Girininkai kviečia į „Miško kuopą“

Valstybinių miškų urėdija (VMU) kviečia susiburti visus gamtai neabejingus piliečius ir dalyvauti tradicine tapusioje miškų švarinimo talkoje „Miško kuopa“, kuri visoje šalyje vyks rugsėjo 9 d.
Mažeikiškiai tvarkys mišką, prasidedantį ties Laižuvos gatve.

Iniciatyvos tikslai – įvairūs

Miško valymas nuo teršėjų paliktų šiukšlių – kasdienis miškininkų darbas, vykstantis visus metus. Kasmet miškuose surenkama apie 1000 tonų įvairių atliekų – apie 200 tonų padangų ir apie 800 tonų buitinių, statybinių atliekų.

„Miško kuopa“ organizuojama siekiant suburti gamtą mylinčią visuomenę išvalyti miškus nuo šiukšlių, kurios tampa taršos bei gaisrų židiniais Lietuvoje, bei šviesti piliečius apie tvarų, atsakingą elgesį gamtoje.

„Jau trečius metus iš eilės visus Lietuvos gyventojus, kuriems rūpi miškai, kviečiame į vieną dieną trunkančią miškų švarinimo talką, kuri vyks visuose Lietuvos regionuose. Šia akcija siekiame ne tik iškuopti šiukšles ir padėti išvalyti miškus, bet ir atkreipti žmonių dėmesį į problemą, kurią galime išspręsti tik bendromis pastangomis. Tikiu, kad ši iniciatyva taps tinkamu pavyzdžiu visuomenei, kaip elgtis gamtoje ir saugoti visų mūsų turtą – miškus, o ateityje miškininkai visuomenę į juos kviestų tik pažintiniais ir rekreaciniais tikslais“, – dalyvauti akcijoje ragina VMU generalinis direktorius Valdas Kaubrė.

Pasirūpins VMU darbuotojai

Akcija vyks visuose 26 VMU regioniniuose padaliniuose. Vietos, kuriose vyks miškų tvarkymo talka, miškininkų parinktos pagal tai, kur miško teršėjai dažniausiai palieka šiukšlių, atsikrato stambiosiomis ar statybinėmis atliekomis.

Į miškus, kuriuose vyks talka, iš nustatytų susirinkimo vietų palydės bei kartu darbuosis VMU miškininkai. Girininkijos darbuotojai taip pat pasirūpins pirštinėmis, šiukšlių maišais, užtikrins jų išvežimą.

VMU kviečia žmones registruotis ir rugsėjo 9 d., 10 val. susirinkti bei švarinti mišką kartu!
Registracija – VMU interneto svetainėje https://registracija.vmu.lt/
Kontaktinis asmuo Mažeikiuose – Justė Petrauskaitė, tel. 8 615 15 254.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto