Gydymo įstaigoms – išbandymas pertvarka

Mažeikių ligoninė dar neatsigavo po pandemijos, o jau laukia nauji išbandymai. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Sveikatos apsaugos ministerija užsimojo įgyvendinti sveikatos priežiūros įstaigų tinklo reformą.
Labiausiai ji paliestų ligonines ir greitosios medicinos pagalbos įstaigas.
Reformos sumanytojai tikina, kad nebus uždaryta nė viena gydymo įstaiga, tačiau ne visi vadovai džiaugiasi numatytomis permainomis – pertvarkos planui trūksta aiškumo, konkretumo.
Įstaigoms lyg ir suteikta galimybė rinktis, ar dalyvauti pertvarkoje, tačiau finansavimą gaus tik reformos dalyviai – jai numatyta beveik 800 milijonų eurų.

Liepos pradžioje Seimo sveikatos reikalų komitetui pirmą kartą buvo pristatytas sveikatos įstaigų pertvarkos planas.
Ji pristačiusi sveikatos apsaugos viceministrė Danguolė Jankauskienė teigė, kad tokia pertvarka yra Vyriausybės programos priemonė ir ją tikimasi įgyvendinti iki 2024 metų. Viceministrė informavo, kad iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo fondo šiai pertvarkai numatoma 268 mln. eurų, o iš Europos Sąjungos investicijų – 530 mln. eurų.
„Europos Komisijos sąlyga: tik pateikus tinklo viziją ir koncepciją ir komisijai jai pritarus, galės būti skiriamos lėšos. Šitą sąlygą kelsime visoms sveikatos priežiūros įstaigoms“, – pabrėžė viceministrė.
Sveikatos reikalų komiteto pirmininko Antano Matulo žodžiais, stebint iš šalies, pertvarka reikalinga. Tačiau jis išsakė pageidavimą, kad viskas vyktų demokratiškai, skaidriai, kad pertvarka nebūtų stumiama, bet būtų ieškoma būdų susitarti, įsiklausyti į visų nuomones.
Viceministrė D. Jankauskienė patikino, kad planas toliau bus pristatomas kitiems partneriams, bus kuriamos papildomos darbo grupės. Rugpjūčio viduryje turėtų prasidėti projekto derinimas su Europos Komisija, jį tikimasi baigti iki metų pabaigos. Rudens sesijoje Seimui planuojama teikti su pertvarka susiję įstatymų arba jų pakeitimų projektus. Regioniniai ir įstaigų tinklo reformos projektai ES finansavimui būtų teikiami kitų metų pirmą pusmetį.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

One Reply to “Gydymo įstaigoms – išbandymas pertvarka”

  1. Marytė parašė:

    Ar nebus privačiose ,,pinigus pasiims ,, valstybės politikos, ligoninės kaip dirba dabar baisu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto