Gyventojai moka ir už šaltus radiatorius

Nors jau beveik dvi savaitės, kai Mažeikiuose prasidėjo šildymo sezonas daugiabučiuose, ne visuose butuose radiatoriai yra šilti. Neringos ŠVELNIENĖS nuotr.

Jau beveik dvi savaitės, kai Mažeikių mieste ir rajone prasidėjo šildymo sezonas, tačiau kai kurių butų radiatoriai tebėra šalti dėl… kaimynų kaltės – nėra galimybės patekti į viršutiniuose aukštuose esančius butus ir nuorinti radiatorius. Daugiabučius namus administruojančių įmonių vadovai sako: ši problema kartojasi kasmet, vos tik prasidėjus šildymo sezonui.
Dėl tokio paaiškinimo gyventojams šilčiau nepasidaro. Be to, nors radiatoriai šalti, už šildymą jiems skaičiuojami mokesčiai nuo pirmosios šildymo sezono dienos.
Kad jokių išimčių netaikoma, patvirtino ir šilumininkai – įvadinio suvartotos šilumos energijos skaitiklio parodymai išdalijami visiems butams.

„Santarvę“ pasiekė daugiabučių namų gyventojų nusiskundimai, kad, prasidėjus šildymo sezonui, jų butuose radiatoriai vis dar šalti. Yra ir tokių atvejų, kuomet bute viename kambaryje radiatorius šyla, o kitame – ne.
Dėl šios problemos žmonės kreipiasi į daugiabučius namus administruojančias, šilumos punktus prižiūrinčias įmones. Tačiau ir jos ne visada gali padėti, nes specialistai negali patekti pas kaimynus viršutiniuose aukštuose, kad galėtų nuorinti radiatorius. Dažniausiai taip nutinka dėl to, kad butų savininkai yra išvykę į užsienį dirbti ir gyventi arba ilsėtis, arba gydosi gydymo įstaigose.
Daugiabučių namų administratoriai, į kuriuos kreipiasi šąlantys mažeikiškiai, pastebi, kad gana dažnai radiatorių nuorinimu laiku nepasirūpina vis tie patys žmonės.
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

One Reply to “Gyventojai moka ir už šaltus radiatorius”

  1. Gražina parašė:

    Sodų g.10 namas..Po renovacijos jau 10 m. Radiatoriai nuorinami. Bet…šilti nuo viršaus apie 20 cm. , į apačią šalti. Norint , kad būtų visas radiatorius šiltas, reikia daugiau šilumos atsukti. Žinoma,ir mokėti daugiau. Bet..atsukus daugiau, radiatoriai ištisai šnypščia. Kadangi namas yra “Bendrija”, besikeičiantys pirmininkai tik skėsčioja rankomis. Deklaruotas pigesnis šildymas po renovacijos …gal netyčinė, bet apgaulė. Kiek girdėjau, ne vien šitame name tokia pati problema.
    Gal “Santarvė” galėtų pasiaiškinti, kur čia “šuo pakastas”?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Rekomenduojami video