Gimnazijos gimtadienį minėjo kartu su mokslininkais

Laimono TERASIAUS nuotr.

Lapkričio 11 d. mokyklos 103-iąjį gimtadienį švenčianti Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos bendruomenė sulaukė svečių, kurių apsilankymas vienaip ar kitaip susijęs su pirmuoju Mažeikių progimnazijos, o vėliau – gimnazijos direktoriumi Merkeliu Račkausku.

Trečius metus veikianti Humanitarų akademija penktadienį pakvietė į susitikimus su Lietuvos istorijos instituto doktorantu Arnoldu Kazimierėnu, pristačiusiu pranešimą „Merkelis Račkauskas kolegų ir studentų prisiminimuose“, ir Lietuvos kultūros tyrimų instituto vyresniąja mokslo darbuotoja, prof. Tatjana Alekniene, kartu su gimnazistais surengusia Platono skaitymus (M. Račkauskas buvo pirmasis Platono tekstų vertėjas į lietuvių kalbą).

Tiesa, gimtadienis prasidėjo gerokai anksčiau – rytą, kai į pamokas atėję mokiniai ir mokytojai sugiedojo gimnazijos himną, o pirmokams buvo pristatyta mokyklos istorija bei simbolika.

Gimnazijos gimtadienis ypatingas tuo, kad tądien galima sveikinti kiekvieną joje dirbantį ar besimokantį žmogų. Dovanos dažniausiai bendros, tai įrodė Humanitarų akademija, garbūs svečiai ir šios akademijos sumanytoja – mokytoja Virginija Aurylaitė, niekada nestokojanti idėjų bei gebanti jas įgyvendinti.

Laimono TERASIAUS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto