Gyventojai pasigenda aiškios valdžios pozicijos

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Biodujų jėgainei miesto pašonėje besipriešinantys mažeikiškiai tebejaučia įtampą. Jų interesus ginanti iniciatyvinė grupė pasigenda aiškios Savivaldybės vadovų pozicijos ir pagalbos ieško teismuose.
Savivaldybės tarybos opozicijos lyderio Alvydo Balčiūno iniciatyva savivaldos atstovai buvo priversti dar kartą grįžti prie mažeikiškiams aktualios temos.

Gyventojai kreipėsi į teismą

Gyventojų iniciatyvinė grupė negali susitaikyti su praėjusių metų spalio mėnesį priimta Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento išvada, kad planuojamos biodujų jėgainės statybai poveikio aplinkai vertinimas neprivalomas.
„Toks objektas pirmas Lietuvoje, planuojamas statyti greta maisto pramonės objektų ir tankiai apgyvendintų teritorijų, vos ne mieste. Todėl daugiau negu keista, kad tokiam objektui nereikia atlikti poveikio aplinkai vertinimo“, – stebėjosi gyventojų iniciatyvinės grupės vadovė Diana Dudienė.
Iniciatyvinė grupė neliko tik stebėtoja. D. Dudienė kreipėsi į Šiaulių apygardos teismą, prašydama atnaujinti apskundimo terminą. Sulaukus palankaus sprendimo, būtų galima apskųsti Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento galutinę atrankos išvadą, kurioje teigiama, kad biodujų jėgainės poveikio aplinkai vertinimas neprivalomas.
Tiesa, Šiaulių apygardos teismas D. Dudienės  skundą atmetė, tačiau moteris nenuleidžia rankų – nutartį ji apskundė Vyriausiajam administraciniam teismui.
„Pridėjau dviejų tūkstančių gyventojų parašų kopijas, kad žinotų, jog šito pageidauja ne keli iniciatyvinės grupės nariai, o nemažai žmonių“, – teigė pašnekovė.
Tik ji nuogąstavo, kad teismo nutarties gali tekti ilgai laukti.

Žodžiai ir veiksmai skiriasi

Iniciatyvinė grupė galbūt ir anksčiau būtų kreipusis į teismą, tačiau dar tikėjosi, kad valdžia, deklaruojanti, jog palaiko gyventojus, apskųs nepalankią išvadą. Tuo labiau kad dar praėjusių metų birželį po pirmo valdžios susitikimo su galimais investuotojais Savivaldybės Ryšių su visuomene skyriaus pranešime buvo pacituotas meras, teigiantis, kad būtina atlikti poveikio aplinkai vertinimą.
Apie tokią prievolę yra kalbėjęs ir Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius. Tačiau žodžiai nuo veiksmų skiriasi.

Apie tai plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

7 Atsakymai į “Gyventojai pasigenda aiškios valdžios pozicijos”

 1. to akivaizdu parašė:

  o ką nuveikė seilius ir vyniautas? Balčiūnas Santarvės dėka informuoja visuomenę. Kaip matyti iš jūsų komentaro, kai kam tai labai nepatinka.

 2. apas parašė:

  Greta,vos,Kalnėnai,Troškučiai ir neaišku kur.Ar sunku parašyti tiksliai kur ir nemaišyti žmonėms proto ir nelaikyti tokio svarbaus klausymo paslaptyje.

 3. ar tai valdžia? parašė:

  Pažiūrėkit kas sėdi toje valdžioje ir viskas aišku – ką tokie veikėjai gali spręsti. Gėda už mūsų v………..

 4. to_Yra ir kitų vietų parašė:

  prie ko čia Papartis. Tokia pat netinkama vieta kaip ir ten.

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  Kodel taip pasyviai del to kovoja Mazeikiu valdininkai? Juk patys ir uostys ta smarve,kartu su mazeikieciais. Reiketu viasiems kartu del to kovoti einant i gatve su lozungais! Neleiskime dar labiau tersti musu rajono oro!

 6. akivaizdu parašė:

  Balčiūnas net turėdamas laikraštį savo rankose ir užsakinėdamas jį liaupsinančius straipsnius nieko gero taip ir nenuveikė per savco kadenciją apart lia lia lia koks aš gražus ir….Taigi Alvydai ne visada turint parankinę spaudą galima kitus klaidinti tikintis prisirinkti rinkėjų palankumo.Faktas toks,kad partiečiai Seilius ir Vyniautas pabėgo nuo tavo mąstymo KITAIP ir likai vienas prie suskilusios geldos.

 7. Yra ir kitų vietų parašė:

  Be abejo dabartinė parinkta vieta prie miesto netinkama. Galima būtų tą smirdalą statyti atokiau – prie Auksodės ar s.b. ,,Papartis“. O visų geriausia – prie (,,Kakadu“ vadinamos) savibliados.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto