Greičio mėgėjai pakratys pinigines

Greičio matuoklio įrengimas Daubarių gyvenvietėje pateisino lūkesčius: mėgėjai pernelyg spausti greičio pedalą priversti būti apdairesni. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Kelių policijos siūlymas perkelti vieną iš trijų rajone esančių greičio matuoklių į kitą vietą pateisino lūkesčius: vien sausį ties Daubariais su vėjeliu skrido ir buvo užfiksuoti trylika pažeidėjų. Pareigūnų teigimu, greičio viršijimas – dažniausiai pasitaikantis kelių eismo taisyklių pažeidimas.

Daubariškiai atsikvėps lengviau

Mūsų rajone stacionarūs greičio matuokliai buvo įrengti trijose vietose: ties Mažeikių aplinkkelio sankryža kelyje Mažeikiai–Plungė–Tauragė Kruciuose, kelyje Mažeikiai–Skuodas ties Bugeniais bei Račalių gyvenvietėje. Pastarieji du greičio matuokliai pažeidėjų užfiksuodavo nemažai, o pranešimų apie pažeidimus iš Krucių praktiškai nebūdavo.
Tuo tarpu Daubarių gyventojai kelių policijos poskyrio pareigūnams rašė prašymus vieną po kito: per gyvenvietę eina Mažeikių aplinkkelis, ne tik lengvasis transportas, bet ir sunkiasvoriai sunkvežimiai čia dumia neleistinu greičiu. Iki nelaimės buvo tik vienas žingsnis, žmonės baiminosi dėl savo mažamečių vaikų saugumo.
Praėjusiais metais buvo įsiklausyta į daubariškių prašymus ir greičio matuoklis perkeltas į naują vietą. Rezultatas jau pasirodė: nors apie įrengtą greičio matuoklį informuoja kelio ženklas, iki ketvirtadienio jau užfiksuota trylika vairuotojų, kurie viršijo leistiną penkiasdešimties kilometrų per valandą greitį.

Greičio mėgėjų nemažėja

Iš viso šiais metais iki ketvirtadienio už leistino greičio viršijimą į Mažeikių rajono kelių policijos poskyrį jau atsiųsta pusšimtis pranešimų apie pažeidimus, kuriuos padarė mūsų rajone registruotų transporto priemonių savininkai.
Ypač nesėkminga mūsų vairuotojams buvo sausio ketvirtoji: kelyje Mažeikiai–Kuršėnai budėjęs specialusis policijos skiriamaisiais ženklais nepažymėtas ir Telšių vyriausiajam policijos komisariatui priklausantis automobilis „VW Caddy“, kuriame įrengta stacionari greičio matavimo sistema, užfiksavo tris greičio viršijimo atvejus. Šis automobilis rajono keliuose pasirodo bent kartą per mėnesį. Jis aptarnauja visą Telšių regioną, į mūsų rajoną atvyksta pagal sudarytą grafiką.
Kelyje Mažeikiai–Skuodas esantis stacionarus greičio matuoklis užfiksavo dar du pažeidėjus. Vienas pažeidėjas, kuris važiavo automobiliu „Opel Sintra“, buvo užfiksuotas tuo metu, kai greičio pedalą stipriai spūstelėjo jau pravažiavęs pro matuoklį. Tai, kad, pastebėjęs suveikusią matuoklio blykstę, pažeidėjas numynė stabdžius, jo nebeišgelbėjo.

Greičio viršijimas – dažniausias pažeidimas

Greičio viršijimas ir užpernai, ir pernai buvo viena pagrindinių kelių eismo taisyklių pažeidimų priežasčių. Pernai mūsų rajone buvo nubausti 1 013 greičio mėgėjų (iš viso – 3743 kelių eismo taisyklių pažeidėjai), 2010 metais nustatyta trimis šimtais daugiau greičio viršijimo atvejų (iš viso – beveik 4 780 pažeidėjų).
Nuo 30 iki 40 kilometrų per valandą viršytas greitis piniginę pažeidėjui gali paploninti nuo 400 iki 600 litų. Vairuotojams, neturintiems dvejų metų stažo, gresia dar ir vairuotojo pažymėjimo atėmimas nuo trijų mėnesių iki pusmečio.
Policijos pareigūnai primena, kad pagal administracinį nurodymą, kurį galima taikyti tada, kai asmeniui tokio pobūdžio pažeidimas nustatomas pirmą kartą ir už jį negresia vairuotojo pažymėjimo praradimas, bauda gali sumažėti per pusę.

One Reply to “Greičio mėgėjai pakratys pinigines”

  1. izidorius parašė:

    Aš per Daubarius pravarau 160 km/h greičiu ir kameros nesureaguoja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto