Gyventojai – prieš jėgainės kaimynystę

Sodininkai, nepatenkinti biodujų jėgainės kaimynyste, ėmėsi parašų rinkimo akcijos. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Kurmaičių soduose įsikūrę žmonės nori gyventi saugioje aplinkoje ir priešinasi biodujų jėgainės kaimynystei. Jie renka parašus prieš jos statybą ir savo kreipimąsi ketina įteikti Savivaldybės merui. 

Stebėdami valdžios veiksmus žmonės prisipažino abejojantys, kad jų balsas bus išgirstas, tačiau ryžtingai nusiteikę imtis visų įmanomų žingsnių.
Planuojamos jėgainės kaimynystėje gyvenantys žmonės į redakciją kreipėsi po to, kai „Santarvėje“ perskaitė rašinį apie atsainų valdžios požiūrį į biodujų jėgainės statybą. Jie negalėjo patikėti, kad valdžios vyrų nesudomino pristatyta jėgainės poveikio visuomenės sveikatai ataskaita. Savivaldybė abejingai reagavo ir į aplinkosaugininkų atrankos išvadą, pagal kurią vertinimas, kaip ši jėgainė paveiks aplinką, neprivalomas.
„Teigiama, kad tik vienos sodybos gyventojai išreiškė nepasitenkinimą dėl jėgainės statybos. Jeigu ir buvo koks skelbimas apie tokį pristatymą, galėjome jo ir nepastebėti, ne visi atidžiai laikraščius  skaito arba visai neskaito“, – tvirtino viena iš parašų rinkimo iniciatorių.

Mažeikiškiams išties vertėtų būti atidesniems ir išsiaiškinti, kas jų laukia, – ketvirtadienio laikraštyje įspėja „Santarvės“ kalbinti rajono ūkininkai ir kiti specialistai bei politikai.

45 Atsakymai į “Gyventojai – prieš jėgainės kaimynystę”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Dauguma Mazeikiu gyventoju pries jegaines statyba Mazeikiuose! Bet taip atrodo,kad viska sprendzia valdziaxzmogiai,kurie jau mintyse skaiciuojasi sau pelna?! Ir jiems nesvarbui mazeikieciu sveikata ,nei busena…

 2. diana parašė:

  Laba diena, jei kas norite pasirašyti prieš jėgainės statymą galima susisiekti su manimi tel. 861421711 Galima pasirašyti ir Skuodo g. parduotuvėlėje. Jei yra tikrai norinčiųjų padėti tai susisiekite su manimi.

 3. Gintas.16 m. parašė:

  Man čiulpė. nesakysiu ką…..

 4. m parašė:

  kas gali paskelbti kur renkami parašai,reikia iškabinti skelbimų lentose,kur galima pasirašyti,ir kas davė jiems leidimą iškirsti mišką

 5. zemaitis parašė:

  Sita bioduju jegaine, yra neproporcinga, kas nelygu sukurtoms darbo vietoms, bei zala, kuria padarys mazeikiams, turiu omenyje oro tarsa.

 6. teisibe parašė:

  Visikai pritatriu zemiau rasiusei komentuotojai. Valdzia mus apgaudineja ir ruosiasi nuodyti mus sia smarve. Turetu buti isvis uzdraustos tokios statybos kurios darko mazeikiu krastovaizdi

 7. ginte parašė:

  Gerb. komentatoriams tiems . kurie prieš jėgainę siūlyčiau nerašyti nesamonių. o tiems kas už ir tiems kam turėjo rūpėti jėgainės poveikio visuomenės sveikatai ataskaita, bet jie nieko nedarė, siūlau namuose ar savivaldybės koridoriuose pagaliau savo kabinetuose pasistatyti lauko tuoletą t,y. liaudiškai (išvietę, šikinyką) ir nejungti prie kanalizacijos ,kelias dienas panaudoti patiems ir leisti pasinaudoti kitiems, vot ir būs jums mini biodujų jėgainė, nunuodyti nieko tikrai nenunuodys , bet pažiurėtumę ar ilgai uostytumėt.

 8. VG zemiau parasiusiam parašė:

  Klausyk m…lo kruva, cia ne tavo landyne, viesoje erdveje truputeli pagarbos kitiems (bet turbut nezinai kas ta pagarba). Gerai jog dar neparasei, kad puse Berlyno ismire, arba kad vokieciai zydus naikino butent pastate tokias jegaines salia konclageriu. Ne nu bet kausas -“ pirmais metais del tos gamyklos, mire tukstantis berlinieciu“, ir gamykla vis dar veikia, ane? Jo, tada Mazeikiuose per 15 metu puse miesto ismirs, ne nu bet debilizmo virsune. Kad itikinamiau skambetu, reikejo kazka apie ufonautus dadet…

 9. chuine parašė:

  tai uztenka paziuret i berlyna, kai priepat miesto pastate tokia pacia jegaine ta pati firma. pirmais metais mire virs tukstancio vokieciu vien del tos jegaines. butu kainos krito duju pakilo.
  o ir daugumai komentuotoju niekas jums neleis ten toje jegaineja sikt ir gamint is jusu sudu dujas todel gal ir nesmirdes taip jau smarkiai ten niekas. ir seip siulyciau kaip visada palaukti kol ta jegaine pastatys palaukti kokius metus ir tada pradeti sakyti kad valdzia apgavo todel viska viskas turi buti uzdaryta

 10. ss to ms parašė:

  Bugeniu kiaulyne butu buve sukurta 12 darbo vietu (50 000 kiauliu), bet Mazeikiams dvoko but dovanoje su kaupu. Va Kalvarijos kiaulynas (Marijampoles apskritis) nuo miestelio nutoles per 15 km., bet zmones langu atsidaryt negali, kai vejas nuo kiaulyno papucia, nors jis i rytus nuo miestelio. Mazeikiai kaip tik rytineje puseje nuo Bugeniuose turejusio veikt kiauliu fabriko, o kokie vejai Lietuvoje vyraujantys? Vakaru, tad butumem visi prasmirde.

 11. ms parašė:

  Vienas politikas iš Mažeikių buvo nuvažiavęs į Vokietiją prie tokios jėgainės, ir tuo metu kaip tik pylė mėšlą, tai buvo tokia smarvė, kad net galvą pradėjo skaudėti. Vieni kovoja, kitiems visai dzin kas bus. Lai būna kaip yra, pastatys tą biodujų jėgainę, o tada tie, kurie sutiko jos statymui galės džiaugtis ta savo smarve, kai jau bus per vėlu. Kokia čia pramonė, tik 8 darbo vietos, uždarbis neaišku koks ir plius smarvė. Mažeikių mėsinė, ledų fabrikas čia tai pramonė. Tai ko visi ėjot prieš Bugenių kiaulių kompleksą, jug būtų auginę net 50 tūkst. kiaulių, va o ten tai tikrai būtų buvę daug darbo vietų!!! Ir toliau nuo miesto. Tačiau aš už tuos, kuriems sveikata svarbiau nei kelios darbo vietos + amoniakas.

 12. parašė:

  Visų pirma prieš vadindamas kitus avinais, ar pats matei tą projektą, kad vadini kitus avinais, tikriausiai pats žiūrėjai į tą projektą kaip avinas į vartus ir nieko nesupratai. Į užsienį išvažiuoja žmonės dėl to, kad niekas nemoka gerų atlyginimų, arti už minimalkę, kam, tik tokie avinai kaip tu ir gali, o darbdaviai iš tokių lopsta. Niekas ir nesakytų nieko, jei tokias galingas biodujų jėgaines statytų toliau nuo miesto, kaip nafta.

 13. Solveiga, 21 m. parašė:

  Avinų būrys – kitaip nepavadinsi nepatenkintus gerbiamo fotografo Jono Strazdauko nuotraukoje užfiksuotus kaimiečius. Kiek per tokius neišmanėlius Lietuva prarado darbo vietų. Mes, jaunimas, per tokius avinus turime važiuoti į užsienį ieškoti darbo.

 14. Jurgis parašė:

  Nei mėsinės nei ledų įmonių vadovai neturi jokių priekaištų šiai statybai nes jie yra susipažine su projektu. Tačiau gerkles laido neišmanėliai, pliotkų nešiotojai kurie net nesiteikė į tą projektą net pasižiūrėti. Tai tokių nepraustaburnių gauja tik kelia sąmišį mūsų visuomenėje ir skleidžia nesamoningus gandus.

 15. Apolinaras parašė:

  Pritariu 200 proc. jėgainės statybai. Manau, kad jėgainė bus pastatyta ir nekelkim bangų.

 16. martei parašė:

  turės darbo sveikatos sąskaita. Kiek kainuoja jūsų sveikata?

 17. ern parašė:

  kas is tu laisvu darbo vietu jei dirbs su kompiuteriais ir 100% dar mazeikiuos net nebus tokiu specialistu kokiu reikia.

 18. marte parašė:

  Greiciau tik ststytu tas imones, zmones darbus tures. O kam nepatinka – kraustykites kitur, niekas nelaiko :))))))

 19. TO DES parašė:

  Tai, kad pas mus tie techniniai projektai nelabai kam reikalingi. Mažeikiuose pabaigus vieno daugiabučio renovaciją gyventojai raginami balsuoti už techninio projekto pakeitimą. Darytina išvada, kad tai tik popieriukai, kuriais nelabai vadovaujamasi.

 20. des parašė:

  diskusija apie nieka… KTG Agrar atstovai dar praejusiais metais pasiule aplinkinius gyventojus ar suinteresuotus zmones nuvezti i Vokietija ir parodyti biojegaine kokia statys viens prie vieno Mazeikiuose. Manau tai jie ir padarys jei reikes itikinti aplinkinius, o cia eilini karta uz mazeikius ir uz gamta stoja zmones suklaidinti vietiniu „lobistu“/“aplinkiniu zemiu savininku“ kuriems nepasiseka ikisti savo zemes ploto uz didele kaina. Beje kaskuris cia suskele apie atvirus rezervuarus – techniniam projekte to nebuvo… gal kazkas naujo atsirado jame?

 21. noriu parašė:

  prisijungt prie iniciatyvinės grupės. Kur rasti info?

 22. mielieji parašė:

  komentatoriai Jūs ne vienas kitą užgauliokit , bet rimtai pasvarstykit , mūsų miestas gražėja ,įrengiama vis daugiau poilsio zonų,suoliukų , sporto aikštynų,tikrai verta padėkoti rajono valdžiai ,bet įsivaizduokit ką mes galime prarasti dėl 10 sukurtų darbo vietų,ramybę ir gerą orą, tą žaliavą atskraidins ne lėktuvais ,o sunkiasvorėm mašinom,kurios važiuos per miestą, o gamykla skleis ne jazminų kvapą , tai darykim konkrečius darbus kol dar laikas ,prisijunkim prie iniciatyvinės grupės,nes iki gamyklos statybos vienas žingsnis ,kai jis bus žengtas ,nebepadės jokie protestai ir jokie ventyliai

 23. Jonui parašė:

  vitera eta one taškas lt

 24. d parašė:

  Tegu vysto tą pramonę, bet jūs supraskite čia jums ne ledus gamins ar dešras gamins, čia visą Lietuvos mėšlą perdirbs. Ar matėte jūs tą projektą, aš mačiau, baisu, bus tokie didžiuliai atviri rezervurai, į kuriuos kraus tą visą mėšlą ir ten jį raugins atviroje erdvėje tam, kad jis rūgtų. Vokiečiai tikrai nesiruošia iš jūsų pirkti statybines medžiagas, nebesvaikit, jie atsiveš savo. Na nebent supirks kokias pigias medžiagas, pastatys ir sugrius kaip maxima Latvijoje, bet nemanau. Tegu stato, bet toliau nuo Mažeikių miesto. O tuos savo filtrelius tu užsidėt gali žinai kur, jei dar nesupratai, tai smirdės ne iš kamino, o iš atvirų rezervuarų.

 25. v parašė:

  Tai ir danam reikejo leist kiaules augint

 26. KRITIKAMS - nebus dirbanciu nebus penciju ir pasalpu . parašė:

  juk jei ten bus kokia 10 darbo vietu,tie 10 dirbantys mokes mokescius ,tures is ko vaikus I darzeli isleisti.Plius dar statant zmones tures darbo iki kol paleis gamykla,statybines parduotuves is to taip pat islos,metalo ,bei skardos pardavejai,zemes mokestis valstybei.Jus zmones supraskite pagaliau,jei nieko nestatys tai Mazeikiai taip ir sunyks.Kuo miestas tures daugiau pramones ,tuo geriau bus visiems ,na isskyrus niurzgaliams .O siaip jei ZIAURIAI smirdes ,issireikalausim tada ,kad daugiau filtru irengtu.Viskas yra padaroma.Nekelkite samysio ir nebaidykite investotoju.Niekas nera mates ,o jau kalba pilna burna.automobiliai ,bei smalkes dar netiek nuodija kiekviena diena ,na ir ????

 27. nesuprantu parašė:

  investuotojų. Kam reikėjo rinktis Mažeikius, kodėl ne Raseinius? Mūsų rajono galvos, galimai yra sukalbamesnės :)… Taigi tiek ha yra supirkę, lai stato miško vidury :) Neužtenka gamyklos skleidžiamo „aromato“, tai nori galutinai nunuodyti.

 28. pries vadinant kitus asilais parašė:

  pries keldami bangas perskaitykit ta ataskaita…. Ar nors vienas dabartinis sudmalys studijavo kas per biojegaine ten bus? meslas smirdes, kris turto verte… – WTF? Unileveriui , mazeikiu mesiniai ir kitiems verslininkams esantiems 50 metru spinduliu neuzkliuvo ta biojegaine – nors jiems labiausiai skaudetu o veikejams uz puse kilometro ir dar uz misko uzkliuvo.

 29. Skirta tokiam kaip jurgiui ir visiem kitiem asilam parašė:

  Atsilikėlių gvardija, daugiau laikraščių reikia skaityti, o čia tikriausiai rašo ir beraščiai ir mažai apsiskaitę. Jei statytų vėjo jėgaines ar saulės baterijas tai niekas čia prieš neitų, bet žada statyti BIODUJŲ JĖGAINĘ, ir čia kurmaičiai nieko dėti, nes ne jiems smirdės, o jums miestiečiai. Kai jums per metus perdirbs 60 tūkst. tonų mėšlo, prilygstančiam trečdaliui visų lietuvoje auginamų kiaulidžių, tokia biodujų jėgainė pirma Lietuvoje, dar niekur neišbandyta, pažiūrėsim ką tada pakukuosite kai papūtus šiaurės vakarų ar vakarų vėjams smirdės tokia smarvelė, kad pats bėgsi iš čia lauk į savo sibirą, ir tada nereikės laidyti niekam gerklių, nes tada tikrai paliks balanos gadynė, nes nebebus kam kovoti. Kris ledų ir mažeikių mėsinės prestižas, nekilnojamo turto vertė. Čia tik maža dalis kurmaičių kovoja prieš, o tu ir smirdėk ir nekomentuok

 30. ]]]] parašė:

  ir iš kur atsiranda tokie kaimiečiai tie kurmaitiškiai,visus reikia į sibirą,o jėgainėms tik į priekį.

 31. Jurgis parašė:

  Ir iš kur atsiranda tokių asiliškų kovotojų su vėjo malūnais. Veikti neturi ko? Pas juos kompetencijos jokios tik vienos gerklės o ir tos rėkia ne ten kur reikia.

 32. LIŪDNA parašė:

  ar nesikerta mūsų miesto valdžios privatūs ir viešieji interesai, jei toks abejingumas?

 33. To pranašui parašė:

  tai gal tu tą mėšlą ir susrėbsi. Tai gal pats paršas esi, kad patinka mėšle maudytis. Kiek naftoje dirba žmonių, tu nelygink naftą tokią didelę bendrovę su biodujų jėgaine, kurioje dirbs tik 8 žmonės, vėliau gal ir tie bus atleisti, paliks kelis dirbti, viskas kompiuterizuota. Ar skaitei laikraštį, kad šita biodujų jėgainėje bus berdirbama tiek žaliavos, t.y. mėšlas, žolė, grūdai, kad prilygtų trešdalis lietuvoje visų auginamų kiaulių arba tas pats kas būtų Bugeniuose danai auginę 50 tūkst. kiaulių.

 34. Pranasas parašė:

  Lenkų valdoma nafta tuoj bankrutos, ir bustai Mzk bus nieko verti. Tada patys prasysit meslo gamintojus sugristi, kad bent 8-10 zmogeliu turetu darba.

 35. Skirta Nejaugi parašė:

  Ar yra dar ir atsilikusių žmonių, nežinančių kur biodujų jėgainę statys. Miškelį iškirto, bet statys jėgainę ne ten, o tarp ledų fakriko ir mažeikių mėsinės. Sodams šiek tiek miškai užstos, o mažeikiams tai ne kas. Būstų kainos nuvertės, Kalnėnams irgi ne kas. visiems čia reikėtų siusirūpinti.

 36. skirta lolui parašė:

  žmonės jau ir taip kovoja už jus miestiečius, čia jums reikėtų labiau susirūpinti, o ne sodininkams, čia jums labiausiai smirdės ir pūs šiaurės vakarų vėjai. Ir ką vaidini čia tokiu miestiečiu, Mažeikiai irgi toks pat kaimas, smirdės kaimu, nes visi kvapeliai keliaus į miestą. Jei toks mandras tai kovok uiž tą savo miestą, kad jame nesmirdėtų kaip kaime.

 37. lolas parašė:

  Nematau problemos. Kurmaiciai yra kolektyviniiai sodai. Jeigu kas ten gyvena – tai tik ju problemos. Reikia rupintis miestieciais ir kaimu gyventojais, o ne tais, kurie nusprende, kad kolektyviniai sodai yra gyvenvietes.

 38. Nejaugi, parašė:

  salia sitokio sodu bendriju masyvo?
  Ar todel ir miskeli iskirto ?

 39. Virusas parašė:

  KIAULIŲ YRA AR JŲ NEBĖRA, NESVARBU, MĖŠLĄ VISTIEK VEŠ IR AR IŠ TEN AR IŠ KITUR. TAIP KAIP IŠGUJOME DANŲ KIAULES, TAIP REIKIA IŠGUITI IR VOKIEČIŲ BIODUJŲ JĖGAINĖS STATYTOJUS. REIKIA KOVOTI DĖL SAVO TEISIŲ, VAIKŲ ATEITIES.

 40. To Dn parašė:

  Jūsų ponas, žiniai Bugenių komplekse nei vienos kiaulės nebėra ir jas išgujom

 41. Šaunuoliai parašė:

  gyventojai, nes kaip supratome iš valdžios nėra ko tikėtis.

 42. Dn parašė:

  Ne tik mes savo gamtą giname, kurioje gyveni ir tu, ramusis, bet gyvena ir mūsų vaikai, turėtumėt ir jūs pamastyti, kokioje smarvėje kasdien gyvensite, visą bugenių kiaulių mėšlą suveš. Sodininkams mažiausiai turėtų rūpėti, jug vėjai dažniausiai pučia iš vakarų ar šaiurės vakarų, tai galėsite uostyti naftos sieros ir mėšlo mišinį, jug miestui daugiausiai klius.

 43. Ona parašė:

  Mums nieko nereikia, tik gerkles laidyti. Manau greit grįšim į balanos gadynę, ot bus faina.

 44. Icm parašė:

  ne tik gamins energiją bet ir sukurs naujų darbo vietų.

  Kiek darbo vietų sukurs? Net 8, tikrai įspūdingas skaičius! O už „žalijąją“ elektra dar primokėsim iš savo kišenės.

 45. Ramus parašė:

  Taip jau pas mus būna kad nieko nesuprasdami, nežinodami pradeda laidyti gerkles. Skalūnų dujų ieškotojus išgujome iš Lietuvos dabar per tokius atsiprašant gamtos gynėjus galime prarasti investuotojus kurie ne tik gamins energiją bet ir sukurs naujų darbo vietų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto