Gimnazijoje gimsta nauja tradicija

Pirmajame čempionate, nekonkursinėje programoje šoko Gabijos gimnazijos mokytojų ir mokinių tėvų šokių kolektyvas ir mažieji sportinių šokių studijos „Spindulys“ šokėjai. Tatjanos FRENKEL nuotr.

Mažeikių Gabijos gimnazijoje praėjusią savaitę pirmąkart surengtas Lotynų Amerikos šokių čempionatas „Gabija 2016“. Gimnazijos bendruomenė brandina mintį ateityje į šį čempionatą
suburti ne tik savo, bet ir kitų rajono gimnazijų komandas.

Kompleksinis darbas

Gabijos gimnazijoje vykęs Lotynų Amerikos šokių čempionatas „Gabija 2016“ – pirmasis, tad jo tradicijas gimnazijos bendruomenė dar tik pradeda kurti.
Šis čempionatas – gimnazistų, 3–4 gimnazijos klasėse pasirinkusių lankyti šokių pamokas, projektas, kuriame atsiskleisti ir parodyti savo gebėjimus galėjo ir šokantys, ir kostiumus kūrę gimnazistai. Iš viso čempionate dalyvavo septynios šokėjų poros ir kiekvienai iš jų padėjo mokiniai treneriai, dizaineriai, lankantys gimnazijoje veikiantį, dailės ir technologijų mokytojos Ingridos Muturės vadovaujamą dizaino būrelį.
Į pagalbą buvo pakviestos ir Šiaulių darbo rinkos mokymo centro Mažeikių padalinio kirpėjo mokymo programos mokinės – būsimosios kirpėjos.
Toks ir buvo šio sumanymo tikslas: ugdyti gebėjimą dirbti komandoje, integruoti į vieną projektą kelių mokomųjų dalykų žinias.

Vertino šokius, išvaizdą, praktiškumą

Renginio metu septynios čempionate dalyvavusios šokėjų poros atliko pačių sukurtas čia čia čia, rumbos, salsos, džaivo šokių kompozicijas. Keturios iš jų pateko į finalą ir tik viena šokėjų pora tapo čempione.
Teisėjų komisija, sudaryta iš choreografų, vadovaujančių įvairiems šokių kolektyvams, dailės mokytojų, vertino ne tik šokėjų meistriškumą, bet ir kostiumų bei šukuosenų meniškumą, praktiškumą ir suderinamumą, rinko gražiausius kostiumus bei šukuosenas.
Žiūrovai taip pat galėjo atiduoti savo balsus už simpatiškiausią porą.
Pirmojo Gabijos gimnazijos Lotynų Amerikos šokių čempionato nugalėtojais, o ir žiūrovų simpatijų laimėtojais tapo Tomo Bliūdžiaus ir Paulos Čeporytės pora.

Gimnazistai sumanymui pritarė

Pasak šio renginio sumanytojos, Gabijos gimnazijos choreografijos mokytojos Simonos Gargasienės, idėją suorganizuoti tokį čempionatą ji puoselėjo jau penkerius metus. Tik jai įgyvendinti anksčiau vis pristigdavo laiko ir drąsos.
Dar rugsėjo mėnesį pasikalbėjusi su savo mokiniais, pristačiusi jiems savo sumanymą, mokytoja sulaukė jų susidomėjimo. Jie pritarė minčiai mokslo metų pabaigoje tokiu būdu gauti metinį šokių pamokos įvertinimą.
„Jiems tas sumanymas patiko, tad galbūt dėl to ir išdrįsau jį imti ir įgyvendinti. Buvo toks reikalavimas, kad mokiniai, lankantys šokių pamokas, turėjo pasirinkti kažkokią rolę – ar šokėjo, ar trenerio. Čempionatui gimnazistai ruošėsi ne pamokų metu, o laisvalaikiu, savaitgaliais. Tie moksleiviai, kurie nenorėjo ar negalėjo dirbti toje komandoje, pavieniui ruošė projektus iš teorinės dalies“, – sakė S. Gargasienė.

Norėtų, kad taptų tradicija

Pašnekovė po renginio sako sulaukusi teigiamų atsiliepimų.
Pasak jos, kolegos šokių mokytojai, dirbantys kitose gimnazijose, kitąmet norėtų čempionate dalyvauti su savo mokiniais.
„Šiemet pradėjome nuo savo gimnazijos. Norėčiau, kad čempionatas patobulėtų, o tada visai smagu būtų pasikviesti jame dalyvauti ir kitas Mažeikių rajono gimnazijas ir surengti jį didesnėje salėje. Gal kada nors turėsime dalyvių ir iš kitų Lietuvos mokyklų. Kas žino, kaip ateityje viskas gali išsiplėtoti“, – ateities planais apie čempionatą, kuriame susilieja ir šokiai, ir dizainas, pasidalijo renginio sumanytoja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto