Grynaveisliams gyvuliams įsigyti – valstybės pagalba

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Tęsiama pernai pradėta valstybės pagalbos schema, kuria augintojai skatinami rinktis veislinius gyvulius. Tam šiemet skirta daugiau kaip 2 mln. eurų.

Nori, kad augintojai gerintų bandas

Pasak Gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) vadovo Viliaus Rekščio, pernai ši priemonė buvo sėkminga, tad šiemet nuspręsta ją vėl pratęsti.
„Gyvulių augintojai skatinami įsigyti aukštos kokybės gyvulius ir už tai jiems suteikiama valstybės pagalba. Norėtume, kad augintojai gerintų savo bandas ir taip stiprintų sektorių. Norėčiau paraginti avių, o ypač ožkų, augintojus, kad aktyviau pasinaudotų galima parama“, – sakė V. Rekštys.

Kompensuojamas tik grynaveislių gyvulių įsigijimas

Pernai pirmojo etapo metu surinktos 168 paraiškos, iš jų patvirtintos 167. Per antrąjį etapą Valstybinė gyvulių veislininkystės priežiūros tarnyba patvirtino dar 77 paraiškas.
Per tą laiką įsigyta daugiau nei 2300 grynaveislių mėsinių galvijų, 662 grynaveislės avys, 25 grynaveislės ožkos.
Pagalbą gauti gali asmenys, jau esantys mėsinių galvijų ožkų ar avių laikytojais, t. y. teikdami paraišką nuosavybės teise turi atitinkamos rūšies gyvulių ir norintys pagerinti turimų bandų kokybę. Todėl kompensuojama tik grynaveislių, įvertintų ir įrašytų į aukščiausią kilmės knygos skyrių gyvulių įsigijimo kaina.

Paraiškos – iki kovo 1 d.

Šiemet daugiausia dėmesio bus skiriama mėsinei galvijininkystei. Mėsinė galvijininkystė Lietuvoje yra palyginti jauna žemės ūkio šaka, tačiau esama nemažai palankių sąlygų jai plėtotis.
Žemės ūkio ir kaimo verslo centro duomenimis, prieš metus grynaveislių mėsinių galvijų šalyje buvo 20,3 tūkst., o mišrūnų 104 tūkst.
Mėsiniai ir mišrūnai galvijai sudarė daugiau nei 18 proc. visų šalyje auginamų galvijų.
Šiemet paraiškos priimamos nuo vasario 1-osios iki kovo 1 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto