Globojame, tyrinėjame, švariname Ventos upės pakrantes

Nuotr. iš darželio archyvo

Gamtosaugine kryptimi dirbančios darželio grupės: „Voveriukai“ ir „Gudručiai“ dalyvauja respublikiniame projekte „MANO DRAUGAS – VANDUO“. Projekto tikslas – ugdyti pilietiškumą, ekologinį sąmoningumą, skatinti vaikų ir bendruomenės įsitraukimą į aplinkosaugines veiklas artimiausioje aplinkoje. Bendru sutarimu buvo pasirinkta globoti ir švarinti Ventos upę. Visi kartu padarėme plakatą „Mano draugė – Ventos upė“.
Vykdydami projekto veiklą GLOBOK, ugdytiniai, jų tėveliai bei pedagogai švarino Ventos upės pakrantes. Gamtą mylintys vaikai ne tik rinko išmėtytas šiukšles, bet ir stebėjo, kaip pavasarį kinta gamtinė aplinka. Ugdytiniai dalijosi švarinimo akcijos įspūdžiais: Benas: „Upės vandeny gyvena žuvys. Joms reikia švaraus vandenėlio. Aš su pirštinėmis rinkau šiukšles. Jų buvo daug. Šiukšlių kvapas nelabai skanus. Todėl jas ir reikia surinkti“.
Nedas: „Mūsų visa šeima atvyko rinkti šiukšlių. Geros nuotaikos buvo, mes pasilakstėm“.
Amelija M.: „Atvykau su mamyte ir sese rinkti šiukšlių. Radau daug šiukšlių ant kalno“.
Augustė: „Man davė pirštines. Man buvo liūdna, kad visi mėto šiukšles. Galėtų šiukšlių mažiau būti ir vandenyje, ir ant kranto.“
Vėliau grupėje tęsėme tyrinėjimo darbus. Vaikai lygino upės vandenį su geriamuoju vandeniu, nusakydami spalvą, kvapą. Ugdytiniai samprotavo: Lėja: „Negalima gerti vandens iš upės. Jis nešvarus. Reikia gerti vandentiekio vandenį. Jame nėra mikrobų“.

Nuotr. iš darželio archyvo

Kai ugdytiniai atsuko buteliuko kamštelį, daugelis net prunkštelėjo. Justas pareiškė, kad „vanduo iš upės turi nemalonų kvapą“. Tautvydė pridūrė, kad „kvapas tikrai neskanus“. Nedas bandė daryti išvadas: „Kvapas neskanus, nes vandenyje buvo daug šiukšlių“.
Vaikai žiūrėjo pro padidinimo stiklą, bandė vandenį išvalyti vata. Nors vata ir liko nešvari, vaikai pareiškė, jog vis tiek tokio vandens negertų.
Aptarėme, kas labiausia teršia vandenį, kodėl vandens be saiko negalima naudoti, kodėl jį reikia taupyti.
„Eglutės“ ikimokyklinio ugdymo pedagogė Rima SKRINSKIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto