Greideriai laukia atšilimo

Išlyginimo laukiančių gatvelių, kaip Aukštaičių gatvė Mažeikiuose, mieste ir rajone daug. Neringos ŠVELNIENĖS nuotr.

Prasidėjęs pavasaris, nutirpęs sniegas keliuose ir gatvėse atvėrė duobių. Žmonės, gyvenantys vietovėse, kurių link vedantis kelias padengtas žvyro danga, skundžiasi, kad dėl daugybės duobių  nebeįmanoma pravažiuoti.

Žvyrkelių dar daug

Mažeikių rajono savivaldybės Vietinio ūkio skyriaus vedėjo Alfonso Žiulpos teigimu, Mažeikių mieste ir visame rajone dar labai daug žvyrkelių.
Kelių tinklas mūsų rajone driekiasi 1300 kilometrų. Daugiau nei pusė šių kelių – padengti žvyro danga.
Vietinio ūkio skyriaus vadovas sako: gyventojų problemos dėl sunkiai pravažiuojamų žvyrkelių specialistams yra žinomos.
„Jau skambino Kalnėnų kvartalo Naujakurių, Kurmaičių, Tvenkinių gatvių gyventojai. Ir visas žvyruotas gatves reikia greideriuoti. Bet kol nėra tam palankių oro sąlygų, prašome gyventojų kantrybės“, – kalbėjo pašnekovas.

Yra keletas kriterijų

Savivaldybė dėl kelių priežiūros yra sudariusi trejų metų sutartį su įmone „Žemaitijos keliai“. Dabar bus antrieji metai, kai ši įmonė atlieka kelių greideriavimo darbus.
Pasak A. Žiulpos, įprastai greideriavimo sezonas baigiasi prasidėjus žiemai. Tačiau dar sausio mėnesį kai kuriose vietose, kur buvo galima, keliai buvo palyginti.
„Tam reikia tinkamų sąlygų. Pirma, iš dangos turi būti išėjęs įšalas. Antra, danga turi būti sausa, bet neperdžiūvusi. Paprasčiau pasakius, negali būti palaido vandens – balų“, – sakė A. Žiulpa.
Vedėjas pažymėjo: jeigu vieną dieną nusistovi gražūs, palankūs orai, tai dar nereiškia, kad jau yra tinkamos sąlygos žvyrkeliams greideriuoti.
Plačiau skaitykite laikraštyje.

One Reply to “Greideriai laukia atšilimo”

  1. Elena parašė:

    Tikras košmaras ta mūsų Kurmaičių gatvės danga.Jau 20 metų praėjo ir niekas nesikeičia.Pravažiuoja grederis ,o po kelių dienų ši gatvė vėl tampa automobilių išbandymo poligonu.Rašome,kreipiamės…Santarvėje buvo rašyta,kad per dvejus metus(2016-2017) ji bus sutvarkyta.Laukiame,tikimės,viliamės..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto