Girtumo nustatymo procedūros griežtės

Nuo kitų metų sausio pirmosios numatyta, kad į sveikatos priežiūros įstaigą bus vežami tie vairuotojai, kuriuos patikrinus alkoholio matuokliu bus nustatytas didesnis nei 1,5 promilės girtumas. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vyriausybė trečiadienį pritarė Vidaus reikalų ministerijos inicijuotam Vyriausybės nutarimo pakeitimui. Jei Seimas pritars, nuo liepos pirmosios keisis kai kurios girtumo nustatymo procedūros.

Vien tikrintuvo neužteks

Nutarimu įtvirtinta, kad į sveikatos priežiūros įstaigą bus vežami tik įtariamai neblaivūs vairuotojai, susiję su avarija, per kurią žuvo ar buvo sužaloti žmonės, ar nukentėjusiems asmenims buvo padaryta didelė turtinė žala. Anksčiau į sveikatos priežiūros įstaigą buvo gabenami ir tie vairuotojai, kuriems po avarijos tikrinant blaivumą alkoholio matuoklis girtumo neužfiksuodavo. Šis pakeitimas įsigalios nuo šių metų liepos pirmosios.

Numatyta baudžiamoji atsakomybė

Nuo kitų metų sausio pirmosios numatyta, kad į sveikatos priežiūros įstaigą bus vežami tie vairuotojai, kuriuos patikrinus alkoholio matuokliu bus nustatytas didesnis nei 1,5 promilės girtumas.
Tai susiję su tuo, kad nuo sausio pirmosios tam, kuris vairavo kelių transporto priemonę arba mokė praktinio vairavimo, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, kai jo kraujyje buvo daugiau negu 1,5 promilės alkoholio, jau numatyta baudžiamoji atsakomybė – neblaivus vairuotojas bus baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto