Grūdų kainos gali ir toliau kristi

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Žemės ūkio įmonių grupės „Lytagra“ grūdų rinkos analitiko Tado Povilausko teigimu, grūdų kainas toliau smukdyti gali ne tik rekordinis derlius, bet ir užderėjusios alternatyvios kultūros bei Australijos ir Pietų Amerikos augintojų konkurencija.

Kainą mažina keli veiksniai

Anot analitiko, smarkų pastarųjų savaičių kviečių kainos krytį biržoje galima aiškinti tuo, kad peržengus 170,5 euro už toną ribą, kuri vertinta kaip kainos palaikymo lygis, suaktyvėjo spekuliatyvūs rinkos dalyvių pardavimai, o Europos augintojai pradėjo fiksuoti kainas. T. Povilausko teigimu, grūdų kaina gali kristi ir toliau.
„Kviečių kainas šiais metais smukdo ne vien rekordinis derlius pagrindinėse juos auginančiose šalyse, bet ir gausiai užderėjusios alternatyvios kultūros, pavyzdžiui, kukurūzai, kurie dabar pasiekia rinką“, – sako T. Povilauskas.

Rinka laukia kitų kontinentų derliaus

Grūdų rinkos eksperto teigimu, aukštesnių kainų laukiantys ūkininkai turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad šių metų pabaigoje rinką pasieks ir trijų pagrindinių Pietų pusrutulio kviečių augintojų – Australijos, Argentinos ir Brazilijos – derlius. Jis maždaug 3 proc. didesnis nei pernai. Šis veiksnys gali dar labiau sustiprinti konkurenciją ir nusmukdyti kainas. Pastarųjų fiksuoti šiais metais neskubėjo dauguma pasaulio ūkininkų, tačiau jiems tai padarius galima tikėtis dar vieno kainų nuosmukio.
T. Povilausko nuomone, dabartinė kviečių kaina biržoje – 150 eurų už toną – gali būti tik laikina, ir ji smuks, jei neatsiras netikėtų teigiamų veiksnių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto