Globos namai – be vaikų

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Atsiliepdami ir prisidėdami prie prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos akcijos „Už saugią Lietuvą“ ir pratęsdami prieš metus įstaigos pradėtą vykdyti projektą „Atverk duris“, Mažeikių rajono Vaikų našlaičių ir senelių globos namų darbuotojai vaikams vienai dienai atvėrė savo namų duris.

Įstaiga šeštadienį nedirbo

Paskutinis gegužės šeštadienis 36 įstaigos auklėtiniams ir darbuotojams buvo kitoks nei įprasta. Globos namų durys tądien nuo 10 iki 18 valandos buvo užrakintos, o visi įstaigos darbuotojai bei čia gyvenantys vaikai išvykę. Darbuotojai – namo, vaikai – kas pas savanorius globėjus, o kas į globos namų darbuotojų šeimas.
„Kartą, grįždamos su kolege iš konferencijos, kalbėjomės apie išgirstą informaciją. Taip pat diskutavome, kaip galime auklėtiniams padėti. Iš tiesų apmaudu, kad kai kalbama apie pagalbą tėvų globos netekusiems vaikams, dažniausiai tos kalbos ir lieka kalbomis, konkretaus veiksmo nėra. Tad į klausimą: ką daryti, atsakiau, kad reikia imti vaiką už rankos ir vestis. Štai taip ir gimė toks sumanymas mums, darbuotojams, parsivesti vaikus į savo namus“, – prisiminė įstaigos direktorė Birutė Vaičkienė.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto