„Griaustinio“ ir „Saulės“ kolektyvai – „Keliaujančio festivalio“ dalyviai

„Keliaujančiame festivalyje“ Taline mažeikiškiai tryško energija ir puikia nuotaika. Asmeninio archyvo nuotr.

Moksleivių namų šokių studijos „Saulė“ šokėjai ir Vytauto Klovos muzikos mokyklos Sedos skyriaus pučiamųjų orkestras „Griaustinis“ dalyvavo tarptautiniame renginyje „Keliaujantis festivalis 2016. Talinas“.
Be koncertinės veiklos, mažeikiškiams sudaryta turininga pažintinė programa, surengta ekskursija į Helsinkį.

Orkestras – vienintelis

Šokių studijos „Saulė“ vadovė Ramutė Plonienė „Santarvei“ pasakojo, kad į Taliną kartu su orkestru „Griaustinis“ vyko merginų bei ketvirtokų vaikų šokėjų grupės.
„Buvo labai smagu, kad festivalio organizatoriai patikėjo pradėti visą šventę mums – dviem mūsų repertuaro kūriniais. Paskui šokėjai dar šoko po du šokius atskirai. Kiekvienam dalyvaujančiam kolektyvui buvo leista atlikti nuo vieno iki dviejų pasirinktų šokių iš savo repertuaro.
O sediškių orkestras „Griaustinis“ festivalyje buvo vienintelis toks kolektyvas, tad dėmesio ir darbo jam tikrai netrūko“, – pasakojo R. Plonienė.
Tris dienas trukusiame festivalyje dalyvavo per šešis šimtus atlikėjų. R. Plonienė džiaugėsi festivalio organizatoriais kauniečiais, kurie pasistengė, kad šventė vyktų labai sklandžiai: viskas apskaičiuota minučių tikslumu, buvo pakankamai informacijos, kada, kur būti, tad vaikai nejautė jokios įtampos, galėjo jaustis laisvai ir parodyti visas savo, kaip atlikėjų, savybes.

Kūrybinis „Griaustinio“ ir „Saulės“ bendradarbiavimas tęsiasi jau penktus metus. Asmeninio archyvo nuotr.

Dalyvauja ne pirmą kartą

„Keliaujantis festivalis“ vyksta vis kitose valstybėse, jis organizuojamas nuo 2010 metų.
Festivalio dalyviai iki tol lankėsi Rygoje, Krokuvoje. „Saulės“ šokėjams jau teko pabuvoti visuose šiuose festivaliuose.
„Orkestrui „Griaustinis“ festivalis Taline – pirmasis kartas, bet jo vadovas Kęstutis Dvaržeckis tikino, kad tuo dalyvavimas šioje šventėje nesibaigs, nes orkestro muzikantai nori pabuvoti ir kituose miestuose“, – teigė R. Plonienė.
Be mažeikiškių, iš Lietuvos į festivalį atvyko kolektyvai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Plungės ir Rokiškio bei jų draugai iš Latvijos ir Estijos, – iš viso 32 grupės.
„Mums festivalis dar buvo ypatingas tuo, kad mes pasirodėme ne tik kaip kolektyvai, bet Mažeikių rajono savivaldybės mero įgalioti atstovavome visam mūsų miestui. Gėdos tikrai niekam nepridarėme, visur pasirodėme sėkmingai ir sulaukėme daug plojimų“, – tikino R. Plonienė.

Turininga pažintinė programa

Mažeikiškiai dalyvavo įsimintinose pažintinėse ekskursijose –  viena jų buvo po vakarinį Talino senamiestį.
„Ne tik daug pamatėme, bet ir turėjome galimybę patobulinti savo anglų bei rusų kalbos žinias – tomis kalbomis šios ekskursijos metu kalbėjo gidai“, – sakė pašnekovė.
Pačią paskutinę festivalio dieną jo dalyvių laukė įspūdinga pustrečios valandos kelionė keltu į Helsinkį ir ekskursija po Suomijos sostinę.
„Šioje kelionėje buvo visko: grožėjomės jūra ir salomis, kai kas spėjo patirti ir jūros bangavimo pasekmes, bet vis tiek viską nustelbė Helsinkio grožis. Dabar mums pasisekė, kad gidė kalbėjo lietuviškai, puikus autobuso vairuotojas Petras suspėjo mus visur laiku nuvežti ir paimti. Pamatėme Suomijos sostinės įžymybes, apsilankėme Informacinių technologijų muziejuje, kuriame vaikai patyrė daugybę įspūdžių“, – šypsojosi R. Plonienė.
Ji ir „Griaustinio“ vadovas K. Dvaržeckis dėkoja daugybei žmonių, kurie vienaip ar kitaip prisidėjo, kad ta kelionė įvyktų, kad ji būtų sklandi, įdomi ir prasminga.

Vaidas RUNKAUSKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto