Gyventojai nepakantūs triukšmui ir girtuokliams

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Per šiuos metus rajono policijos prevencinis poskyris pradėjo net penkiais šimtais administracinių teisenų daugiau negu per tokį pat laikotarpį pernai. Tam įtakos turėjo nuo šių metų sugriežtėjusi įstatymų taikymo tvarka.

Trukdo poilsiui

Dėl Triukšmo valdymo įstatymo pažeidimų mūsų rajono prevencinio poskyrio pareigūnai šiais metais pradėjo net 415 administracinių teisenų (pernai jų buvo tik 94). Ir pranešimų dėl keliamo triukšmo vis daugiau.
„Per tris praėjusio savaitgalio dienas užregistruoti 29 pranešimai apie keliamą triukšmą – šeštadienį gauta penkiolika nusiskundimų, penktadienį ir sekmadienį – po septynis. Pavyzdžiui, penktadienį apie dešimtą valandą vakaro Taikos gatvės penktojo namo gyventojai pasiskundė, kad į kiemą atvažiavo automobilis „Renault Espace“ ir jo vairuotojas ištisai spaudo signalą, neleidžia ilsėtis. Tą patį vakarą pareigūnai net du kartus per valandą vyko į Laisvės gatvės 42-ojo namo butą, kur buvo keliamas triukšmas“, – sakė prevencinio poskyrio viršininkas Arūnas Bubliauskas.
Per tris savaitgalio dienas pareigūnai du kartus vyko tramdyti triukšmautojų į Žemaitijos gatvės šeštąjį namą, tik į skirtingus butus. Dažniausiai savaitgalį dėl triukšmo kaimynai skundėsi Žemaitijos (devyni pranešimai) bei Draugystės gatvėje (keturi pranešimai).

Matavimo atlikti nereikia

Triukšmo valdymo įstatyme numatyta, kad vakare nuo 18 iki 22 valandos negalima triukšmauti, o nakties metu nuo 22 iki 6 valandos turi būti visiškai tylu.
„Jeigu jau yra kviečiama policija, jokių garso matavimų nereikia – užtenka vien to, kad atvykę policijos pareigūnai įsitikintų, kad tikrai triukšmaujama.
Administracinių teisenų padaugėjo dėl to, kad nuo šių metų bet kuriuo atveju, užfiksavus Triukšmo valdymo įstatymo pažeidimą, pradedame teiseną, o anksčiau neretai apsiribodavome tik žodiniu įspėjimu, pokalbiu“, – paaiškino poskyrio viršininkas.
Už tokio pobūdžio viešosios rimties trikdymą gresia įspėjimas arba bauda iki trijų šimtų litų, jau baustam už triukšmą pakartotinai gresia bauda nuo 300 iki 1000 litų.

Daugėja neblaivių viešose vietose

Per dešimt šių metų mėnesių Mažeikių policijos komisariato prevencinio poskyrio pareigūnai pradėjo net 1 708 administracines teisenas, kai per praėjusių metų tokį pat laikotarpį jų buvo 1206.
Teisenų skaičių padidino ne tik triukšmo valdymo įstatymo pažeidimai, bet ir mažeikiškių girtavimas – per šiuos metus pradėta 319 administracinių teisenų dėl girto pasirodymo viešoje vietoje, pernai jų buvo lygiai du šimtai.
Kiti poskyrio veiklos skaičiai išlieka daugmaž nepakitę – už smulkų chuliganizmą šiais metais pradėtos 29 teisenos (pernai – 44), dėl naminės degtinės – 48 teisenos, pernai buvo viena mažiau, dėl kontrabandos – 24 teisenos, pernai taip pat buvo viena mažiau.
Pradėtos 38 teisenos dėl pasipriešinimo policijos pareigūnams, pernai jų buvo dviem daugiau, 76 teisenos pradėtos dėl rūkymo neleistinose vietose. Pernai tokių teisenų buvo tik 57.

5 Atsakymai į “Gyventojai nepakantūs triukšmui ir girtuokliams”

 1. TO "NA" parašė:

  jEI PLANUOJI kazka svesti tai nueik pas kaimyna, nusinesk torto gabala, pasakyk kad truputi bus garsiau muzika, visgi gimtadienis ir viskas. Nemanau kad kaimynas bus pries, bet kai prasideda gimtadieniai kiekviena penktadieni be jokiu ispejimu, tai nemanau kad kas tai gali toleruoti :)

 2. klausimas parašė:

  o,esat kas girdeje,kad už sienos seksas vyktu?:-D

 3. prazyd parašė:

  del visko kaltas tas supermamyciu puslapis. kol jo nebuvo gyventi buvo geriau

 4. na parašė:

  Kiekvienas turime gimtadieni,kuri sveciame karta i metus. Manau,kad truputi garsiau muzika ar dainos tikrai neturi trukdyti? Tiesiog tai priklauso nuo paties kaimyno charakterio,kuris viskuo nuolat nepatenkintas. Pavyzdziui uz sienos kaimynas knarkia nakti kur kss garsiau ir trukdo miegoti. Ka siuo atveju? Kviesti policiją?

 5. eda parašė:

  visais laikais gere ir triuksmavo kaip buvo betvarke taip ir bus.Reikia patiems tvarkytis ir suprasti vienas kita( gi ir gimtadiwniai ir jubiliejai) tai paziurekime i veidrodi ar nematome saves?Taip kad pagalvokite NESKAITANT TU KUR KIEKVIENA VAKARA “SVENTES”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*