Gimtojo Sovaičių kaimo istorija – dovana Mažeikių muziejui

Autoriaus nuotrauka

Mažeikių muziejaus mokslinį archyvą šį mėnesį papildė vertinga medžiaga – Sovaičių kaimo istorija.
Šį didelį, kruopštų darbą atliko ir muziejui medžiagą padovanojo buvusi pedagogė Stefanija Končiuvienė.
Moteris teigia, kad jos surinkta medžiaga – duoklė gimtajam Sovaičių kaimui, tad jo istorijai rinkti sugaišto laiko nė kiek negaila.

Medžiagą apie Sovaičių kaimą S. Končiuvienė pradėjo rinkti 2000-aisiais, po sovaitiškio Leono Balio sukviesto šio kaimo žmonių susitikimo.
Išlikusios, nugriautos ar naujai pastatytos kaimo sodybos, užfiksuoti Sovaičiuose gyvenę žmonės, apžvelgta ir gausiai fotografijomis iliustruota mokyklos, kolūkio praeitis, – visa tai sudėta į du storus aplankus.
„Sušlubavus sveikatai pradėjau galvoti, ką daryti su namuose sukaupta medžiaga apie gimtąjį Sovaičių kaimą. Maža kas gali atsitikti – namuose man tos medžiagos nereikia – liko juodraščiai. Iš pradžių galvojau viską palikti bibliotekai, bet galutinai nusprendžiau, kad tai turi atitekti muziejui. Visa medžiaga rašyta ranka – neturiu, kas imtųsi ją atspausdinti, pati kompiuteriu nedirbu. Gal tai kada nors padarys patys muziejininkai?“ – su viltimi svarstė beveik keturiasdešimt metų Užlieknės pagrindinei mokyklai atidavusi moteris.
S. Končiuvienei vis kelia nerimą tai, kad kažkiek medžiagos apie Sovaičių kaimą yra išlikę namuose, ji nuolat pasipildo naujais faktais. Tad kaimo kraštotyrininkė pasiryžusi dar ne kartą apsilankyti muziejuje ir papildyti ten esamą medžiagą.

Plačiau skaitykite šeštadienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Gimtojo Sovaičių kaimo istorija – dovana Mažeikių muziejui”

  1. Algirdas V. parašė:

    Mažekių rajone yra 200 kaimų, tad kiek yra žmonių,renkančių apie juos, savo tėviškių istoriją?

  2. žaviuosi parašė:

    štai tokiais žmonėmis kaip Stefanija reikia didžiuotis! Toks darbas padarytas – tai pirmas pretendentas kuriai nors premijai gauti. Kokia graži prasmė – ne tik kilti iš šio kaimo, bet ir prikelti jį naujam gyvenimui – nors istorija. Šaunuoliai šio kaimo žmonės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto