Gyventojų skolos paaugo, skolininkų skaičius praktiškai nekinta

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Skolingų asmenų skaičius nedaug keičiasi

Birželį gyventojų uždelstų įsipareigojimų suma išaugo finansų ir telekomunikacijų bendrovėms, o uždelstų įsipareigojimų suma už komunalines ir elektros tiekimo, kitas paslaugas praktiškai nepakito. Bent vieną nepadengtą skolą birželio pabaigoje turėjo 270 tūkst. žmonių.
„Jau kurį laiką matome, kad, vykstant pokyčiams bendrame skolų portfelyje, faktinis skolingų asmenų skaičius keičiasi nedaug. Tai reiškia, kad įsiskolinimų lygį palaiko ne tiek nauji uždelsimai, kiek anksčiau sunkumų su atsiskaitymais turėjusių gyventojų skolos“, – sako kreditų biuro „Creditinfo“ vyriausioji kredito rizikos analitikė Rasa Maskeliūnienė.

Sumažėjo kreipimųsi į vartojimo kredito ir lizingo bendroves

„Mano Creditinfo“ duomenimis, pirmąjį vasaros mėnesį, palyginti su geguže, gyventojų kreipimųsi skaičius į finansų ir kitas įstaigas, kurios prieš suteikdamos paslaugas vertina kredito istoriją, beveik nepasikeitė.
„Kreipimųsi birželį padaugėjo į telekomunikacijų bendroves, o sumažėjo kreipimųsi į vartojimo kredito, smulkiųjų vartojimo kredito ir lizingo bendroves. Ketinimų skolintis bankuose lygis per mėnesį pernelyg nesikeitė, tačiau, jei lyginsime su ankstesnėmis vasaromis, pamatysime, kad aktyvumas buvo aukščiausias nuo 2009 m. vasaros. Daugiausia tą nulemia žemumose esantis EURIBOR, realaus vidutinio darbo užmokesčio augimas bei mažėjantis nedarbo lygis. Žmonės linkę, jei ne skolintis, tai bent iš anksto pasidomėti savo galimybėmis gauti būsto kreditą“, – sako R. Maskeliūnienė.

Kredito istorijoje –  finansiniai įsipareigojimai ir mokėjimai

Kredito istorija formuojama visiems pilnamečiams gyventojams. Ji susideda iš dviejų dalių – finansinių įsipareigojimų ir mokėjimų istorijos. Finansiniai įsipareigojimai – tai įvairūs kreditai bankuose, kredito unijose, lizingo ar smulkiųjų, vartojimo kreditų bendrovėse. Mokėjimų istorija – tai uždelsti mokėjimai už šiuos kreditus ir mokėjimai už kitas paslaugas (telekomunikacijų, elektros, komunalines, draudimo, kabelinės TV ir kiti).
„Swedbank“ Asmeninių finansų instituto skaičiavimais, 60 tūkst. eurų paskolą būstui trisdešimčiai metų paėmusio asmens per visą paskolos grąžinimo laikotarpį sumokėtos palūkanos, priklausomai nuo to, ar jo kredito istorija yra gera ar prastesnė, gali skirtis 9–12 tūkst. eurų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto