Grasinęs nužudyti žmoną vyriškis atsidūrė belangėje

Per aštuonis šių metų mėnesius dėl smurto artimoje aplinkoje buvo pradėti 127 ikiteisminiai tyrimai. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šią savaitę pradėti du ikiteisminiai tyrimai dėl žmogaus terorizavimo ir grasinimų nužudyti.

Ir mušė, ir grasino

Kumščiais smurtautojai pradėjo švaistytis nuo pat savaitės pradžios.
Pirmadienį 41-erių metų Ukrinų gyventoja pareigūnus informavo apie vakare siautėjusį septyneriais metais jaunesnį Z. J. Buvęs sugyventinis pareiškėją sumušė.
Antradienio rytą po kiemą Nausodės kaime blaškėsi 49-erių metų G. R. Apspangęs vyriškis (po įvykio nustatytas 2,45 promilės girtumas) peiliu perdūrė automobilio padangą bei, laikydamas peilį rankoje, grasino nužudyti žmoną. „Narsuolis“ dviem paroms uždarytas į policijos areštinę.
Trečiadienį pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl žmogaus terorizavimo. Žmona skundėsi pareigūnams, kad jos 51-erių metų vyras sistemingai ją baugina, naudodamas psichinę prievartą. Rugsėjo keturioliktosios vakarą jis atėjo pas moterį į namus, kieme pagrasino ją užmušti, metė į ją plaktuką bei tuščią alaus butelį, bet nepataikė. Už terorizavimą jam gresia laisvės atėmimas iki ketverių metų.
Ketvirtadienio naktį viename iš Taikos gatvės butų nerimo neblaivus (2,98 promilės girtumas) 33-ejų metų D. G., kuris mažamečio vaiko akivaizdoje mušė ir smaugė penkeriais metais jaunesnę savo sugyventinę.

Kartais aukos atleidžia

Per aštuonis šių metų mėnesius dėl smurto artimoje aplinkoje buvo pradėti 127 ikiteisminiai tyrimai, neabejojama, kad rugsėjis šį skaičių papildys dar apie penkiolika. Dažniausiai tokie tyrimai baigiasi susitaikymu, baudžiamuoju įsakymu, pagreitinto proceso tvarka ir teismu.
Kaip sakė policijos pareigūnai, būtinos susitaikymo sąlygos – įtariamasis pripažįsta savo įvykdytą nusikalstamą veiką, savo noru atlygino ar susitarė dėl žalos atlyginimo, susitaikė bei yra pagrindo manyti, kad jis daugiau nedarys naujų nusikalstamų veikų.
„Yra jau ne vienas atvejis, kai žmona ar sugyventinė atvėsusi, po dienos kitos, pasigaili savo artimo žmogaus, ateina ir rašo pareiškimą susitaikyti. Tada pildomas susitarimo protokolas, ir prokuratūra, atsižvelgdama į visas aplinkybes, sprendžia, ar nutraukti ikiteisminį tyrimą“, – situaciją apibūdino rajono kriminalinės policijos skyriaus viršininkas Mindaugas Jaremčiukas.
Mūsų rajone per aštuonis mėnesius visi smurtautojai sulaukė griežtų sankcijų, penkiasdešimčia atvejų – įtariamieji ir nukentėjusiosios susitaikė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto