Gripo epidemijos pabaigos dar nematyti

Situacija dėl gripo epidemijos mokyklose keičiasi kasdien. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Praėjusią savaitę paskelbta gripo epidemija tęsiasi. Registruotų gripo atvejų skaičius dar padidėjo ir perkopė du šimtus. Todėl, medikų teigimu, apie epidemijos pabaigą kalbėti dar anksti.


Vis dar daugėja

Gripo epidemija buvo paskelbta, atsižvelgus į rajono gyventojų sergamumo rodiklius, kurie praėjusią savaitę dar labiau padidėjo. Prieš dvi savaites Mažeikiuose buvo užregistruota 200 gripo atvejų, o praėjusią savaitę šis skaičius šoktelėjo iki 221. Iš to skaičiaus – 162 vaikai.
Bendras sergančiųjų ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis bei gripu skaičius pasiekė 1085, iš jų – 879 vaikai iki septyniolikos metų.
Telšių visuomenės sveikatos centro Mažeikių skyriaus vedėja Irena Macijauskienė informavo, kad ligoninėje praėjusią savaitę buvo gydomi septyni vaikai: iš jų trys pacientai iki dvejų metų bei keturi – iki septyniolikos metų.


Sergamumo rodikliai kinta

Gripo epidemija skelbiama, kai susirgimų gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis skaičius per savaitę pasiekia 100 atvejų iš 10 tūkst. gyventojų, o gripas sudaro apie 30 proc. susirgimų.
Sergamumo rodiklis, tenkantis 10 tūkst. gyventojų, praėjusią savaitę nedaug, bet paaugo: nuo 187,65 iki 188,52.
Kaimyniniuose rajonuose šie rodikliai vienur taip pat paaugo, o kitur sumažėjo. Telšiuose nuo prieš dvi savaites buvusio 304,32 nukrito iki 237,24, Rietave šis rodiklis taip pat sumažėjo – nuo 209,31 iki 71,33. Tik Plungėje skaičiai šoktelėjo – nuo 145,86 iki 172,17.
Bendras apskrities vidurkis taip pat sumažėjo – nuo 214,44 iki 192,79 susirgimo dešimčiai tūkstančių gyventojų.


Epidemija tęsiasi

Telšių visuomenės sveikatos centro Mažeikių skyriaus vedėja I. Macijauskienė „Santarvei“ sakė, kad, nepaisant to, jog bendras apskrities sergamumo rodiklis mažėja, apie gripo epidemijos pabaigą kalbėti dar anksti. 
„Nors praėjusios savaitės kaimyninių rajonų sergamumo rodikliai gerėjo, pas mus jie stipriai nepakito. Todėl apie gripo epidemijos pabaigą negali būti nė kalbos. Bent jau kol sergančiųjų gripu skaičius nesumažės iki šimto“, – teigė I. Macijauskienė.
Pasak jos, daug kas priklausys nuo to, kokie sergančiųjų srautai bus šią savaitę – ar ligonių daugės, ar mažės.
„Šią savaitę galima tikėtis kitokių sergančiųjų gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis skaičių, nes pradinukai neina į mokyklą. Todėl gali būti, jog susirgus dalis jų gydytis liks namuose ir į medikus nesikreips“, – spėjo I. Macijauskienė.


Lieka galioti

Kol kas masinių renginių organizavimui nebus taikomi papildomi apribojimai.
Savivaldybės gydytojos Irenos Vaicekavičienės teigimu, kintantys sergamumo rodikliai nuteikia optimistiškai, nes ryškesnio padidėjimo nėra registruota.
„Nesant ženklaus sergančiųjų skaičiaus augimo, kol kas nežadama riboti masinių renginių. Bet situacijai pasikeitus bet kuriuo momentu gali būti priimtas atskiras Savivaldybės administracijos sprendimas, ribojantis masinius renginius“, – priminė I. Vaicekavičienė.
Tačiau kiti lieka apribojimai: karantinas ligoninėse bei planinių operacijų skaičiaus mažinimas. Taip pat lieka galimybė pirminio lygio sveikatos priežiūros įstaigoms, atsižvelgus į ligonių srautus, pailginti darbo laiką.


Pamokos vyksta skirtingai

Paskelbus gripo epidemiją mokyklų ir darželių vadovams yra paliekama teisė patiems spręsti – skelbti karantiną ugdymo įstaigose ar ne. Tai priklauso nuo bendro sergančių vaikų skaičiaus.
Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus „Santarvei“ sakė, kad situacija mokyklose keičiasi kasdien.
„Vieną dieną mokinių ateina daugiau, kitą mažiau, todėl ir pamokos vyksta skirtingai. Yra tokių mokyklų, kur pamokų nebūna atskiroms klasėms. Tačiau yra ir tokių, kur pamokos nevyksta visoje mokykloje. Planuojama, kad rytoj visai nedirbs dvi mokyklos: Kalnėnų ir Laižuvos Antano Vienažindžio pagrindinės“, – informavo A. Stonkus.
„Santarvė“ primena, kad už gripo epidemijos metu praleistas pamokas atidirbti nereikės.
Anksčiau A. Stonkus yra sakęs, kad po epidemijos vaikams susirinkus į pamokas paprastai būna suintensyvintas mokymosi kursas ir tai, kas praleista, pasivejama.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto