Gyvūnams taip pat gresia saulės smūgis

Eltos nuotrauka

Veterinarijos specialistai įspėja, kad karščiai pavojingi ir gyvūnams –  jie taip pat, kaip ir žmonės, patiria saulės ir šilumos smūgius.

Būtinas pavėsis

Mažeikių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausiasis veterinarijos gydytojas Albertas Antanavičius patarė per karčius savo gyvūnų nepalikti saulės atokaitoje visai dienai. Net ganomi gyvuliai turi turėti galimybę nuo kaitros pasislėpti medžių paunksnėje. Jeigu jie laikomi aptvaruose, rekomenduojama įrengti pavėsines. Be to, jos praverstų gyvūnų apsaugai nuo lietaus, krušos, žvarbaus vėjo ir kitų nepageidaujamų atmosferinių reiškinių.
Patalpose, kuriuose laikomi gyvuliai, paukščiai, turi būti pakankamai efektyvi vėdinimo sistema, jie turi turėti galimybę atsigerti arba bent reguliariai būtų pagirdomi, galima gyvūnus apšlakstyti vandeniu.

Vežant būtina užtikrinti gerovę

Vasaros karščiai gyvūnų vežėjams taip pat gali sukelti ir papildomų rūpesčių. Veterinarijos specialistų teigimu, per karščius gyvūnai netenka daugiau skysčių. Dėl šios priežasties pakinta jų kraujotaka, kvėpavimas, nervų ir medžiagų apykaitos sistemų funkcijos, gyvūnai gali patirti karščio stresą, pabloginantį jų būklę ar net sąlygojantį žūtį.
Todėl patariama pasirūpinti, kad transporto priemonėse efektyviai veiktų girdymo, vėdinimo bei aliarmo sistemų įrenginiai. Karštuoju metų laiku, ypač ilgų kelionių metu, vienoje transporto priemonėje turėtų būti vežamas mažesnis gyvūnų skaičius.
Rekomenduojama naudoti transporto priemones su šviesiais stogais, kad sugertų kuo mažiau saulės spindulių. Jeigu yra galimybė, reikėtų padidinti stogo aukštį virš gyvūnų, kad pagerėtų oro   cirkuliacija. Gyvūnus geriau pervežti anksti ryte ar vėlai vakare, kai oro temperatūra nukrinta.
Veterinarijos ir maisto tarnybos specialistai įspėja šunų, kačių šeimininkus nepalikti savo augintinių lengvųjų automobilių salonuose, kai sandariai užverti langai. Saulėje tokio automobilio salone temperatūra pakyla iki plius 70 laipsnių ir gyvūnėliui gresia žūtis.

Reikia kreiptis į specialistus

Ištikus saulės ar šilumos smūgiui, šiek tiek pakyla gyvūno kūno temperatūra. Jie pradeda prakaituoti, eisena svyruojanti, pulsas silpsta, kvėpavimas dažnas, ritmiškas. Gyvūnas gali prarasti sąmonę, nugriūti. Gali pasireikšti nerviniai reiškiniai – traukuliai, agresyvumas, seilėtekis.
Pastebėjus perkaitimui bei saulės smūgiui būdingus būsenos pakitimus, veterinarijos gydytojas A. Antanavičius patarė imtis pirmosios pagalbos priemonių: būtina gyvūną nuvesti į pavėsį, apipilti vandeniu, ant galvos dėti šaltus kompresus. Jeigu situacija negerėja, reikia kreiptis į specialistus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto