Gydymo įstaigų vadovams – maksimalūs priedai

Mažeikių ligoninė praėjusiais metais sugebėjo per projektus pritraukti per 300 tūkstančių litų. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Rajono politikų sprendimu keturių viešųjų gydymo įstaigų vadovai prie pastoviosios atlyginimo dalies gaus maksimalius 40 procentų dydžio priedus, kitaip tariant – kintamąją atlyginimų dalį. Dešimčia procentų sumažėjo tik blogiausių veiklos rezultatų pasiekusio Židikų pirminės sveikatos priežiūros centro vadovo priedas.


Priedus nustato steigėjas

Rajono Savivaldybės taryba yra penkių viešųjų sveikatos priežiūros įstaigų steigėja. Iki praėjusių metų jų įstaigų vadovų atlyginimus nustatydavo steigėjas. Įsigaliojus Sveikatos priežiūros įstatymo pataisoms, atsirado naujovės apskaičiuojant šių įstaigų vadovų atlyginimus. 
Teisės aktuose nurodoma, kad viešųjų asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovaujančių darbuotojų mėnesinė alga susideda iš pastoviosios ir kintamosios dalių.
Pastoviosios algos dydis nustatomas Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo nustatyta tvarka. Kintamosios dalies dydį nustato steigėjas, įvertinęs praėjusių kalendorinių metų įstaigos veiklos siekiamų užduočių vykdymą (kiekybinius ir kokybinius viešosios įstaigos veiklos vertinimo rodiklius) ir tvirtinamas vieneriems metams.


Pastovioji dalis nekinta

Savivaldybės tarybos Sveikatos priežiūros ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Irena Macijauskienė „Santarvei“ paaiškino, kad pastoviąją dalį lemia viešosios gydymo įstaigos vadovo atlyginimo koeficientas, kuris nustatytas sveikatos apsaugos ministro įsakymu. Priklausomai nuo darbuotojų skaičiaus, jis svyruoja nuo 6 iki 13,8. Pagal jį gydymo įstaigų vadovų darbo užmokesčio pastovioji dalis atitinkamai keičiasi nuo 2 700 iki 6 210 litų.
Mūsų rajone yra penkios viešosios gydymo įstaigos. Visos jos, išskyrus Mažeikių ligoninę, patenka į kategoriją, kurioje nustatytas vadovo atlyginimo koeficientas 7,4 ir kuriems atlyginimo pastovioji dalis pagal naują skaičiuotę siekia 3 330 litų. Mažeikių ligoninės direktoriaus atlyginimo pastovioji dalis – 6 210 litų.
Kuo vadovavosi rajono politikai, skirdami atlyginimų priedus, skaitykite ketvirtadienio „Santarvėje“.

9 Atsakymai į “Gydymo įstaigų vadovams – maksimalūs priedai”

 1. Juzis parašė:

  o kokios geros naujienos kaip suprantu jau nebereikia gydytojams kysiu duot nes gavo maksimalius priedus ar kaip cia ?

 2. jo jo parašė:

  o sanitarem pakelkit atlyginimus, geda jos ta suda iskabina, daktarai dar i kisene gauna

 3. Ligonis parašė:

  Keista, kodėl slaugytojos pamirštamos, kodėl joms nėra priedų, juk joms visas sunkusis darbas tenka.

 4. smagu parašė:

  jo tikrai reikia vadovams didinti algas,kad pavalgytų už visus darbuotojus,juk jų ir jų vaikų dantys triejų eilių….

 5. mama parašė:

  vadovui apie 10 000.,gydytojams algu didint nereikia,juk jie ir taip kasdien gauna,na o sesutems uztenka IR 1000 lt.. grazu ! verges ir tiek…savivaldybei dzin kaip jos turi isgyvent,vaikus isleist i mokslus ir tt..

 6. as parašė:

  Oi tie gydytojai sundaktariai mazeikiu.

 7. Leila parašė:

  Ar jums mazeikiskiai yra buve kad mazeikiuose gyditojai nustate viena diagnoze, issiunte i kita miesta, o ten pasake kad jums to nera ka pasake mazeikiuose?? ziuredami i ta pacia nuotrauka ..
  Nesuprantu ar jie skirtingus okslus baige ?? ..
  Ar yra kas nors kas kontroliuoja gyditojus uz ju aplaiduma ar jie visiskai viska gali daryt ka nori???
  As asmeniskai sianiden buvau sokiruota mazeikiu gyditojais, kai diagnozavo mirtina liga, o paaiskejo kad to nera (kitam mieste). ar kam nors yra buve kazkas panasaus, parasykit , manee labai domina ta tema.

 8. pacientas parašė:

  Bet čia vadovams didinama, o jie tai žmonių negydo, dirba administracinį darbą. Tai kam jiems tokia alga, verčiau eilinams gydytojams atiduoti.

 9. taigi parašė:

  gydytojams reikia mokėti gerus atlyginimus,priešingu atveju jie pasipustys padus ir galėsite patys gydytis su pertusinu bei saridonu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto