Gyvuliams ir namų augintiniams per karščius – daugiau šeimininkų dėmesio

Namuose laikomi šunys ir katės per karščius mielai naudojasi vėsinančiais kilimėliais. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Didelė kaitra, drėgmė ar ypač tvankūs orai yra pavojingi gyvūnų sveikatai, todėl ūkininkaujantiems ar naminiais augintiniais besirūpinantiems žmonėms Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus patarėjas Giedrius Blekaitis primena: užtikrinant gyvūnų sveikatą ir jų gerovę, jie turi būti tinkamai apsaugoti ir prižiūrimi.

Karščiai gali būti mirtinai pavojingi

Vasarą žmonių globojamiems gyvūnams būtina skirti daugiau dėmesio, ypač su jais keliaujant ar pervežant, laikant uždarose patalpose ar šiems būnant lauke.
„Karščių metu padidėja iš organizmo išskiriamų skysčių kiekis, pakinta gyvūnų kraujotakos, kvėpavimo, nervų sistemos ir kitų organų bei audinių fiziologinės funkcijos, todėl per karščius laikomais gyvūnais reikia labiau rūpintis“, – teigė G. Blekaitis.

Svarbiausi reikalavimai – vanduo ir vėdinimas

Kad uždarose patalpose laikomi gyvūnai ir naminiai paukščiai neperkaistų, patariama juos aprūpinti pakankamu kiekiu vandens, pastatuose turi nepertraukiamai veikti patalpų vėdinimo sistemos. Įvykus gedimui, apie tai pranešti turėtų aliarmo sistemos, iš anksto privalu pasirūpinti atsarginėmis vėdinimo priemonėmis ir elektros generatoriais, užtikrinant gerą gyvūnų sveikatos būklę ir savijautą.
Svarbu atminti, jog per karščius reikia pasirūpinti ir lauke esančiais gyvūnais – karščiausiu dienos metu jiems pavojinga saulės atokaita, todėl geriausia juos parginti į tvartus, puikiai gelbsti ir medžių paunksnės, pavėsinės ar stoginės.
Gyvūnus galima atvėsinti sudrėkinant jų kailį šlapiu audeklu ar apšlakstant vėsiu vandeniu.
Karščių metu gyvūnus intensyviau puola kraujasiurbiai vabzdžiai, todėl augintojai turėtų iš anksto pasirūpinti apsaugos priemonėmis, kurių galima įsigyti veterinarijos vaistinėse.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Karolina Kotryna PETRAUSKAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto