Į apyvartą išeis pirmoji lietuviška kolekcinė eurų moneta

Euro monetų rinkinys. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Kitą ketvirtadienį, sausio 29 dieną, Lietuvos bankas į apyvartą išleis pirmąją kolekcinę eurų monetą. Iš aukso nukaldinta 50 eurų moneta bus skirta monetų kalybai Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje (LDK) pažymėti.

Vyks pristatymas

Monetos reverse išraižyti prieš kelis šimtmečius dirbusių graverių ir kalėjų senieji ženklai, o averse pateikiamas darbinio kaldinimo įrankio puansono atvirkščias veidrodinis vaizdas. Gipsinį modelį išliejo Giedrius Paulauskis.
Tą patį ketvirtadienį Valdovų rūmų muziejaus Valdovų lobyne vyks monetos pristatymas visuomenei. Jame dalyvaus Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. Vydas Dolinskas, monetos grafinio projekto autorius Liudas Parulskis, kartu su moneta išleidžiamo lankstinuko autorius, numizmatikos žinovas Stanislovas Sajauskas ir kiti svečiai.

Kitose šalyse negalios

Kolekcines monetas 5 tūkst. tiražu nukaldino Lietuvos monetų kalykla. Monetų nuo jų išleidimo dienos bus galima įsigyti Lietuvos banko kasose Vilniuje (Totorių g. 2/8 ir Žirmūnų g. 151) ir Kaune (Maironio g. 25).
Kiekviena valstybė narė, kurios valiuta yra euras, turi teisę kaldinti kolekcines eurų monetas, savo nuožiūra pasirinkdama nominalą, metalą ir kitas ypatybes. Šios monetos turi reikšmingai skirtis nuo apyvartinių monetų bent dviem iš šių trijų požymių: spalva, skersmeniu ar svoriu.
Tokios monetos yra mokėjimo priemonė tik jas išleidusioje šalyje, skirtingai nei apyvartinių ir proginių eurų monetų, galiojančių visoje euro zonoje.

2 Atsakymai į “Į apyvartą išeis pirmoji lietuviška kolekcinė eurų moneta”

  1. apas parašė:

    Tomas,iš kur ištraukei didesnį nei 8 kartus antkainį?

  2. Tomas parašė:

    Parašykit dar, kad ji kainuos 410Eur. Nors investicija masinanti, retas kuris gali sau leisti įsigyti šią moneta. Dar klausimas ar po pietų ją begausite pirkti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto