Gydytojai ir farmacininkai privalės deklaruoti privačius interesus

Nuotraukai š redakcijos archyvo

Siekiant didinti skaidrumą sveikatos apsaugos sistemoje, gydytojai ir farmacininkai privalės deklaruoti privačius interesus. Tokiam siūlymui pirmadienį pritarė Ministrų kabinetas.

Skelbs deklaracijas

„Vyriausybės pasitarimo metu pritarta mūsų siūlymui papildyti Viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo 4 ir 10 straipsnius taip, kad būtų numatyta pareiga gydytojams, odontologams ir farmacijos specialistams deklaruoti savo privačius interesus“, – pirmadienį žurnalistams sakė sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis.
Pagal naują tvarką įstaigų vadovai, jų pavaduotojai ir struktūrinių padalinių vadovai viešai turėtų skelbti savo deklaracijas.

Padės spręsti problemą

Pasak V. P. Andriukaičio, korupcijos rizika sveikatos apsaugos srityje yra didelė, nėra kitų instrumentų šias rizikas valdyti, dėl to šis Viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo papildymas leis spręsti šią problemą.
Ministro aiškinimu, gydytojams ir farmacininkams deklaravus privačius interesus, paaiškės jų ryšiai, nes šiuo metu neretai gydytojas dirba 4 ar 6 darbovietėse, privačiose gydymo įstaigose ir valstybinėse.

Siūlo įvesti kuo greičiau

„Labai akivaizdu, kad reikia mums visiems žinoti viešai, kokia yra įstaigose padėtis, kaip būtų galima pacientams ir ligoniams žinoti, ar iš tiesų daktaras nenukreipia jo į tą privačią įstaigą, kurioje jis turi akivaizdžių interesų“, – argumentavo sveikatos apsaugos ministras.
V. P. Andriukaitis negalėjo atsakyti nuo kada tokios deklaracijos gydytojams ir farmacininkams bus privalomos. Visų pirmą, šiam siūlymui dar turės pritarti Seimas, svarstymas numatomas pavasario sesijoje.
Pats ministras neslėpė šią įstatymo pataisą, kuri gimė rudenį, siūlantis įvesti kuo greičiau.

4 Atsakymai į “Gydytojai ir farmacininkai privalės deklaruoti privačius interesus”

 1. oj parašė:

  kaip gerai bus,gal padarys tvarką,o dabar gydytojai iš farmacininkų irgi lobsta,važinėjasi po šiltuosius kraštus,o ligonius siunčia eiti į tam tikrą vaistinę ir ant lapelio parašo kokį vaistą pirkti,nes ant recepto taip rašyti nebegali,o privačias įstaigas tai reikia žiūrėti,ypac stomatologus,kodėl nepatikrinus žmonių apsilankymo kortelių ,juk pamatytumėt kas lankosi,ir kiek pinigų KASOJE

 2. na parašė:

  labai teisingi abu komentarai,juk baisiau nereikia,aš gavau siuntimą iš šeimos gydytojos pas specialistą gydytoją ,jis apžiūrėjo ir parašė siuntimą į privačią įstaigą,o ten nueinu ,ogi žiūriu tas pats gydytojas,kažkas baisaus,kada bus jiems uždrausta dirbti ir valdiškoje ir privačioje įstaigoje

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  Seniai taip turejo buti! Ypac reikia ,kad deklaruotu savo pajamas stomotologai ,kurie labai suizulejo,ju niekas nekontroliuoja !

 4. Nu va parašė:

  Nori uzsiregistruot pas kardiologe Stravinskiene – lauksi kone puse metu , nuejai i naftininku poliklinika, sumokejai 70lt, busi priimtas kone is kart.Tada ji tave persisius i miesto poliklinika. Del to miesto poliklinikoj jos talonu niekada negausi ,nes visa jos laika uzima pacientai parsisiusti is naftininku poliklinikos. Tas pats ir su ponia Simanoniene. Gauni talona is seimos gydytojo nemokamai konsultacijai pas neuropatologe Simanoniene, taciau nemokamai ji taves nekonsultuos , tik uzregistruos sekanciam, mokamam kartui. Be kita ko, sios gydytojos kainu tarifas dar labai priklauso nuo jos nuotaikos ir susireiksminimo tadien laipsnio [galbut nuo pilnaties?] Yra Mazeikiuos ir daugiau tokiu gydytoju -verslininku…. Gal tokiems butu laikas apsisprest kur jie dirba, valstybinej ar privacioj istaigoj

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*