Greičio mėgėjus tramdo šiuolaikiški matuokliai

Autoriaus nuotr.

Metams baigiantis, Mažeikių rajone pradėjo veikti du momentiniai greičio matuokliai.
Šalyje numatyti dar du šių matavimo priemonių įdiegimo etapai, tuomet vienas vidutinio greičio matuoklis bus įrengtas ir mūsų rajone.

Matuoja ne tik greitį

Iki metų pabaigos šalyje pradės veikti 70 momentinių greičio matuoklių, du tokie matuokliai jau mėnesį veikia ir mūsų rajone: Užlieknėje – Pušyno gatvėje, Mažeikiuose – Laisvės gatvės pabaigoje, Reivyčių link.
Šie matuokliai ne tik matuoja greitį, bet ir patikrina techninės apžiūros galiojimą, civilinės atsakomybės draudimą, kelių naudotojo mokesčio mokėjimą. Apie juos vairuotojai įspėjami kelio ženklais.
Momentiniai greičio matuokliai yra įrengti ir kaimyniniuose rajonuose: Skuode, Vytauto gatvėje; Naujojoje Akmenėje, V. Kudirkos ir Vytauto gatvėse; Plungėje, Žaltakalnio gatvėje; toks matuoklis greičio mėgėjus tramdo Ventos gyvenvietės pagrindinėje gatvėje – Žemaičių. Iš aplinkinių rajonų centrų tokie momentiniai greičio matuokliai kol kas „aplenkė“ tik Telšius.

Ruožas bus ir mūsų rajone

Kaip informuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija, šiuo metu vidutinis greitis stebimas 25-iose šalies kelių atkarpose. Tokių atkarpų skaičius ateityje gerokai plėsis – pradėtos procedūros, po kurių bus nupirkta dar 112 vidutinio greičio matuoklių, jais vidutinis važiavimo greitis bus matuojamas 56 kelio ruožuose.
Visas straipsnis – ketvirtadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*