Gyventojų nuomonės apie šalies finansus išlieka stabilios

Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Sausį gyventojų šalies ir šeimos ekonominių rodiklių vertinimas išliko beveik toks pats kaip ir prieš metus, nepasikeitė ir visuomenės grupės, kurios patenkintos arba nepatenkintos esama finansine padėtimi.

Trečdaliui apklaustųjų ekonominė šalies būklė atrodo blogesnė

2016 metų sausio mėnesį 13 proc. apklaustų šalies gyventojų manė, kad per pastaruosius du mėnesius ekonominė padėtis Lietuvoje pagerėjo, 45 proc. nurodė, kad ji nepasikeitė, o kiek daugiau nei trečdalis (35 proc.) respondentų atsakė, kad ekonominė Lietuvos padėtis per pastaruosius kelis mėnesius pablogėjo.
7 proc. respondentų neturėjo nuomonės šiuo klausimu, rodo naujienų agentūros ELTA užsakymu sausio 4–14 dienomis rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės „Baltijos tyrimai“ atlikta apklausa.

Pagerėjimą įžvelgia jauni žmonės

Ekonominės padėties vertinimas pastaruoju metu išlieka labai stabilus, – tiek lyginant su praėjusių metų gruodžio mėnesio apklausa, tiek ir su gyventojų atsakymais prieš metus (2015 metų sausį), gyventojų nuomonė šiuo klausimu nepasikeitė.
Situacija šalies ekonomikoje daugiau nepatenkinti vyresni nei 50 metų žmonės, gyvenantys kaime, respondentai su mažiausiomis šeimos pajamomis per mėnesį (iki 550 eurų), pensininkai ir bedarbiai.
Ekonominės padėties pagerėjimą per pastaruosius kelis mėnesius santykinai daugiau pastebėjo jaunimas iki 30 metų, dirbantys respondentai bei tie gyventojai, kurie savo šeimos finansinę padėtį įvertino kaip gerą.

Labiausiai nepatenkintos moterys ir vyresnio amžiaus gyventojai

Šių metų sausį 10 proc. apklaustų šalies gyventojų savo šeimos finansinę padėtį įvertino kaip pagerėjusią, lyginant su buvusia prieš du mėnesius.
Beveik pusė (45 proc.) respondentų nurodė, kad jų šeimos finansinė padėtis pastaruoju metu pablogėjo, o 42 proc. atsakė, kad jų šeimos finansinė padėtis per pastaruosius 2 mėnesius nepasikeitė.
Gyventojų vertinimai šiuo klausimu tiek per paskutinį mėnesį, tiek ir lyginant su atsakymais prieš metus, iš esmės nesikeitė: 2015 m. sausį buvo 5 proc. punktais daugiau tų, kurie manė, kad jų šeimos finansinė padėtis nesikeičia.
Kad šeimos finansinė padėtis per paskutinius mėnesius pagerėjo, kiek daugiau nurodė jaunimas iki 30 metų, mažesnių miestų gyventojai, o savo šeimos finansinės padėties pokyčiais daugiausiai nepatenkintos buvo moterys, vyresni nei 50 metų žmonės bei respondentai su mažiausiomis šeimos pajamomis per mėnesį (iki 550 eurų).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto