Gripas dar nepasiekė Mažeikių

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, savaitę prieš Kalėdas sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Lietuvoje padidėjo, o Mažeikių rajono savivaldybėje šis rodiklis buvo beveik perpus mažesnis.

Rajone sergamumas sumažėjo

51-ąją šių metų savaitę (gruodžio 19–25 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 76,90 (skaičiuojami susirgimų atvejai, tenkantys 10 tūkst. gyventojų). Mūsų rajone šis rodiklis sumažėjo nuo 83,9 (50-ąją metų savaitę) iki 47,09.
Telšių apskrityje sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis praėjusią savaitę siekė 56,59; medikai užfiksavo 8 gripo atvejus.
Mažeikiuose susirgimų gripu neužregistruota.

Šalyje daugėja sunkių ligonių

51-ąją metų savaitę visoje Lietuvoje dėl gripo į ligoninę buvo paguldyti 34 asmenys. Iš jų 9 vaikai iki 2 metų amžiaus, 22 asmenys iki 17 metų amžiaus, kiti – suaugusieji. 4 asmenys gydyti intensyviosios terapijos skyriuje.
ULAC medikai primena, kad sergamumas gali būti laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų, tenkančių 10 tūkst. gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 proc. visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*