Gimnazijoje naktinėjo rekordiškai daug jaunųjų šaulių

Jaunimą į naktines stovyklas traukia dėl daugelio priežasčių, o viena jų – galimybė užmegzti naujų pažinčių. Gabijos gimnazijos archyvo nuotr.

Jaunieji Žemaitijos regiono šauliai praėjusį penktadienį ir šeštadienį susibūrė į sąskrydį „Naktis Gabijos gimnazijoje“.
Jau tradiciniu tapusiame renginyje dalyvavo per du šimtus jaunųjų šaulių iš Telšių, Tryškių, Varnių, Tverų, Medingėnų, Alsėdžių, Kalnėnų, Senamiesčio, Židikų, Sedos, Viekšnių, Tirkšlių, Merkelio Račkausko ir Gabijos jaunųjų šaulių būrių atstovai.

Daugiau iniciatyvų jaunimo rankose

Naktinės jaunųjų šaulių stovyklos vyksta kasmet ir įvairiose mūsų rajone vietose.
Trejų metų veiklos sukaktį paminėjusi Gabijos gimnazijos šaulių būrio nariai tokią stovyklą–sąskrydį savo mokykloje surengė trečią kartą.
Pasak būriui vadovaujančios geografijos ir ekonomikos mokytojos Rimos Skrodenytės, pirmosios ir antrosios naktinių stovyklų organizaciniais reikalais daugiausia rūpinosi ji pati.
Šiemet buvo taip, kad didžiąją organizacinių reikalų dalį prisiėmė patys gabijiečiai jaunieji šauliai.
„Tokį renginį suorganizuoti ir būti šeimininkais, aišku, nėra lengva – tai ir atsakomybė, ir įsipareigojimai. Bet tai yra mokymasis pasidalinti pareigomis, planuoti darbus“, – įsitikinus R. Skrodenytė.

Atvažiavo ir buvę gimnazistai

Pasak pašnekovės, jos vadovaujamame Jaunųjų šaulių būryje yra gimnazistų, kurie jo nariais yra nuo pat būrio įkūrimo – trejus metus. Keli būrio nariai, kai jis buvo įkurtas, mokėsi antroje gimnazijos klasėje. Dabar jie jau ketvirtokai.
Todėl šie jauni žmonės jau sukaupę patirties kaip suburti bendraamžius, kuo juos užimti, dabar jau ir patys siūlo įvairias iniciatyvas, imasi jas įgyvendinti.
Patys Gabijos jaunieji šauliai šiemet į stovyklą pasikvietė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione tarnaujančius buvusius gabijiečius Aivarą Kubilių, Mantą Kaminską, Evaldą Vadeikį. Pasikvietė tam, kad kariai padėtų palaikyti karišką drausmę, pravestų rungčių.

Vyko sporto varžybos

Tai, kad į Gabijos gimnazijoje surengtą naktinę stovyklą sugužėjo 222 dalyviai, R. Skrodenytės nuomone, galėjo nulemti būrio ir jo narių įdirbis – dalyvavimas įvairiuose renginiuose, mokymuose, pakopinėse stovyklose ir per laiką užsimezgę ryšiai.
Ankstesniais metais dalyvių būdavo mažiau.

Po „Nakties Gabijos gimnazijoje“ dalyviai namo iškeliavo su šypsenomis. Gabijos gimnazijos archyvo nuotr.

Stovyklos dalyviai turėjo galimybę dalyvauti įvairiose rungtyse. Tradiciškai jaunuoliai turėjo galimybę pasitikrinti savo taiklumą dalyvaudami šaudymo rungtyje. Vyko ir lenkimo varžybos – jas vertino sporto klubo „Mažeikių šyturys“ rankų lenkimo treneris Arnoldas Milis.
Sąskrydyje šaudymo varžybose vyresniųjų mokinių amžiaus grupėje 1 vietą iškovojo Varnių, 2 – Kalnėnų, 3 – Senamiesčio jaunųjų šaulių būriai. Jaunesniųjų mokkinių grupėje šaudymo varžybų nugalėtoju tapo Gabijos būrys. 2 vieta atiteko Židikų, 3 – Senamiesčio jaunųjų šaulių būriams.
Rankų lenkimo varžybų laimėtoju tapo Gediminas Lukošius iš Tverų. Antrą vietą iškovojo Mindaugas Kazlauskis iš Tryškių, trečiąją – sediškis Vytautas Vaišnoras. Tarp merginų geriausiai ši rungtis sekėsi mažeikiškei Aistei Butnoriūtei. Antrąją vietą pelnė židikiškė Ramunė Lukošiūtė, trečiąją – mažeikiškė Martyna Griciūtė.

Išbandė naują užduotį

„Nakties gabijos gimnazijoje“ dalyviams šeimininkai pasiūlė sudalyvauti naujoje komandinėje užduotyje – geolokaciojoje.
Šią užduotį gabijiečiai „parsivežė“ iš neseniai Vilniuje vykusių NATO mokymų.
Geolokacijos užduoties esmė tokia, kad dalyviams pateikiamos įvairių pasaulio vietovių nuotraukos, darytos iš palydovo. Komandos, atlikdamos šią užduotį, turi atpažinti kuri nuotrauka kokią vietovę iliustruoja.
„Geolokacija yra darbas su žemėlapiu. Šiandien viskas vyksta labai greitai. Sakykime, į socialinius tinklus įdedamos nuotraukos iš vienokio ar kitokio įvykio, vietovės ir tie, kas domisi, jas prisiartina, apžiūri ir labai greitai susiorientuoja, kur vyko veiksmas“, – apie tai, kad jaunimui naudinga mokėti naudotis žemėlapiais, išmanyti kas juose pavaizduota, sakė R. Skrodenytė.
Minėta užduotis geriausiai sekėsi jungtinei Telšių-Tryškių komandai – ji pelnė pirmą vietą. Antroji vieta atiteko Tverų-Medingėnų, trečioji – Kalnėnų jaunųjų šaulių komandai.

Surengta improvizuota evakuacija

Renginio šeimininkai įgyvendino ir kiek ekstremalų sumanymą – paryčiais surengė improvizuotą evakuaciją iš gimnazijos pastato gaisro atveju.
Stovyklos dalyviai per 5 minutes turėjo organizuotai, tvarkingai išeiti iš mokyklos. Šią užduotį pravedė, evakuacijai vadovavo Mažeikių rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus vyriausiasis specialistas Antanas Murauskas, atsakingas už civilinę saugą.
Nors kai kurie jaunieji šauliai tuo metu jau ir buvo įmigę, išgirdę surežisuotą aliarmą, jaunieji šauliai sugebėjo situacijoje susitelkti ir pasišalinti iš pastato.

Būrys paaugo ir sustiprėjo

Trečiąjį gimtadienį paminėjusio Gabijos jaunųjų šaulių būrio nariai veiklų, bendraminčių stygiumi nesiskundžia.
Jaunieji šauliai yra mokomi pagal keturių pakopų ugdymo programą. Jaunuoliai – jaunaisiais šauliais gali tapti 11-18 metų amžiaus moksleiviai – dalį atostogų praleidžiantys sukarintose vasaros stovyklose, mokomi atsižvelgiant į programoje numatytas gaires.
„Šiuo metu Gabijos būryje turime berods šešis šaulius, turinčių trečią pakopą. Per žiemos ar pavasario atosdtogas dalis būrio jaunųjų šaulių galės važiuoti laikyti ketvirtosios pakopos gebėjimų egzamino“, – pasakojo R. Skrodenytė.
Jos vadovaujamas Gabijos jaunųjų šaulių būrys auga, stiprėja. Pirmaisiais būrio gyvavimo metais buvo sudėtinga – nei vadovė, nei pirmieji būrio nariai neturėjo jaunųjų šaulių veiklos patirties. Mažam, naujam, nežinomam būriui būdavo sudėtinga patekti į pakopines .
„Dabar mus daug kur kviečia. Bendradarbiaujame su rajono lopšeliais-darželiais, mokyklomis. Kur galime, ten dalyvaujame, savanoriaujame, pristatome savo veiklą. Svarbiausia – turėti noro, o jaunaisiais šauliais tampa paslankūs, judrūs vaikai, norintys patirti ir nuotykių, ir kariškos drausmės“, – kalbėjo pašnekovė.

2 Atsakymai į “Gimnazijoje naktinėjo rekordiškai daug jaunųjų šaulių”

  1. Jonas parašė:

    Sakykit ką norit, bet joks čia pilietiškumas. Čia yra dirbtinė karinė propaganda, kuri brukama vaikams į galvą. XXI amžiuje tokių dalykų neturėtų būti, reikia mokyti kaip išvengti karo ir koks tai blogis, o ne rodyti vaikui ginklą ir sakyti „va, su šituo apsiginsi“. Bet kokia kariniu pagrindu paremta veikla turi būti atitraukta kuo toliau nuo vaikų, ar dar nepasimokėm iš istorijos?

  2. b parašė:

    Baisu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto