Gyventojai – nesutarimų įkaitai

„Tavo pastogės“ administruojamų namų gyventojai jau pusantrų metų už komunalines paslaugas negali atsiskaityti vienoje kasoje. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Naftininkų gatvės 30 ir 32 namų gyventojams mokant už komunalines paslaugas atsibodo migruoti tarp dviejų kasų ir jie nutarė atsisakyti „Tavo pastogės“ paslaugų. Baiminamasi, kad jų pavyzdžiu gali pasekti ir daugiau namų, nes Savivaldybės kontroliuojamai įmonei dėl duomenų pateikimo į bendrąją sąskaitą nepavyksta susitarti nei su Mažeikių šilumos tinklais, nei su Mažeikių komunaliniu ūkiu, kurių pagrindinis akcininkas taip pat yra Savivaldybė.
Pagelbėti savo įmonei ir jos administruojamų namų gyventojams neskuba ir valdžios atstovai – jie iki šiol yra užėmę tik stebėtojų poziciją.

Gyventojai turi teisę

Savivaldybės administracijos direktoriaus Broniaus Kryžiaus 2012 birželio įsakymu patvirtinti Butų ir kitų patalpų savininkų bendrosios nuosavybės administravimo nuostatai suteikia teisę atsisakyti administratoriaus. Kaip byloja nuostatai, toks sprendimas gali būti priimamas dėl netinkamo administratoriaus funkcijų vykdymo.
„Jeigu 1/4 patalpų savininkų motyvuotu raštu kreipiasi į savivaldybės administracijos direktorių prašydami pakeisti administratorių dėl netinkamo jo funkcijų vykdymo, savivaldybės administracijos direktorius arba jo įgaliotas asmuo paveda administratoriui per mėnesį nuo pavedimo dienos organizuoti patalpų savininkų susirinkimą ar balsavimą raštu dėl administratoriaus pakeitimo ir kontroliuoja, kaip šis pavedimas vykdomas. Butų ir kitų patalpų savininkų susirinkimo protokolo ar balsavimo raštu balsų skaičiavimo komisijos protokolo kopijas administratorius pateikia patalpų savininkams ir savivaldybės administracijos direktoriui. Savivaldybės administracijos direktorius arba jo įgaliotas asmuo, gavęs protokolo kopiją ir nustatęs, kad administratorius netinkamai vykdė savo funkcijas, priima sprendimą pakeisti administratorių“, – rašoma nuostatuose.
„Tavo pastogės“ direktorius Antanas Naujokas teigiamai vertina tokius nuostatų reikalavimus. Esą priešingu atveju gali atsirasti anarchija.
„Lakstymas nuo vieno prie kito administratoriaus neprivestų  prie gero. Vieniems rūpi sutvarkyti, kad namas tinkamai funkcionuotų, kitiems –  kuo greičiau išleisti pinigus, surinktus iš to namo, ir namas gali būti pakankamai greitai nugyventas“, – samprotavo pašnekovas.

Įsakymas neteisėtas?

A. Naujokas apie ketvirtadienį Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Eimonto Salatkos pasirašytus įsakymus (Administracijos direktorius atostogauja, kitas pavaduotojas Saulius Šiurys tą dieną susirgo – B. R.) dėl Naftininkų gatvės 30 ir 32 namų perėjimo „Admituro“ globon sužinojo iš „Santarvės“.
„Šiuo metu man prioritetas – teisė ir teisėtumas. Aš galiu vykdyti tik teisėtus įsakymus. Todėl bet kokiu atveju teisėtumą ginsiu “, –  teigė pašnekovas.
Kol nėra susipažinęs su įsakymais, A. Naujokas daugiau komentuoti nieko nenorėjo. Tačiau jis stebėjosi, kad apskritai atsirado tokie įsakymai, nes „Tavo pastogės“ direktorius Savivaldybei yra įteikęs pretenzijų raštus dėl susirinkimų su abiejų namų gyventojais. Susirinkimus jis laiko neteisėtais, nes nesusirinko pakankamai žmonių, be to, buvę nemažai pažeidimų, nebuvo pateikta, kuo administratorius kaltinamas, jis negalėjęs nieko pasiaiškinti ir kt.
E. Salatka „Santarvei“ teigė, kad, žvelgiant į nuostatus, gal ir kyla kai kurių dviprasmybių, tačiau juristai išsiaiškino, kad  jeigu kiltų panašių nesutarimų tarp gyventojų ir namą administruojančios įmonės, teismai palaiko gyventojų interesus – tai liudija teismų praktika ir  Aukščiausiojo teismo išaiškinimas.

Plačiau skaitykite šeštadienio laikraštyje.

8 Atsakymai į “Gyventojai – nesutarimų įkaitai”

 1. Štirlicams, as'iems ir Co parašė:

  Loti visuomet lengviau, negu darbą dirbti – visuomet būsi pastebėtas. Ypač vartant stalus savivaldybėj. O vagims jau atėjo patogus metas: „po prosbe trudiachčijsia, tovarišči!“

 2. as parašė:

  Kai pas vadovą daugiau arogancijos, nei kompetencijos kas žmonėms belieka – tik bėgti.

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  Didsnės betvarkės,kaip per pastaruosius penkeris metus nebuvo! Žuvis pūva nuo Galvos!

 4. štirlicas parašė:

  šito bardako vardas – dvarininkas A.Naujokas

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  Koks didelis biurokratizmas ir nesibaigianti korupcija Mažeikiuose?! Kodėl niekas negali sukontroliuoti šių įmonių? O kodėl tam abejingas Savivaldybės Vadovas? Nebereikalo dauguma jo ir nenorėjo antrai kadencijai rinkti . Betvarkė ir tiek! Tikrai ,kenčia gyventojai,kurie sąžiningai neša savo pinigus už pragyvenimą besočiams! Jeigu nevienaip,tai kitokiu būdu viliojami pinigai Iš gyventojų. Renovacijos, kiek paliko žmonių be pinigų,įvarė į didžiules skolas Bankams. Gal padėtų STT komanda?

 6. Tik parašė:

  skambūs A.Naujoko žodžiai: „Šiuo metu man prioritetas – teisė ir teisėtumas“.

 7. Vardas (privalomas) parašė:

  Aš ,- abu namai LAISVI . Ketvirtadienį po pietų pasirašyti įsakymai dėl abiejų namų, kad juos jau nebeadministruoja Tavo pastogė. Gyventojai beveik vienbalsiai gegužės 6 d. raštiškai pasirašydami išreiškė savo norą , kad jų daugiabučių nebeadministruotų TAVO pastogė. Ne tik per susirinkimus Naujokas žemina namų gyventojus, bet skaito save visur teisiu. Jam žmonių nuomonė nesvarbi. Tos nuomonės laikėsi ir Šiurys pavaduojantis rajono merą, kuris ketvirtadienį drėbė tuos žodžius gyventojams ir išsigandęs pabėgo iš darbo kabineto prieš dešimtą val. palikęs miesto gyventojus sėdėti vienus.Ir iki pietų į savo darbo vietą nebegrįžo . GYventojai liko vieni, dar po kiek laiko atvažiavo laikraščio Santarė atstovas. Po pietų Šiurys gavo nedarbingumo lapelį. Kiek žinoma Gedimino 11 ketvirtadienio vakarą taip pat gyventojai rinkosi į susirinkimą, kad atsisakyti Tavo Pastogė paslaugų. Dar trečiadienį iki panakčių Tavo pastogės darbuotojai Vaida Gureckytė atakavo Naftininkų g. 30 namo butus, kėlė žmones iš lovos , liepė naujai pasirašyti ir maldavo persigalvoti, likti Tavo pastogėje

 8. parašė:

  jei šiems namams pavyks, reiks ir mums organizuot „pabėgimą“ iš „Tavo pastogės“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto