Gimnazistai grožėjosi kalėdinėmis Baltijos šalių sostinėmis

Asmeninio albumo nuotr.

[nggallery id=588 template=caption]Grupė Merkelio Račkausko gimnazijos moksleivių savaitgalį praleido trijų šalių sostinėse – Taline, Stokholme ir Rygoje.
Gimnazistai pamatė jų kalėdinį blizgesį, apžiūrėjo senamiesčių architektūrą, lankėsi viename garsiausių pasaulyje – Vazos muziejuje, esančiame Švedijos sostinėje.

Viskas suderinta

Beveik trisdešimčiai M. Račkausko gimnazijos moksleivių kelionė po trijų Baltijos šalių sostines itin šauni buvo dėl kelių priežasčių: gimnazistus lydinti mokytoja Rima Meldaikienė rūpinosi ne tik jų gerove ir saugumu, bet ir yra puiki ekskursijų vadovė, sukaupusi nemažai žinių apie lankomas šalis. Be to, moksleiviai patyrė visus kelto „Victoria I“, kursuojančio iš Talino į Stokholmą, teikiamus malonumus bei turėjo galimybę palyginti trijų sostinių pasipuošimą Kalėdoms, aplankyti jų kalėdines muges.
Gimnazistus kelionėje lydėjusios gimnazijos direktoriaus pavaduotojos Lenos Krigelienės žodžiais, dar vienas ekskursijos privalumas – jos dalyviai veltui nepraleido nė minutės, kadangi keliavo autobusu, kurio vairuotojas Romas čia važinėja ne pirmą kartą ir žino, kur ekskursantus išleisti, kur pasiimti ir kaip organizuoti maršrutą, kad per patį trumpiausią laiką mokiniai pamatytų kuo daugiau.

Įžiebė žvakutes

Kelionės pradžia ekskursantams nežadėjo nieko gero, kadangi pūtė stiprus vėjas, tad kelyje iki Talino ne kartą teko atsargiai apvažiuoti skersai kelio išsitiesusius medžius.
„Toks pat vėjas mus pasitiko ir Estijos sostinėje – dalį jos įžymybių pamatėme per autobuso langą, o senamiesčio architektūra grožėjomės vaikščiodami ir klausydami vadovės pasakojimų“, – kalbėjo pedagogė.
Į pavakarę vėjas kiek aprimo, o siaurose Talino gatvėse jo beveik visai nesijautė.
Didelį įspūdį vaikams paliko aplankyta Aleksandro Nevskio ortodoksų katedra – joje ne vienas įžiebė žvakutę su savo slaptais linkėjimais.
Visas Talino senamiestis kaip atviruke atsivėrė nuo Tompea kalvos apžvalgos aikštelės, o šviečiančioje Rotušės aikštėje šurmuliavo kalėdinė mugė.

Yra ką pasirinkti

Kitoks gyvenimas virė apie šešiolika valandų iš Talino į Stokholmą plaukiančiame kelte „Victoria I“: jaunimą labiausiai traukė „Aliuminė“ diskoteka, didžiulė per du aukštus išsidėsčiusi pramogų salė, kurioje iki vėlumos verda koncertinis gyvenimas, laukia įvairūs prizai ir staigmenos.
Tą vakarą kelte koncertavo Italijos dainininkė Alexia, o prieš ir po jos koncerto linksmino grupė „Indigo band“ bei šokėjai.
„Jei nenori šių pramogų, kelto keleiviai gal ramiai leisti laiką restoranuose ar kavinėse, kur groja gyva kito stiliaus muzika, galima apsilankyti saunoje ar tiesiog būti kajutėje ir žiūrėti televizorių, kurio keli kanalai rodo, kas vyksta kelte“, – pasakojo L. Krigelienė.
Kelte buvo ne tik linksmybių – kai kam siautėjanti jūra ir po kojomis linguojančios grindys padarė savo, tad teko ieškoti vaistų ir tualetų…

Nepakartojamos salos

Švintant keltas ramiai plaukė tarp daugybės Švedijos salų – nė neįtartum, kad čia Baltijos jūra. Besikeičiančius uolėtų, medžiais apaugusių salų vaizdus dar labiau paryškino tekanti saulė, priešpriešomis lyg kokie „Victorijos I“ dvyniai plaukiantys keltai.
Karališkasis miestas Stokholmas mažeikiškius pasitiko puikiu saulėtu oru ir nedidele šalna – nė neįtartum, kad dar vakar čia siautėjo vėjai.
Švedijos sostinė žavi tuo, kad jo kvartalai išsidėstę daugelyje salų ir pusiasalių, kuriuos jungia per pusšimtis tiltų. Vaikai pro autobuso langus stebėjo greitai besikeičiančius senamiesčio vaizdus ir vienas už kitą gražesnius didingus pastatus.
Pirmas sustojimas – vienoje iš ant kalno esančių gatvių, iš kur atsiveria vaizdas į miesto senamiestį, paskui prie paminklo muzikantui vaikai grožėjosi vaizdu į miesto rotušę ir Jaunimo centrą.

Įspūdinga Auksinė salė

„Kas yra buvę Stokholme ir nematę, kaip vidurdienį keičiasi Karališkųjų rūmų sargyba, galima sakyti, nepajuto karališkos miesto didybės. Mūsų vaikams pasisekė – jie šitą ceremoniją išvydo“, – džiaugėsi L. Krigelienė.
Didingame Stokholmo miesto rotušės pastate mažeikiškius pasitiko gidė. Ji papasakojo ir parodė gimnazistams didžiulę Mėlynąją salę, kur kasmet teikiamos Nobelio premijos ir vyksta jos laureatų banketai, kitoje salėje posėdžiauja 111 miesto Tarybos narių, o pati įspūdingiausia vaikams pasirodė per tūkstantį kvadratinių metrų dydžio Auksinė salė, kurioje galima pasigrožėti mozaika šalies istorinėmis temomis, suklijuota iš 18 milijonų paauksuotų plokštelių.
„Negali atsistebėti šitą salę puošusių žmonių darbštumu – visa tai jie padarė per dvejus metus. Ne veltui sakoma – kai  žmogus nori, jis ir padaro“, – įspūdžiais  dalijosi pašnekovė.

Garsus Vazos muziejus

Po Stokholmo senamiesčio gatveles, Kalėdų mugę mažeikiškiai žvalgėsi savarankiškai, o jau sutemus, grožėdamiesi įvairiomis spalvomis sušvitusia Švedijos sostine, ekskursantai atvyko į Muziejų salą ir apsilankė viename garsiausių pasaulyje Vazos muziejuje – čia eksponuojamas 1628 metais nuskendęs karališkasis laivas, buvęs tikras meno kūrinys.
Šis nelaimėlis žmonių akyse nuskendo nuplaukęs vos 1600 metrų. Iš jūros dugno jis iškeltas 1961 metais, po to restauruotas ir pakištas po stogu.
Didžiuliame muziejuje pasakojama šito laivo istorija, čia eksponuojami laive buvę daiktai, patrankos, meno kūriniai, įvairiais būdais supažindinama su šio karališkojo laivyno flagmano gelbėjimo ir restauravimo istorija.

Ryga – pati gražiausia?

Stokholmas keltą su išplaukiančiais mažeikiškiais lydėjo švytėdamas lyg Kalėdų eglutė blizgančiu televizijos bokštu. Toliau – dar viena linksma ir nerami naktis nuo dar stipresnio vėjo  siūbuojančiame kelte, atsisveikinimas su juodaisiais Talino vartais.
Vakarinė Ryga gimnazistus pasitiko švytėdama lyg viena didelė Kalėdų eglė.
„Kai kas iš ekskursantų sakė, kad iš visų Kalėdoms pasipuošusių sostinių, Ryga savo spindesiu pralenkė visas“, – teigė L. Krigelienė.
Kelionė pėsčiomis Latvijos sostinės gatvelėmis nebuvo itin ilga, bet įspūdinga. Gimnazistai grožėjosi švytinčiais Melngalvių rūmais, Šv. Petro bažnyčios, Domo katedros bokštais, Prezidento rezidencija – Rygos pilimi, Trijų brolių pastatų kompleksu, Latvijos Saeimos rūmais, čiupinėjo Bremeno muzikantų nosis, leido paskutinius eurus Kalėdų mugėje ir grožėjosi Rygos egle.

Noras keliauti liko

Šioje Rygos miesto dalyje – visos jo įžymybės, tad ne veltui senamiestis įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą, o šiais metais Ryga buvo paskelbta Europos kultūros sostine.
Nors ir pavargę, ekskursantai jautėsi patenkinti ir laimingi – per tris dienas patirta tiek įspūdžių, daug pamatyta.
„Galima drąsiai sakyti, kad ši išvyka gimnazistams buvo gana rimta įžanga į Kalėdas. Džiaugiamės, kad kelionės metu nepatyrėme jokių incidentų, visi grįžome sveiki, pilni optimizmo keliauti dar ir dar“, – kalbėjo L. Krigelienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto