Gyventojų sąskaitas mokesčių inspektoriams atvers dėl tarptautinių susitarimų

ELTOS nuotr.

Finansų ministerijos siūlymu, pagal kurį numatoma, kad bankai Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) teiks duomenis apie gyventojų sąskaitas, siekiama ne kontroliuoti asmenis, o pagal tarptautinius įsipareigojimus nustatyti nedeklaruotas pajamas, sako Premjeras Algirdas Butkevičius.

Ne dėl kiekvieno asmens pajamų kontrolės

Pasak Ministro Pirmininko, šis Mokesčių administravimo įstatymas buvo priimtas anksčiau, tik Seimo nariai pakoregavo skaičius, nuo kurios sumos būtų stebimos gyventojų pajamos.
„Aš noriu labai atsakingai pasakyti, kad tai yra daroma ne dėl to, kad kiekvieną asmenį reikėtų kontroliuoti. Tai vis dėlto yra tam tikri tarptautiniai susitarimai, ir vienas iš būtinų efektyvaus mokesčių surinkimo administracinių veiksnių yra sklandus informacijos, reikšmingos nedeklaruotoms pajamoms ir nepagrįstiems turto įsigijimo šaltiniams nustatyti, pateikimas“, – interviu „Žinių radijui“ ketvirtadienio rytą sakė Vyriausybės vadovas.

VMI mažiau trukdys mokesčių mokėtojus

A. Butkevičiaus teigimu, pakeitimas reikalingas tam, kad būtų galima įgyvendinti tarptautines sutartis, įsipareigojimus ir kad VMI kuo mažiau trukdytų mokesčių mokėtojus, apie juos turėdama informaciją iš kredito įstaigų, pačiam mokėtojui netgi nereiktų papildomai pateikti duomenų.
„Čia daugiau yra dėl tarptautinių susitarimų keičiantis informacija tarp valstybių tiek apie turimą turtą, tiek apie turimas pajamas. Kitas tikslas yra tai, kad, jeigu yra įsigyjamas brangesnis turtas, kad jis būtų pagrįstas tiek pajamomis, tiek būtų matoma, ar jisai naudojosi banko paskolomis. Čia yra esmė, o ne 5000 ar 4000 eurų sumoje“, – tikino Ministras Pirmininkas.

Ne visi pritaria tokiai tvarkai

ELTA jau skelbė, kad, siekdama kovoti su šešėliu, Finansų ministerija siūlo, jog gyventojų sąskaitos būtų prieinamos VMI.
Šį siūlymą sukritikavo Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, kurios manymu, iš to gaunama nauda bus mažesnė negu patiriami administravimo kaštai.
Jei tam pritars Vyriausybė, komerciniai bankai inspekcijai automatiškai teiks duomenis apie daugiau kaip penkis tūkstančius eurų sąskaitoje metų pabaigoje turinčius gyventojus. Laisvosios rinkos specialistai tokius ketinimus kritikuoja.
Savo ruožtu VMI teigia, kad finansų rinkos dalyvių pateikta standartizuota informacija mokesčių inspektoriams neleis matyti sąskaitų išklotinių, kasdienių pirkinių, bus kruopščiai saugoma ir netrukdys sąžiningų mokėtojų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto