nuskriausti tapo moksleiviai, nes galėjome paimti tik porą atstovų. Todėl šiemet nutarėme atsiskirti nuo kitų“, – paaiškino mokytoja.
E. Vasiliauskienė su mokiniais sudarė laižuviškių, kuriuos ketino aplankyti, sąrašą. Į jį įtraukė ne tik vienišus žmones, senjorus, bet  ir savo draugus – amatininkus, buvusius mokyklos darbuotojus.
Mokytojos teigimu, ir lankiusieji, ir aplankytieji buvo laimingi, galėdami apsikabinti, išsakyti vieni kitiems linkėjimus, dar kartą įsitikinti, kad nėra pamiršti.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto