Griebė aukų dėžutę ir spruko

Visi trys vaikinai jau yra keturiolikos metų, tad įvykdę nusikalstamą veiką jau atsako už vagystę. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Mažeikių apylinkės prokuratūra, rajono policijos pareigūnams patikslinus įvykio aplinkybes, pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl sausio viduryje įvykdytos aukų dėžutės vagystės.

Pasišildę – spruko su dėžute

Sausio aštuonioliktąją mažeikiškiai policijos pareigūnai gavo pranešimą, kad iš Ventos gatvėje esančios vaistinės, priklausančios UAB „Medikora“, buvo pavogta aukų dėžutė su joje buvusiais paaukotais pinigais. Patikslinus paaiškėjo, kad vagišiai nugvelbė dėžutę su trimis šimtais litų.
Mažeikių ROTARY klubas „Liberta“ vykdo akciją „Pagalba Mažeikių rajono gyventojams, sergantiems onkologinėmis ligomis“, kuri prasidėjo praėjusių metų gruodžio penkioliktąją ir tęsiasi visus metus. Klubas prašė įmonių prisidėti prie akcijos ir savo patalpose padėti aukų dėžutes, į kurias gyventojai galėtų mesti pinigus. Sutartis buvo sudaryta ir su minėta vaistine, kurioje ir buvo padėta aukų dėžutė.
Kaip nustatyta tyrimo metu, sausio aštuonioliktosios vakarą į vaistinę pasišildyti pasiprašė trys jaunuoliai. Išbuvę patalpose apie valandą, jie susiruošė išeiti. Du iš jų išėjo, tuo tarpu trečiasis grįžo prie prekystalio, pagrobė aukų dėžutę ir spruko pro duris.

Gresia nelaisvė

Vasario viduryje rajono Policijos komisariate buvo atsisakyta dėl šio įvykio pradėti ikiteisminį tyrimą. Tai nuspręsta padaryti po to, kai iš paaiškinimų buvo padaryta išvada, jog nusikalstamą veiką įvykdė dvylikos trylikos metų mažamečiai, kurie negali būti traukiami baudžiamojon atsakomybėn.
Kaip informavo rajono policijos komisariato atstovė spaudai Violeta Grigaitienė, prevencinio poskyrio pareigūnei tiriant įvykio aplinkybes ir ieškant paauglių, buvo nustatytos jų asmenybės ir paaiškėjo, kad visi trys vaikinai jau yra keturiolikos metų, tad įvykdę nusikalstamą veiką jau atsako už vagystę.
Dėl vagystės Mažeikių apylinkės prokuratūroje pradėtas ikiteisminis tyrimas, ir už tai jauniesiems mažeikiškiams gresia bauda, areštas, laisvės apribojimas arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.
Kaip informavo pareigūnė, į policijos akiratį anksčiau jie nebuvo patekę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto