Gyventojų sprendimai renovuoti namus – greičiau ir paprasčiau

Nuotr. iš Aplinkos ministerijos archyvo

Nuo šiol atnaujinamo (modernizuojamo) daugiabučio namo gyventojai vieno susirinkimo metu galės balsuoti dėl kelių finansuotojų pasirinkimo, turės galimybę balsuoti dėl rezervo statybos rangos darbams atlikti patvirtinimo ir lėšų skolinimosi daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) projektui įgyvendinti.

Paprastesnės finansavimo sąlygos

Šiandien, vasario 7 d., įsigaliojo pakeitimai, numatyti aplinkos ministro Simono Gentvilo patvirtintose atnaujintose Pavyzdinėse butų ir kitų patalpų savininkų sprendimo dėl daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) protokolo formose ir Pavyzdinėse pavedimo organizuoti daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) projekto parengimą ir (ar) įgyvendinimą, ir (ar) finansavimą sutarties formose.

Projekto administratorius iš karto įgaliojamas dėl lengvatinio kredito sudarymo kreiptis į pirmąjį finansuotoją. Į antrąjį finansuotoją galima kreiptis tuo atveju, jeigu pirmasis nesutinka suteikti lengvatinio kredito, o projekto administratorius apie tai raštu informuoja butų ir kitų patalpų savininkus.

Daugiau galimybių sutrumpinti procesą

Pavyzdinė butų ir kitų patalpų savininkų sprendimo dėl daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) protokolo forma ir jos priedai papildyti nuostatomis, susijusiomis su galimybe investicijų plane numatyti 20 proc. rezervą, kuris būtų apskaičiuojamas nuo statybos rangos darbų sumos energinį efektyvumą didinančioms ir kitoms priemonėms įgyvendinti.

Numatyti konkretūs atvejai, kuriais šia galimybe būtų galima pasinaudoti.

Trumpinant renovacijos projektų įgyvendinimo procesą, supaprastinta statytojo (užsakovo) funkcijų delegavimo procedūra.

Siekiant, kad visą daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) procesą nuo pradžios iki pabaigos galėtų koordinuoti butų ir kitų patalpų savininkų įgaliotas projekto administratorius, padaryti pakeitimai, kurie leidžia projekto administratoriui vykdyti statytojo (užsakovo) funkcijas, numatytas Statybos įstatyme. Tai yra pavedimo sutartimi jam pavedama išimti tiek statybos leidimą, tiek statybos užbaigimo aktą.

Tik viena iš priemonių

Priėmus siūlomus pakeitimus, butų ir kitų patalpų savininkams bus aiškiau, kaip priimti sprendimus, susijusius su daugiabučio namo atnaujinimu (modernizavimu) – projekto parengimu ir jo įgyvendinimu, finansavimo procedūromis, kartu bus sutaupoma nemažai laiko.

Aplinkos ministerija praneša, kad tai tik viena iš priemonių daugiabučių modernizavimo projektų įgyvendinimui ir renovacijos procesui paspartinti.

Parengta pagal Aplinkos ministerijos inf.

9 Atsakymai į “Gyventojų sprendimai renovuoti namus – greičiau ir paprasčiau”

 1. ten parašė:

  dar visokių pakeitimų yra,kad apeiti žmonių priešinimąsį toms renovacijoms.Dabar tik bepročiai sąmoningai ant to pasirašo

  1. Audra parašė:

   Sutinku su Jumis,mano tevai buvo prieš ta renovacija nes jie pencininkai jiems pobarabanu visi tie atnaujinimai!!! Bet neee gi reikia dar prieš mirti pasitaškyti. Fu blyn

   1. to Audra parašė:

    Jau pensininkams dėl renovacijos mažiausiai reiktų dejuoti, jiems praktiškai visa suma už renovaciją yra kompensuojama. Bet elgiasi kaip šunys ant šieno – nei patys ėda, nei kitiems leidžia. . .

 2. Anonimas parašė:

  O man atrodo, kad didžiausi durneliai yra čia komentarus rašinėjantys. Ir ypač tie, kurie tikisi, kad statybos darbai bei medžiagos atpigs..

 3. Jo parašė:

  Durneliai,kas renovuoja namus,negi nesuprantat,kad sedit banko kisenej,nesvarbu kad už sildyma pigiau mokat. Bet juk reik padlaižiaut savivaldybės storašikniams ,

 4. Anonimas parašė:

  Durneliai,kas renovuoja namus,negi nesuprantat,kad sedit banko kisenej,nesvarbu kad už sildyma pigiau mokat. Bet juk reik padlaižiaut savivaldybės storašikniams ,

 5. O parašė:

  Šiaip kvaila, kai vyksta karas Ukrainoj, renovuotis, o kad yra ištroškę „biznieriai“ statybų – faktas. Nuleiskit garą: Parengta pagal Aplinkos ministerijos inf. :):):)

 6. šep parašė:

  Renovuotis tik kai stabilizuosis ekonomika ir atpigs statybos darbai, prašom nepūsti arabų :)

  1. Tiesa tokia parašė:

   įdarbina gyventojai statybininkus,santechnikus,elektrikus.Plius “ palengviname“ verslininkų sandėlius nuo užsistovėjusių medžiagų,ir patys užmokame.Atbulinis biznis.Labiausiai patenkintas lieka kas?!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto