Į amatų mugę – ir apsipirkti, ir kažko naujo išmokti

Laižuvos Antano Vienažindžio mokykloje šurmuliavo tradicinė pavasarinė amatų diena. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

[nggallery id=611 template=caption]Šiandien Laižuvos Antano Vienažindžio pagrindinės mokyklos sporto salėje bumbsėjo ne krepšinio kamuoliai – čia trankias melodijas grojo muzikantai.
Kvepėjo kepamais sausainiais ir šurmuliavo daug daugiau žmonių, nei šioje salėje įprasta. Laižuvos mokykloje vyko tradicinė amatų šventė.
Joje sulaukta ne tik vietinių ar Mažeikių rajono amatininkų, bet ir svečių iš Akmenės.
Organizatorių teigimu, pavasarį vykstantis renginys – kuriantiems žmonėms puiki proga ne tik parodyti savo per žiemą pagamintus rankdarbius, bet ir pamatyti, ką nuveikė kiti, pasimokyti naujų dalykų.

Į Laižuvoje vykusią amatų dieną atvyko apie dvidešimt vietinių laižuviškių amatininkų. Buvo rankdarbiais užsiimančių žmonių iš kaimyninės Auksodės, iš Mažeikių. Mugėje dalyvavo Daubiškių mokyklos ir Viekšnių bei Akmenės gimnazijų atstovai.
Mugėje apsilankiusi Lietuvos tautodailininkų sąjungos Telšių skyriaus vadovė Sigita Dacienė prekeiviams linkėjo geros prekybos, o lankytojus kvietė pasinaudoti galimybe „užsikrėsti“ kokiu nors amatu ir kiekvienam iš mugės stengtis išeiti sužinojus bent po vieną naują dalyką.
Pasak renginio organizatorių, dar žiemą, likus keletui mėnesių iki numatomos šventės datos, yra kreipiamasi į amatininkus su kvietimais joje dalyvauti.
„Kiek teko girdėti atsiliepimų, žmonės šios šventės laukia. Sako, jog bus kuo užsiimti šaltuoju metų laiku besiruošiant pavasarinei mugei. Kai kurie per žiemą sugalvoja, ką naujo galėtų pagaminti, kokią naują atlikimo techniką išbandyti“, – mintimis dalijosi viena iš šventės organizatorių, technologijų mokytoja Edita Vasiliauskienė.

Plačiau apie renginį ir jo dalyvius skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto