Gimnazijos: populiarios, bet ne guminės

Nors Gabijos gimnazija šiemet sulaukė daugiau devintokų nei pernai, klasių komplektų skaičius išliko toks pat. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Naujus mokslo metus rajono mokyklos pradėjo turėdamos 324 mokiniais mažiau nei pernai, tačiau besimokančiųjų gimnazijose skaičius nemažėja.

Šiemet į devintąją klasę rajono gimnazijose susirinko 11 gimnazistų daugiau nei praėjusiais metais, tačiau kai kurie aukštesniųjų klasių mokiniai skundžiasi į norimą gimnaziją nepatekę.


Skaičius kinta

Švietimo skyriaus duomenimis, į Mažeikių rajono gimnazijas šiemet susirinko 460 devintokų: 180 mokinių į Gabijos, 183 – į Merkelio Račkausko, 48 – į Sedos Vytauto Mačernio bei 49 – į Viekšnių gimnaziją. Skaičius, lyginant su praėjusiais metais, kiek didesnis – pernai gimnazijos sulaukė 449 pirmokų.
Pasak rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjo Apolinaro Stonkaus, šis skaičius kasmet kinta. „Vienose mokyklose mokinių mažėja, kitur daugėja, bet nereikia užmiršti, kad vidurinių mokyklų mieste liko tik dvi“, – sakė vedėjas, pridurdamas, kad kiekviena ugdymo įstaiga turi savo reikalavimus ir priima mokinius, atsižvelgdamos į galimybes.
Jis taip pat informavo, kad miesto gimnazijose šiemet sudaryta po šešis gimnazijos pirmokų klasių komplektus, o kaimo vietovėse esančiose ugdymo įstaigose – po du.

Apie tai, kokia situacija dėl mokinių priėmimo yra miesto ir rajono gimnazijose, skaitykite antradienio „Santarvėje“.

One Reply to “Gimnazijos: populiarios, bet ne guminės”

  1. 30 iš 240 parašė:

    Tik tiek yra tinkamų mokintis gimnazijoje. Argi ne dėl to formuojamos „A“ klasės? Gaila, kad panaikinti buvę technikumai, o tai kiek lūzerių dabar išeis iš tų gimnazijų!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto