Gimnazistai ragina bendraminčius atsiliepti dainoj

Trečiadienį Merkelio Račkausko gimnazijoje pirmą kartą organizuojamas respublikinis jaunimo vokalinių ansamblių festivalis-konkursas „Atsiliepk dainoj“.
Renginio organizatoriai tikisi, kad jis taps dar viena gražia gimnazijos tradicija.

Daug garsių žmonių

Gimnazijos direktoriaus pavaduotojas ugdymui Laimonas Terasius pasakojo, kad muzikavimas ir dainavimas dar nuo tarpukario laikų Merkelio Račkausko gimnazijoje buvo aktyvi užklasinės veiklos sritis. Čia veikė chorai, styginių, pučiamųjų instrumentų orkestrai, įvairių sudėčių estradiniai ir vokaliniai ansambliai. 
Gimnazija gali didžiuotis, kad čia mokėsi kompozitoriai Vytautas Klova, Konradas Kaveckas, įžymus smuikininkas ir chorvedys Stasys Žukas, estrados dainininkė Jūratė Miliauskaitė.
Aktyviai M. Račkausko gimnazijoje muzikuojama ir šiandien. Džiugina „Dainų dainelės“ laureatai, kitų respublikinių ir tarptautinių konkursų pasiekimai, suburti merginų, vaikinų vokaliniai, instrumentiniai, estradiniai ansambliai, gimnazijoje yra ir dainuojančių mokytojų kvartetas.


Vertins autoritetinga komisija

Branginant ir puoselėjant praeities tradicijas, kuriamos naujas. Pirmą kartą M. Račkausko gimnazijoje vyksiantis respublikinis jaunimo vokalinių ansamblių festivalis-konkursas „Atsiliepk dainoj“ rengiamas muzikos mokytojų Natalijos Dapšienės ir L. Terasiaus iniciatyva.  
„Šiuo festivaliu norime suburti dainuojančius bendraminčius, akcentuoti akademinio dainavimo svarbą, skatinti klausytis vertingos muzikos, atsispirti šiandienos jaunimo mėgstamai, iš įvairių medijų atėjusiai antiestetiškai, vulgariai ir nenatūraliai „dainavimo“ normai“, – kalbėjo festivalio entuziastas L. Terasius.
Muzikos šventės organizatoriai džiaugiasi, kad į jų kvietimą atsiliepė Klaipėdos, Šiaulių, Skuodo miestų ir rajonų kolektyvai.
„Žinoma, dainuosime ir mes, mažeikiškiai. Konkurso dalyvius vertins nepriklausoma komisija, sudaryta iš muzikos ugdymo įstaigų vadovų, profesionalių muzikos mokytojų“, – teigė L. Terasius.  Tad kovo 20-ąją, švenčiant Žemės dieną, 14 valandą mažeikiškiai kviečiami atsiliepti ir dainoj.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto