Gyventojai – neasfaltuoto kelio įkaitai

Vairuotojai, pasiekę kelio įtartiną kliūtį, pusiau juokais, pusiau rimtai svarsto: ar tik ne smegduobės čia veriasi? Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Lūšės ir Pikelių kaimų bendruomenės dėl galimybės seniūnijos centrą – Židikus pasiekti asfaltuotu keliu kovoja jau gerą dešimtmetį. Jų raštai skrieja į įvairias institucijas, tačiau gauti atsakymai nieko konkretaus nežada.
Neapsikentę dėl neasfaltuoto kelio, pavargę siuntinėti raštus bendruomenių atstovai buvo nuvykę ir pas Kelių direkcijos direktorių, tačiau ir šį kartą nieko gero neišpešė – sprendimas bus priimtas ne anksčiau nei 2020 metais.
Gyventojai ginklų sudėti nežada, naujus žingsnius planuoja po rinkimų.

Kelias kelia ir kitas problemas

Tiek pikeliškiai, tiek Lūšės bendruomenės atstovai „Santarvei“ teigė, kad žvyruotas kelias – pati opiausia jų problema.
Lūšės kaimo gyventojams toks kelias apsunkina susisiekimą su Židikais, Pikeliais, Mažeikiais, nes sukant bet kuria kryptimi reikia įveikti ir žvyruoto kelio atkarpą. O važiuojančiųjų tomis kryptimis, Lūšės bendruomenės pirmininkės Jadvygos Jogminienės teigimu, tikrai yra nemažai. Šio kaimo žmonės dirba naftos perdirbimo įmonėje, Renavo durpyne ir Mažeikiuose.
Židikai – seniūnijos centras, tad ne vienas čia turi įvairių reikalų. Žmonės vyksta į Židikų vaistinę, pas medikus, apsipirkti. Nemažai Lūšės ir Pikelių vaikų mokosi Židikų gimnazijoje.
Bendruomenės narės Vilma Sendrauskienė, Daina Intienė pirmininkę pratęsė – kai nėra asfaltuoto kelio, Lūšė nepatraukli verslui. Net parduotuvės čia nėra. Moterys pasakojo, kad buvo atsiradęs verslininkas, kuris norėjęs išsinuomoti patalpas ir čia pradėti verslą. Tačiau išsiaiškinęs, kad žvyruotu keliu tiekėjai nelinkę važiuoti, tokio sumanymo atsisakė.

Į Židikus – per Ruzgus

Pikelių gyventojams, dirbantiems Židikuose ar turintiems kitokių reikalų seniūnijos centre, tenka dardėti net keturiolika kilometrų prastu žvyrkeliu. Žmonių teigimu, kai jis nugreideriuotas, dar pusė bėdos. Bet pavasarį, kai pašalas ima žemę kilnoti, toks kelias tampa sunkiai pravažiuojamas.
Tokia pat padėtis ir rudenį, prapliupus lietui. Tada ne vienas pikeliškis renkasi dvigubai ilgesnį, bet saugesnį ir patogesnį kelią į Židikus – per Ruzgus, Ukrinus.
Tik tokiu maršrutu tenka tenkintis ir žiemą, kai kelininkai užpustyto kelio neskuba nuvalyti.

Plačiau skaitykite šeštadienio laikraštyje.

11 Atsakymų į “Gyventojai – neasfaltuoto kelio įkaitai”

 1. shiusha parašė:

  tokie zmones, kurie sugeba dabartinem salygom po traukiniu papulti ir nuo viaduko sugebes nukristi

 2. Taniai parašė:

  Pats gyvenu kaime ir žvyrkeliu nesiskundžiu, nes tiesiog tenka su tuo gyventi, bet kiek įmatau iš nuotraukos čia nieko nebelikę beveik iš to žvyrkelio – kažkokia smėlio košė. Jei jau ne asfalto, tai bent skaldos tikrai turėtų valdžia paberti, nes jau gėda, kai net žvyrkeliai nebepanašūs į žvyrkelius…

 3. Tania parašė:

  Kiekvienam vis savo kas kritiuoja jog kaime nereikia asfaltuoto kelio matyt pats nera gyvenes kad jis ten pagyventu ir jo vaikai klampotu per teslas gal pradetu mastyt kitaip…zodziu zmones nebeturi zmoniskumo..jai man gerai ko cia man rupintis kitais…o jug turetu but vienybe jug mes visi lietuviai ir turim visi vieningai kovot uz geresni gyvenima ir kad valdzia isgirstu mus viena karta…

 4. shiushai parašė:

  Viadukas tau nereikalingas, kol tavo paties dukrytės ar sūnelio traukinukas nepervažiavo. Ten toje vietoje tiek žmonių yra žuvę, kiek vaikų sutraiškyta… bet kas jums rūpi… jums juk kaimo keliai svarbiau.

 5. ... parašė:

  Kam kelias jei ir taip zmoniu nebera, kur logika

 6. lolas parašė:

  Kai atsikėlėt gyventi į kaimą, asfaltuoto kelio ten nebuvo, tad naivu tikėtis, jog dėl kelių saujų gyventojų tuoj puls ir kiš milijonus į naują asfaltą.

 7. shiusha parašė:

  ne viena rajono zvyrkeli isasfaltuotu vietoj ruosiamo statyti nereikalingo viaduko per gelezinkeli

 8. to aa parašė:

  Pagal Jumis ponas ar ponia, jei jau gyveni kaime tai esi visiškas nevykėlis, nes tau nereikia nieko; nei kelio, nei pašto, nei med. punkto, nei mokyklos. Kaži kodėl vieni yra privilegijuoti, kiti ne. Važiuoji į Auksūdį ir širdis džiaugiasi, o važiuoji nuo Pikelių į Židikus ir pameti dantis…

 9. Naivūs žmonės parašė:

  Čia rimtai žmonės tikisi, kad jiems kelią išasfaltuos? Pažiūrėkit kokie miestuose, kiemuose keliai ir niekas neasfaltuoja. Kol kas nors neužsimuš tokiais keliais važinėdami, tol niekam neįdomu.

 10. aa parašė:

  Jei zmones gyvena kaime, tai ir turi susitaikyti su problemomis. Man rodos svarbiau kokia gatve Mazeikiuose sutvarkyti, ten ir srautas didesnis

 11. Jazminas parašė:

  Nėra iš ko net pagrindinių kelių tvarkyt, o ką jau kalbėti apie kaimo kelius… pamirškit

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto