Gerumo angelas mano širdelėje

Šiemet gimnazijos bendruomenė įsijungė į projektą „Mokausi pats ir mokau kitus“, skirtą ugdyti specialiųjų ugdymosi poreikių mokinių pasitikėjimą savo sugebėjimais ir norą būti reikalingiems. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Mes visi esam pažeidžiami, bet tarp mūsų gyvena ir tie, kurie turi Dievo duotą negalią. Jie nemoka ir negali apsiginti, jie nesugeba net sau padėti, nors iš pažiūros ir atrodo sveikut sveikutėliai. Tai specialiųjų poreikių mokiniai, turintys geras širdeles ir darbščias rankeles.
Juos ugdant ir mokant reikia didelės mūsų kantrybės, meilės, mūsų globos ir rūpesčio.

Laimos vaikai

Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos spec. pedagogė ir logopedė Laimutė Mažrimienė jai „priskirtus“ mokinius paima savo tikrai ne valdiškon globon. Jos darbas nesibaigia pamokėlėm ar kalbos lavinimo pratimais. Specialiųjų ugdymosi poreikių mokiniai gimnazijoje taip ir vadinami – Laimos mokiniai.
Kiekvienais metais mokytoja Laima Mažrimienė su  mokiniais sugalvoja projektų, kurių metu specialiųjų ugdymosi poreikių mokinius moko ugdyti pasitikėjimą savo sugebėjimais ir norą būti reikalingiems.
Šių mokslo metų projektas vadinosi „Mokausi pats ir mokau kitus“, norėta  pratęsti praėjusiais mokslo metais vykdytą projektą „Angelas mūsų širdelėse“ – mokiniai darė  angelus iš modelino ir popieriaus ir dovanojo seniems vienišiems žmonėms.
Vykdant specialiųjų ugdymosi poreikių mokinių projektus visada talkina ir technologijų mokytoja Audronė Čiapienė, nes šie mokiniai tik savo rankdarbiais gali išsiskirti iš bendraamžių.
Šiais mokslo metais taip pat norėta, kad Laimos mokinių angeliukai džiugintų aplinkinius.  Mokytoja A. Čiapienė iš karoliukų verti angelus pamokė gimnazistę Gintarę Girdenytę. Gintarė  išmokė visus kitus gimnazijos specialiųjų ugdymosi poreikių mokinius. Vaikai patikėjo savo gebėjimu ir tuo, kad mažas darbas – takelis, vedantis atlikti didelius darbus. Pradėjo svajoti, kaip jie dovanos angelus geriems žmonėms už piniginę auką, kad padėtų sergančiam vaikui ar savo draugui.

Moterys pirko gerumo angelus

Besibaigiant lapkričiui Mažeikių LIONS klubo moterys rinkosi jaukiai pasibūti. Gyvai grojo muzika. Verslininkas Konstantinas Gailius pristatinėjo prancūzišką vyną, „Piropas“ – kalėdinius kepinius, vyko paveikslų, klubo moterų rankomis megztų vaikiškų drabužėlių aukcionas… Vakaro metu surinkti pinigai skirti labdarai – aklo berniuko studijoms paremti. Tą vakarą buvo pristatyti ir Laimos vaikų iš karoliukų suverti angelai. Jų buvo tik dvidešimt – buvo nedrąsu pasiūlyti juos už pinigus. Padrąsino vakaro vedėja Audronė Malūkienė. Iš tikrųjų tai ir nebuvo pardavimas tiesiogine to žodžio prasme. Moterys, paimdamos angelą, aukojo. Per kelias minutes neliko nė vieno, o ant padėklo buvo sudėta šimtas aštuoniasdešimt litų. Trisdešimt litų liko berniuko studijoms, kiti sediškiams.
Sėkmė nustebino ir paskatino veriant angelus surinkti pinigų dantukui įdėti. Mat viena iš Laimos mergaičių yra išsimušusi priekinį dantį. Mergaitė graži, jai jau šešiolika metų ir tarpas tarp priekinių dantų darko veidą

Sąskrydžio dalyviai norėjo padėti

Šį mėnesį Plinkšėse vyko Žemaitijos regiono kredito unijų  konferencija ir šventinys renginys.
Renginį organizavo Naftininkų kredito unija. Tarp kitų keturiolikos Žemaitijos unijų dalyvavo ir Sedos kredito unija.
Spec. pedagogė Laima Mažrimienė susirinkusiesiems papasakojo apie savo auklėtinių norą: surinkti tiek pinigėlių, kad vienai mergaitei išeitų įstatyti gražų dantį. Mergaitė graži, o šypsosi prisidengdama burną…
Mokytoja buvo sužavėta žmonių gerumo: tą vakarą susirinkusieji už 60 įvairiaspalvių angeliukų suaukojo 760 litų. Renginyje dalyvavusių žmonių akys švietė gerumu ir noru padėti. Nebuvo nė vieno abejingo ar skeptiko, manančio: kur tie pinigai nueis?.. Visi buvo laimingi, galėdami padėti.

Angelai – Palendrių vienuolyne

Laimos mokiniai nuo antrokų iki dešimtokų jau suvėrė daugiau kaip šimtą spindinčių angelėlių. Kiekvienas mokinys turi savo mylimą mokytoją ar draugą, tai ir padovanoja po savo rankų darbelį. Nė vienas geras darbas nelieka be pėdsakų, taip atsitiko ir šį kartą.
Sedos moterų klubas gruodžio 4 dieną važiavo ekskursijon į Palendrių vienuolyną. Sediškių noras buvo dalyvauti vienuolių benediktinų mišiose, pasiklausyti grigališkojo giedojimo.
Vienuolyne gyvena 12 vienuolių benediktinų, tai sediškės moterys vežė dovanų vilnonių kojinių, kurios buvo sudėtos į spalvotus gimnazijos mokinių išpuoštus maišelius (maišelius papuošti padėjo dailės mokytoja Indrė Lileikienė), o Laimos vaikai vežė angelus. Angelai vienuoliams – vaikų kalėdinė dovana ir padėka Dievui už sėkmę renkant pinigus dantukui…
Kelionė buvo įspūdinga ir įsimintina. Keliauninkai aplankė ir Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos angelų bažnyčią, ir ten padovanojo savo angelėlių Angelų muziejui.
Kelionę Laimos vaikams apmokėjo kartu važiavę 35 sediškiai. Už tai mokytoja Laima ir jos mokiniai dėkingi Sedos moterų klubo narėms. O visi kiti džiaugiasi, kad Sedoje yra Laima Mažrimienė, kuri dalija ir dalijasi, kuri duodama gauna…
Gal laukdami Kalėdų tampam jautresni, o gal jau atitirpo atšiaurumo ledai ir mes patys galim ir mokam vienas kitam padėti.

Genoveita GRICIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto