Gydytojų ir slaugytojų darbo užmokestis didės nuo liepos

SAM Ryšių su visuomene skyriaus archyvo nuotr.

Siekiant gerinti paslaugų prieinamumą pacientams, didinti medikų motyvaciją ir mažinti korupcijos apraiškas sveikatos sistemoje nuo liepos 1 d. ne mažiau kaip 8 proc. bus didinami gydytojų ir slaugytojų atlyginimai.
Taip pat didinamas universiteto lygmens ligoninėse teikiamų paslaugų apmokėjimo įkainis.

Atlyginimas nepakankamas

„Pastaruoju metu vėl pastebime gydytojų ir slaugytojų emigracijos didėjimą. Kas mus gydys ateityje – ieškant atsakymo į šį ir kitus su sveikatos paslaugų prieinamumu susijusius klausimus, akivaizdu, kad gydytojų ir slaugytojų atlyginimas nepakankamas ir didėja nepakankamai sparčiai“, – sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.
Todėl, ministro A. Verygos teigimu, jau nuo liepos gydytojams ir slaugytojams bus didinamas darbo užmokestis iš Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) asignavimų ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto rezervo lėšų. Taip pat ir ateityje bus ieškoma finansinių galimybių medikų atlyginimams didinti.

Didelis atotrūkis

Po krizės pradėjus didinti medikų atlyginimus, šiuo metu vidutinis gydytojų darbo užmokestis siekia apie 1400 eur., slaugytojų – 730 eur. neatskaičius mokesčių.
SAM mano, kad to neužtenka tam, jog gydytojai būtų motyvuoti dirbti Lietuvoje, galėtų skirti pakankamai dėmesio pacientams, turėtų laiko ir lėšų savo kvalifikacijos kėlimui.
Ypač didelis atotrūkis susidaro tarp rajoninių ir universiteto lygmens ligoninių medikų darbo užmokesčio ne pastarųjų naudai.
Kodėl taip yra, paaiškinimas paprastas – aukščiausio lygio ligoninėse taikomi naujausi, brangūs gydymo metodai, reikalingi vaistai, tyrimai, jos vykdo referencinių tinklų funkcijas, moko būsimuosius gydytojus ir pan. Visa tai „suvalgo“ gaunamas lėšas ir atlyginimas išteklių lieka mažiau, negu rajoninėse ligoninėse. Susidaro ženklus atlyginimų skirtumas – universitetų klinikų gydytojai gauna 300– 400 eurų mažiau negu regioninių ligoninių gydytojai.
Tad nuo liepos 1 d. apmokant už paslaugas, suteiktas universitetų ligoninėse, bus taikomas papildomas koeficientas. Tai ne tik pagerins gydytojų ir slaugytojų darbo sąlygas, bet ir padidins paslaugų prieinamumą pacientams.

Parengta pagal SAM Ryšių su visuomene skyriaus inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto