„Gintarėlio“ vaikai pasistengė, kad paukščiams ir žvėrims negrėstų „baltasis badas“

Nuotr. iš darželio archyvo

Žiema – ne vien tik linksmybės statant besmegenius, čiuožinėjant nuo kalnelio, bet ir rūpestis, kaip padėti peržiemoti žvėrims bei paukščiams. Ne visi paukščiai išskrenda žiemoti į šiltus kraštus ir ne visi žvėrys užmiega žiemos miegu. Sausį paspaudęs šaltukas kaip reikiant sukaustė žemę, paklojo ledo tiltus ir pribarstė daug sniego, tai įpareigojo mus padėti savo draugams.
Jau ne vienus metus Mažeikių lopšelis-darželis „Gintarėlis“ vykdo akciją „Baltasis badas“, kurios tikslas – padėti miško žvėrims ir paukščiams įveikti žiemos negandas, atkreipti dėmesį į laukinių gyvūnų globą žiemos laikotarpiu, ugdyti vaikuose meilę ir atjautą gamtai.
Sausio mėnesį su vaikais kalbėjome apie žiemojančius paukščius, kaip padėti ištverti atėjusį sunkųjį metų laiką, kokį maistą jie mėgsta. Gaminome ir įrengėme prie langų lesyklas, pridėjome maisto ir laukėme, kol atskris mažieji draugai. Nepamiršome ir miško gyventojų. Aptarėme, kaip jiems išgyventi žiemą, kokias gėrybes jie mėgsta, kodėl svarbu jiems padėti.
Darželio bendruomenė: vaikai, tėvai, pedagogai, įstaigos darbuotojai – visą savaitę į darželį nešė įvairias gėrybes ir skanėstus paukščiams ir miško gyventojams. Džiaugiamės surinktų gėrybių gausa ir įvairove.

Nuotr. iš darželio archyvo

Pasikvietę į įstaigą Mažeikių miško girininkijos girininkus Artūrą ir Vaidą, sudėjome visas „dovanas“ į automobilį ir su nekantrumu laukėme, kol jos pasieks mišką. Akcija įgyvendinta!
Dainora RUŽAUSKIENĖ
Vyr. mokytoja
Gamtosauginės grupės pirmininkė

Nuotr. iš darželio archyvo

5 Atsakymai į “„Gintarėlio“ vaikai pasistengė, kad paukščiams ir žvėrims negrėstų „baltasis badas“”

 1. Liūdna parašė:

  Niekaip iš „pahazūkos“ laikų neišaugame.

 2. Geriausias bebras parašė:

  Eilinis marazmas… Vyr. mokytojai reikejo pliusiuko, kad dirba, o kad pliusiukas matytusi dar ir i santarve parase. Gerai kad steponas morkas krove i kuzava kauke uzsidejes, nematet kaip juokiasi. Idomu, tik ar darzoves vaiku tevai bazeje pirko ar cia is virtuves nuo vaiku raciono atliko?

 3. nu jo parašė:

  Ypač kai nebaudžiami šaudo visokie advokatai ar kiti valdžiasnukiai

 4. B. parašė:

  Tai dabar pamaitinsim šalančius žvėrelius, o kai jie pasimaitins ir priaugs svorio, tada juos pašaudysim. Mieli vaikučiai, atvažiuokit pažiūrėti, kai į juos šaudo dėdės medžiotojai.

  1. b parašė:

   esi glušas nejauti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto