Greitieji antigeno testai pasiekė ir Mažeikius

Nuotr. iš SAM archyvo

Penktadienį Karščiavimo klinikoje pradėtas profilaktinis testavimas greitaisiais antigeno testais dėl koronaviruso (COVID-19) nustatymo. Iki šiol skirtingos visuomenės grupės profilaktiškai buvo tiriamos PGR būdu.
Antigeno tyrimas atliekamas vietoje ir jo rezultatas paaiškėja per 15–20 minučių.

Karščiavimo klinikos ir Mobilaus punkto vadovė Irena Vaicekavičienė „Santarvei“ paaiškino, kuo skiriasi šie testavimo būdai.
Molekulinis testas, nustatantis viruso genetinę medžiagą ir dažniausiai vadinamas PGR tyrimu, atliekamas laboratorijose. Jis parodo, ar žmogus tyrimo atlikimo metu serga virusu ir ar yra potencialus ligos nešiotojas. Siekiant laiku diagnozuoti ir pagydyti ligą bei užkirsti kelią jos plitimui, pirmiausia PGR tyrimai atliekami turintiems koronavirusui būdingų simptomų, kai asmuo karščiuoja, kosėja ar jį kankina dusulys. Šie testai taip pat atliekami didžiausiai rizikos grupei priskiriamiems žmonėms, pavyzdžiui, grįžusiems iš pandemijos paveiktų šalių. Iki šiol šiuo metodu buvo testuojami ir asmenys, kuriems priklauso profilaktiniai tyrimai.
„Atliekant PGR tyrimą, mėginys imamas iš nosiaryklės, jis vežamas tirti į Klaipėdos ar Šiaulių laboratoriją, atsakymas vidutiniškai gaunamas per 24 valandas. Greitojo antigeno testo mėginys taip pat imamas iš nosiaryklės, tačiau jo tyrimas atliekamas vietoje ir atsakymas gaunamas per 15–20 minučių“, – pagrindinius skirtumus įvardijo gydytoja.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto